آنچه برای موفقیت در امتحانات پایان ترم نیاز دارید!

طراحی
امتحانات پایان ترم همواره زودتر از آنچه که فکر کنید اتفاق می افتد.برای آنکه بتوانید در امتحانات پایان ترم موفق شوید، باید اصولی را رعایت کنید که در ادامه باهم به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱ـ سازماندهی

مهم‌ترین اصل برای انجام هرکاری سازماندهی و برنامه‌ریزی برای آن است. شما باید زمانی که دارید و کارهایی که در این زمان را باید انجام دهید را مشخص کنید. داشتن برنامه زمانی و عمل کردن به آن سبب افزایش انگیزه در شما نیز می شود.

۲ـ شناخت سبک یادگیری

شناخت سبک یادگیری سبب می‌شود تا نتیجه بهتری کسب کنید. وقتی سبک یادگیری خود را بدانید بهتر می‌توانید برنامه‌ریزی کنید و در نتیجه از زمانتان بهره بیشتری نیز می برید.

۳ـ بهترین زمان مطالعه

آیا شما در شب بهتر مطالعه می‌کنید یا در روز؟ دانستن این مطلب که چه ساعتی برای مطالعه مفیدتر است و شما در کدام زمان بازدهی بیشتری دارید از واجبات مطالعه است.

۴ـ هفته قبل از امتحان

یادتان باشد آخرین هفته قبل از امتحان، زمان خواندن نیست بلکه زمان مرور مطالب است. در این مدت نیز باید با برنامه عمل کنید. نباید تمام مطالب را از کتاب مرور کنید بلکه باید دروس از یادداشت‌هایی که در طول مطالعه تهیه کرده‌اید، بخوانید. تا جایی که می‌توانید مطالب را دوره کنید تا در ذهنتان بازیابی شود.

۵ـ کسب اطلاعات در مورد امتحان

قبل از رفتن به جلسه امتحان باید اطلاعات کافی در مورد امتحان داشته باشید. از موارد امتحانی تا زمان امتحان. شما باید بدانید برای هر بخش و هر سؤال چقدر زمان نیاز دارید. اگر در پاسخ دهی به سؤالات کند هستید بهتر است با تمرین سرعت عمل خود را بالا ببرید.

۶ـ تکنیک شب امتحان

شما باید شب امتحان زود بخوابید و به اندازه کافی غذا بخورید. سعی کنید آرامش خود را در شب امتحان حفظ کنید و مثبت فکر کنید. مطالبی را که مرور کرده را دوباره در شب امتحان مطالعه نکنید.

۷ـ صبح امتحان

زودتر از ساعت امتحان بیدار شوید تا بتوانید به آرامی صبحانه بخورید و لوازم مورد نیاز خود را بردارید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه