چطور بهتر از همکلاسی هایتان مطالعه کنید

طراحی
هنگامی که حرف از مطالعه می شوند، راهکار هایی مشابه هم ارائه می شود. اکثر مقالات حاکی از ایجاد برنامه درسی، خواب،مرور مطالب و … دارد.
در این بخش ما به شما چند راه حل جدید ارائه می دهیم. این راهکارها  به شما کمک می‌کند که از 99 درصد دانش آموزان پیشی بگیرید.

۱ـ مراجعه به منابع مختلف و مقایسه آن‌ها

دانش آموزان سعی می‌کنند که از بهترین یادداشت ها (از همکلاسی ها، کتاب‌ها و ..) را تهیه کنند.
سعی کنید یادداشت‌ها و منایع مختلف را بهم مقایسه کنید تا از نقاط قوت هر کدام برای آمادگی بیشترتان استفاده کنید.
بررسی چند نقطه نظر به درک بهتر شما از مطلب کمک می کند.

۲ـ سنجش خودتان

برای دانش اموزان هیچ چیز به اندازه شبیه سازی محیط یک آزمون نمی‌تواند میزان آمادگی آن‌ها را بسنجد. بسیاری از دانش آموزان این سنجش را به زمانی که نزدیک امتحان است موکول می‌کنند و آن زمان اگر مطلبی را به خوبی درک نکرده باشند، دیگر فرصت یادگیری ندارند!
بهترین راه حل این است که به صورت مرتب از خودتان آزمون های کوتاه بگیرید.این کار به شما کمک می‌کند تا در هر آزمون متوجه نقاط ضعفتان شوید.  از این رو  با مطالعه بخش‌های مربوط می‌تواند نقاط ضعف خود را تا قبل از امتحان برطرف کنید.

۳ـ خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

یکی مهم‌ترین نکات مطالعه موفق، مقایسه نکردن است. مقایسه خودتان با دیگران تنها سبب ایجاد استرس و فشار در شما می شود. سعی کنید فقط به خودتان توجه کنید و مسیر خودتان را طی کنید.

۴ـ اجتناب از میانبر

حتی اگر واب سؤالی را بلد هستید، بهتر است آن را با یک دوست چک کنید یا از اینترنت جستجو کنید. اطلاعاتی را که برای یادگیری نیاز دارید را دسته بندی کنید.
"تنبلی ممکن است جذاب باشد، اما کار موجب رسیدن به هدف می شود ."     آن فرانک

۵ـ ارتباط با دیگران

همکاری با دیگران به شما کمک می‌کند تا یادگیری شما بهتر شود. از طرفی از راه حل‌های دیگران می‌توانید استفاده کنید. این همکاری می‌تواند داشتن یک گروه مطالعاتی در شبکه‌های اجتماعی باشد یا مطالعه گروهی با چند همکلاسی.
شما بدین طریق از سطح علمی دیگران آگاه شده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

اگر چیزی را نیم دانید از همکلاسی یا معلم خود بپرسید . در کلاس درس حواستان را تماماً به گفته های معلم اختصاص دهید و از تکنیک های مطالعه نیز استفاده کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه