ویژگی افراد یادگیرنده سریع چیست؟

طراحی
بر طبق مطالعات جدید شف شده است که مغز یادگیرندگان سریع از ماده سفید بیشتری تشکیل می شود. همچنین این افراد دارای مغزی نامتقارن هستند. شاید تصور کنید که چگونه برخی از افراد سریع یاد می‌گیرند و شاید به نظرتان سخت باشد. یاد گیرندگان سریع تنها در برخی از ویژگی‌ها با شما متفاوت هستند که به آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱ـ شما نمی ترسید بگویید "من نمی دانم"

یادگیرندگان سریع پذیرفته‌اند که همه چیز را نمی دانند. همین علت سبب می‌شود، ذهنشان آماده دریافت اطلاعات باشد. آن‌ها سعی می‌کنند در مسابقات شرکت کنند و جواب سؤالات را خودشان پیدا کنند. یادگیرندگان سریع سعی می‌کنند بیشتر بدانند.

۲ـ استفاده از اصل پارتو

بهره وری از یادگیری نیز بسیار حائز اهمیت است. به گفته اصل پارتو شما٪۸۰ نتایج خود را از انجام ٪۲۰ کارها به دست می آورید. یاد گیرندگان سریع نیز از همین اصل استفاده می کنند. آنان نیز بیشتر نتایج خود را از تمرکز بر ٪۲۰ کارها به دست می آورند.

۳ـ شما قادر به تجسم آن هستید

یادگیرندگان سریع وقتی با مشکلی روبه رو می‌شوند از ابعاد مختلف آن را بررسی می‌کنند و سعی می‌کنند از تمام حواس خود برای حل مشکل استفاده کنند. یکی از این راه‌ها تجسم تمامی ابعاد و راه‌های یک موضوع است.

۴ـ ساده سازی

فراگیران سریع می دانند که مشکلات دشوار به یک رویکرد دشوار نیاز ندارند. بسیاری از ذهن های بزرگ از توماس ادیسون، هنری فورد و حتی استیو جابز به دنبال راهی برای حل مشکلات با راه حل های ساده هستند. یادگیرندگان سریع به دنبال ساده‌ترین راه‌ها برای حل مشکلات هستند.

۵ـ شما عمل می کنید

فرصت یادگیری تا عمل برای یادگیرندگان سریع بسیار کوتاه است. آنان سریع اقدام به عمل کردن آنچه آموخته اند می کنند.

۶ـ شما انتخابی می‌کنید

پس بررسی تمام راه حل‌ها و مشکلاتی که با آن‌ها روبرو هستنید ، در نهایت این شما هستید که انتخاب می‌کنید چیکار کنید. یادگیرندگان سریع وقت و زمان خود را برای چیزهایی ارزش توجه کردن دارند، صرف می کنند. 

۷ـ از قانون پارکینسون استفاده کنید.

تیم فریس، نویسنده، خاطرنشان می کند که با استفاده از قانون پارکینسون و اصل پارتو می‌توان  با سرعت بیشتری یادگرفت و نتایج بهتری به دست آورد. بنابراین این نظریه باید کارهای مهمی که ۸۰ درصد نتایج از آن‌ها حاصل می شود، در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

۸ـ زمان توقف

یادگیرندگان سریع می‌دانند دقیقاً چه زمانی باید دست بکشند و متوقف شوند. آنان تنها بر چیزهایی که نتایج بیشتری دارد، تمرکز می کنند.

۹ـ پیش‌بینی آینده

این افراد توانایی پیش‌بینی روند و موقعیت های آینده را دارند. یادگیرندگان سریع بر آینده تمرکز می‌کنند و به این می‌اندیشند که چگونه موضوعات جدیدی را یاد بگیرند.

۱۰ـ برخی از سؤالات پاسخ ندارند.

برخی از سؤالات نیاز به راه حل‌های زیاد و یادگیری موضوعات زیادی دارند. یادگیرندگان سریع وقتی با چنین مشکلی روبه رو می شوند، ترجیع می‌دهند آن را کنار بگذارند.

۱۱ـ شما می توانید به یک کودک توضیح دهید

یک یادگیرنده قوی پس از آنکه چیزی را به خوبی آموخت آن را می‌تواند حتی به یک کودک توضیح دهد.

۱۲ـ شما مثبت هستید

یادگیرندگان سریع نگرش منفی به یادگیری و آنچه که برایشانمهم است نشان نمی دهد. آنها حتی زمانی که با ناکامی و چالش مواجه هستند، مثبت اندیش هستند.

۱۳ـ به نظرات استاد و افراد با تجربه گوش می‌دهند

شما می‌دانید که بدون استفاده از تجربه افراد و استاد نمی‌توان چیزی را به درستی آموخت. یادگیرندگان سریع در برابر تعلیم مقاومت نمی کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه