۵ راهکار برای موفقیت در امتحان نهایی

طراحی
زمان برای موفقیت در امتحان امری بسیار مهم می باشد.  برای کسب نتایج بهتر باید رویکر سنتی خود را به امتحان تغییر دهید. راهنمایی های ما به شما کمک می‌کند تا از امتحان پیش رو بهترین نتیجه را کسب کنید.

قدم اول در انجام هرکاری، انگیزه و دید مثبت است. به خود اطمینان داشته باشید که می توانید. بدین ترتیب مغز خود را تشویق می‌کنید که بهتر یاد بگیرد.

راهکار موفقیت در امتحان:

۱ـ در ابتدا سعی کنید برنامه‌ریزی کنید. چند هفته تا امتحان باقی مانده؟ برای آن برنامه‌ریزی کنید. مشخص کنید چه چیزهایی را در چه ساعت‌هایی باید مطالعه کنید.

۲ـ یادداشت هایتان را مرور کنید. قبل اینکه مفاهیم عمیق‌تر را مطالعه کنید، یادداشت‌های خود را مرور کنید. یادتان نرود امتحان شما شامل تمام کتاب می‌باشد پس تنها به یادداشت‌ها نیز اکتفا نکنید.

۳ـ اگر حجم مطالب زیاد است، سعی کنید اندکی از آن را نادیده بگیرید. دقت داشته باشید حذف مطلب نباید سبب حذف موضوع شود. از کلمات کوتاه برای یادگیری قسمت‌های طولانی استفاده کنید.

۴ـ از مهارت های تقویت حافظه استفاده کنید. سعی کنید مغز خود را همیشه فعال نگه دارید و از روش‌های یادگیری عمیق استفاده کنید. اگر یادگیری شما عمیق باشد، مطالب به مدت طولانی‌تری در ذهنتان باقی می‌ماند و در نتیجه به تکرار کمتری نیاز دارید.

۵ـ در روز آزمون امکان دارد استرس سبب نوشتن پاسخ‌های اشتباه شود. همه مطالب را با دقت مطالعه کنید. سعی کنید. قبل اینکه شروع به نوشتن کنید، راه حل را در ذهنتان مرور کنید. برای حل تمرین‌ها ساختار خاص خودتان را داشته باشید. نوشته‌هایتان را مرور کنید.

از راهکار های فوق استفاده کنید و برای مدیریت زمان خود برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید نتیجه مطلوبی را کسب کنید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه