رابطه قهوه و مطالعه

طراحی
موفقیت تحصیلی رؤیای بسیاری از افراد می‌باشد اما رسیدن به آن نیازمند تلاش و پشتکار فراوان می باشد. شیوه مطالعه، محیط بیرون، انگیزه، هدف و … همگی از عوامل تأثیر گذار بر کیفیت مطالعه هستند.
تغذیه نیز یکی از عوامل تأثیر گذار بر کیفت مطالعه می‌باشد اما آیا تاکنون به رابطه قهوه و مطالعه اندیشیده اید؟
قهوه یک نوشیدنی لذت بخش است که به افزایش انرژی در طول روز کمک می کند.کافئین موجود در قهوه یک محرک محسوب می‌شود که می‌تواند به سبب افزایش ظرفیت مطالعه در شما شود. این خاصیت قهوه موجب شما تا خلق و خوی شما بهتر شود و هوشیاری و عمل‌کرد شما در حین مطالعه افزایش یابد.
افزایش تمرکز: وظیفه اصلی قهوه می‌تواند افزایش تمرکز معرفی شود. قهوه به شما کمک می‌کند تا در زمان مطالعه حواستان را از سایر چیز ها دور کند. این خاصیت قهوه سبب تمرکز بالاتر نیز در شما می شود.
افزایش حافظه کوتاه مدت: حافظه ما از دو حافظه کوتاه مدت (STM) و بلند مدت(LTM) تشکیل می شود.اطلاعات ابتدا به حافظه کوتاه مدت رفته و سپس به حافظه بلند مدت منتقل می شوند.
کافئین باعث افزایش حساسیت و کمک به کاهش خستگی، در نتیجه سبب افزایش توانایی حفظ اطلاعات است.کافئین موجود  در قهوه با حفظ اطلاعات در حافظه کوتاه مدت به انتقال این اطلاعات به حافظه بلند مدت نیز کمک می کنند.
افزایش هشیاری: کافئین به عنوان یک محرک برای افزایش حساسیت، توجه و بیداری عمل می کند. بنابراین می‌توان گفت قهوه به روند یادگیری و پردازش اطلاعات
بسیار کمک می کند. این خاصیت قهوه برای افرادی به انجام کارهای طولانی، دقیق و خسته‌کننده مثل مطالعه می پردازند، بسیار مؤثر می باشد.
افزایش خلق و خوی: یک فنجان قهوه با افزایش غلظت و تحریک روحیه، سبب یهیود وضعیت خلق و خوی شما می‌شود و شما را برای انجام کارهای سخت آماده می کند.
توجه:
به خاطر داشته باشید که نوشیدن قهوه در حد اعتدال می‌تواند مؤثر مفید باشد. نوشیدن 3 تا 4 فنجان در روز می‌تواند یک مقدار معتدل باشد.
در کل، قهوه یک نوشیدنی لذت بخش است که می تواند به افزایش انرژی و افزایش توانایی یادگیری کمک کند، به ویژه هنگامی که به عنوان مکمل در کنار یک برنامه ریزی خوب، تلاش سخت، تغذیه مناسب و ورزش استفاده شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه