راهکار هایی برای افزایش انگیزه

طراحی

اگر روی نیمکت بنشینید و به مسائل مختلف فکر کنید هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. ممکن است به دلایل مختلف انگیزه خود را برای کارهای مختلف از دست بدهید در این زمان به شما توصیه می کنم یک کتابخانه از کتاب های تقوییت و افزایش انگیزه داشته باشید تا در مواقع که دچار کاهش انگیزه شدید به آن ها رجوع کنید.

چنانچه کاری را شروع کردید موارد زیر می تواند به شما کمک کند تا انگیزه خود را حفظ کنید.

1.فکر کردن به چرا

تمرکز روی یک کار ممکن است کسل کننده باشد. در ای زمان به انگیزه شروع آن کار فکر کنید. اگر دلیلی پیدا نمی کنید پس باید به ادامه کار فکر کنید چرا که برای داشتن انگیزه باید کار مورد نظر را با یک انگیزه قوی شروع کنید.

2. قانون 5 دقیقه

کار را به مدت پنج دقیقه شروع کنید. بعد کم کم به خودتان فشار بیاورید تا بتوانید کار را به سر انجام برسانید.

3.حرکت اختیاری

اگر به شدت انگیزه انجام کاری را داشتید ، همانطور که دوست دارید عمل کنید. آزادی در حرکت به شما کمک می کند تا انگیزه خود را حفظ کنید.

4. برای مرحله بعدی برنامه ریزی کنید

اگر فکر می کنید انجام مرحله فعلی کار برای شما غیر ممکن است فورا روی مرحله بعدی تمرکز کنید. با بی نظمی و تعلل خود مبارزه کرده و آن را شکست دهید.

5. عامل بازدارندگی را پیدا کنید

چه چیزی شما را از کار باز می دارد؟ اجازه ندهید مشکل ادامه پیدا کند. آیا بی تحرک هستید و احساس غرق شدن ، خستگی ، ترس ، حوصله ، بی قراری یا عصبانیت می کنید؟ شاید به این دلیل است که شما هنوز به زمان و کار خود مطمئن نیستید.

6.از بین بردن ترس

من مطمئن هستم که در مورد انجام کارها هراسی ندارید. اما در عین حال ، ترس و اضطراب پنهان می تواند شما را از انجام کار باز دارد.عامل های ناشناخته ها را جدا کرده و به خود اطمینان دهید می توانید با بدترین سناریو روبرو شوید.

7.شراکت کنید

وقتی احساس تنبلی کردید ، شخصی را پیدا کنید که به شما انگیزه دهد. دوستی دارم که با او به سالن ورزشگاه می روم.  داشتن یک دوست می تواند به شما انگیزه دهد که وقتی دست از کار می کشید ، سخت کار کنید.

8.برنامه ریزی صبح

زود از خواب بلند شوید و همه چیزهای مهم را صبح زود قرار دهید. شما در صبح ها انرژی بیشتری دارید و بهتر می توانید کار کنید.

داشتن روال صبحانه ایده خوبی برای شماست که با انگیزه بمانید!

9.کتاب بخوانید

نه تنها کتاب های کمک کننده یا انگیزشی بلکه هر کتابی که ایده های جدید داشته باشد را بخوانید. ایده های جدید چرخ دنده های ذهنی شما را چرخانده و می توانند انگیزه ایجاد کنند.

یادگیری ایده های جدید ، مغز شما را به حرکت در می آورد ، بنابراین برای تسریع در انجام وظایف به زمان کمتری نیاز دارید.

10.به دست آوردن ابزارهای مناسب

محیط شما می تواند تأثیر عمیقی بر اشتیاق شما داشته باشد. رایانه هایی که خیلی کند هستند ، برنامه های ناکارآمد دارند یا وسیله نقلیه ای که مرتباً خراب می شوند می توانند انگیزه شما را از بین ببرند. بنابراین از ابزارهای مناسب استفاده کنید.

11. مراقب مشکلات کوچک باشید

گاهی اوقات یک مشکل کوچک می تواند قاتل انگیزه شما باشد. سعی کنید مشکلات کوچک را جدی گرفته و آن را حل کنید.

12. جملات انگیزشی

چند جمله را پیدا کنید که ذهن شما را به خود جلب کرده و به شما انگیزه می بخشد. فرقی نمی کند این جمله از یک پوستر یا از یک کتاب باشد، آن را با خود تکرار کنید.

13. سیر موفقیت را پیدا کنید

موفقیت باعث موفقیت می شود. هنگامی که به تازگی برنده شده اید ، تقریباً در مورد هر چیز دگیری نیز احساس انگیزه می کنید. احساسات گرایش خاصی به موقعیت ندارند ، بنابراین یک پیروزی کوچک می تواند مقدمه ای برای پیروزی های دیگر باشد.بنابراین موفقیت های کوچک خود را در ابتدای روز قرار دهید تا انگیزه بیشتری به دست بیاورید.

چگونه همیشه برای همیشه انگیزه بمانید؟

بهترین راه برای داشتن انگیزه ایجاد یک روال انگیزه است تا برای انجام هرکاری مجبور به بازگرداندن انگیزه نباشید.

کارهایی را انجام دهید که اشتیاق به آنها دارید. همه ما باید کارهایی را انجام دهیم که دوست داریم تا زندگی تبدیل به یک روال روزانه نشود.

نتیجه

سعی کنید کاری را انجام دهید که دوست دارید و برای انجام کارهای خود یک انگیزه قوی داشته باشید. در هنگام بی انگیزگی به نکات مثبت و کتاب های انگیزشی رجوع کنید.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه