چگونه برنامه ریزی برای اهداف کوچک ما را به موفقیت نزدیک می کند؟

طراحی

افراد موفق همیشه فکر می کنند موفقیت. می شوند و در نتیجه رسیدن به موفقیت در ناخودآگاه آن ها به خودی خود جای می گیرد. اکثر افراد معتقدند که داشتن هدف بلند مدت برای موفقیت بسیار مهم است و این در حالی است که افراد موفق می دانند که بدون اهداف کوچک و روزانه ، موفقیت به راحتی قابل دستیابی نیست. 
در این مقاله به اهمیت تعیین اهداف روزانه و چگونگی دستیابی به اهداف روزانه خواهیم پرداخت که به شما در دستیابی به موفقیت کمک می کند.

مزایای تعیین اهداف روزانه

ناخودآگاه شما یک اولویت بندی قوی است. ناخودآگاه شما به تفکر شما و آنچه که به آن فکر می کنید، گوش می دهد و از افکار شما الهام می گیرد. این بدان معنی است که چیزی که بیشتر اوقات به آن فکر می کنید در ناخودآگاه شما جریان یافته و ذهن سعی در پیدا کردن راه حل آن دارد.
اگر به مشکلات فکر کنید ، ناخودآگاه سعی خواهد کرد مشکلات بیشتری برای شما پیدا کند. اگر به راه حل ها ، اهداف و رویاها فکر کنید ، سعی خواهد کرد تا آنها را به واقعیت تبدیل کنید.
اما ناخودآگاه هنگام تلاش برای درک آنچه فکر می کنید حتی فراتر می رود. او احساسات شما را می شنود
خوشبختانه ثابت شده است که یک فکر مثبت بیش از 100 برابر یک فکر منفی تاثیر گذار است. احساسات مثبت همواره به سمت ناخودآگاه شما جریان می یابند.
کافی است که مثبت باشید و افکار خود را در مورد آنچه می خواهید نگه دارید. دقت داشته باشید لازم نیست تمام وقت بر افکار خود نظارت کنید.
کافی است هنگام فکر کردن در مورد اهداف خود ، حتی چند روز یک بار در احساسات مثبت غرق شوید. هرچه شما بتوانید بیشتر این کار را انجام دهید ، این تمرین قدرتمندتر و تاثیرگذارترخواهد بود.
برای بسیاری از افراد، خواندن اهدافشان یا برنامه ریزی کردن تبدیل به یک کاری سخت شده است ، چیزی که آنها را با احساسات منفی پر می کند. در حالی که اگر از وقتی که در مورد اهداف خود فکر می کنید اگر از احساسات مثبت اشباع شوید، آنها را بسیار قدرتمندتر می کنید.

چگونه اهداف روزانه را برای خود تعیین کنیم:

در طی چند سال گذشته ، چندین تمرین به من آموخته شده است که می تواند به شما کمک کند تا بیشتر روی اهداف خود تمرکز کنید و زمان بیشتری را صرف فکر کردن و احساس کردن درباره آنها کنید. آنچه می خواهم این است که هنگام انجام این تمرینات به یاد داشته باشید که لذت ببرید . هرگز آنها را به عنوان یک کار اجباری انجام ندهید ، بلکه با اهداف خود زندگی کنید و لذت ببرید. 
اگر امروز تمرکز کافی روی اهداف خود ندارید ، اشکالی ندارد امروز این تمرین را انجام ندهید اما فردا حتما این کار را انجام دهید. چرا که اگر در زمان تعیین اهداف احساس خوبی نداشته باشید نتیجه عکس عمل خواهد کرد و تاثیرات منفی بیشتر خواهد شد.

روشی که من استفاده می کنم توسط هزاران نفر دیگر در سراسر دنیا نیز استفاده می شود و برای همه کسانی که آن را امتحان کرده اند ، جلوه های فوق العاده ای دارد:
هر روز صبح یک قلم و یک کاغذ بردارید و 10 هدف خود را یادداشت کنید. به روز قبل نگاه نکنید ، فقط به آنچه می خواهید فکر کنید و آنها را یادداشت کنید.
به یاد داشته باشید که آنها را در زمان مثبت بنویسید و به یاد داشته باشید برای هر هدف مهلت تعیین کنید .برای مثال می توانید هدف را اینگونه تعیین کنید «من تا 31 دسامبر سال آینده 10،000 دلار در ماه درآمد کسب می کنم.»
این کار را برای هر 10 هدف انجام دهید.
در ابتدا ، هر روز نوشتن 10 هدف ممکن است دشوار باشد. ممکن است آنها کمی متفاوت به نظر برسند و بعضی از اهدافی که شما می نویسید شاید هرگز دوباره برنگردند.
اگر یک هدف را فراموش کرده اید ، به این دلیل است که آنقدر برای شما مهم نبوده و چیز مهم تری جای آن را گرفته است.
روز خود را با تعیین 10 هدف برتر خود شروع کنید. این اهداف، اهدافی باید باشند که به شما برای بقیه روز انگیزه می دهند. بدین گونه شما خودتان برنامه ریزی کرده اید که روی اهدافتان متمرکز شوید و به سمت آنها حرکت کنید.

چه اتفاقی برای شما خواهد افتاد؟

اگر این کار را انجام دهید ، متوجه می شوید که چه چیزی برای شما مهم تر است. خواهید دید که اهداف در چه سطحی قرار دارند و چه اهدافی را نمی خواهید.
شما می دانید چه می خواهید و خود را با فرصت هایی که قبلاً متوجه نشده اید ، آشنا می کنید.
شما در یافتن ایده ها و شانس هایی برای تحقق رویاهای خود با آن ها مواجه می شوید، خلاق تر خواهید شد.
نتیجه
داشتن اهداف روزانه می تواند زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر دهد. این کار به شما کمک می کند تا سریعتربه سمت اهداف و رویاهای خود بروید.

بنابراین اکنون اهداف خود را تعیین کنید و تعیین اهداف روزانه را به عادت خوب خود تبدیل کنید:
یک دفترچه و یک قلم بخرید.
هر روز صبح ، بدون اینکه به روز قبل نگاه کنید ، 10 هدف خود را بنویسید.
از فرصت هایی که در مسیر شما قرار می گیرد، استفاده کنید و برای آن ها سرمایه گذاری کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه