چگونه افکار منفی وقتی که در آن غرق شدیم از خود درو کنیم؟

طراحی
این سناریوها را تصور کنید:
شما برای چندین شغل برنامه ارسال می کنید ، و تنها پاسخی که می گیرید رد است. شما رزومه خود را بهینه کرده اید و بهترین مربیان شغلی را که می توانستید  استخدام کرده اید. شما در رویدادهای شبکه شرکت کرده اید و کیف پول شما پر از کارت ویزیت است. با این حال به نظر نمی رسد که برای مصاحبه با شما تماس برقرار کنند. این جواب های منفی در ذهن شما پخش می شود ، بنابراین خودتان را شکست خورده می نامید. در نهایت شما خود را یک بازنده می نامید و جستجو را ترک می کنید.
شاید شما در جوانی دچار یک شکاف روحی بد شده باشید و چنان صدمه ای دیدید که قول دادید از قلب خود محافظت کنید و هرگز نگذارید کسی دوباره به شما نزدیک شود و حالا؟ اعتماد به مردم برای شما دشوار است.بدین ترتیب شما هر مکالمه ای را با فکر منفی که در ذهن شما جریان دارد، شروع می کنید . و اگر به این قضیه پایان ندید چه اتفاقی می افتد؟ هرگز عشقی پیدا نخواهید کرد.
این افکار به عنوان افکار منفی خودکار خوانده می شوند یا به عنوان ANT شناخته می شوند  و این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه هنگام غرق شدن در این افکار خود را نجات دهید.

افکار منفی خودکار (ANT) چیست؟

افکار منفی خودکار به اعتقاداتی که شما در مورد خود دارید ، استنباط از وقایع قبلی اشاره دارد و می تواند تحت تأثیر تعصب شناختی باشد که توسط دکتر آرون بک و بعدها توسط دکتر دانیل آمین مورد استقبال قرار گرفت.
به گفته دکتر آمین ، وقتی فکر می کنید افکار منفی دارید ، مغز شما سیگنال های شیمیایی و الکتریکی را فعال می کند که باعث فعال شدن سیستم لیمبیک می شود. با گذشت زمان ،  افکار منفی سیستم ایمنی شما را سنگین می کند و باعث می شود تا مسیر عصبی انتقال های شیمیایی در مغز ایجاد شود. وقتی این اتفاق بیفتد ، شما مجبور خواهید بود که بد خلقی ، تحریک پذیری ، اضطراب و افسردگی بیشتری را تجربه کنید.
چرا برخی این افکار منفی را بیشتر از دیگران تجربه می کنند
به نوعی ، ANT می تواند کمک کننده باشد. منظور من این است.
هنگامی که شما یک واقعه ناگوار عاطفی را تجربه می کنید ، ذهن شما ساختارهایی را ایجاد می کند تا شما را از صدمه دیده و دلخور کند. این افکار منفی خودکار راهی است که ذهن شما سعی در محافظت از شما در برابر صدمات  آن دارد(یا تأثیر آن را در هنگام وقوع کاهش دهد).
مشکل این است که وقتی این افکار بسیار غالب شده اند اینها زندگی شما را تحت الشعاع قرار می دهند.
با داشتن چندین عامل استرس زا در زندگی ، می توانید به راحتی در مارپیچ اضطراب و افسردگی قرار گیرید ، به خصوص اگر به تغییراتی که در بدن شما اتفاق می افتد توجه نکنید.
غالباً ، هنگامی که این افکار دارای بار منفی ، خود را به احساسات مربوطه تبدیل می کنند ، منجر به تغییرات جسمی در بدن می شوند. 
فقط در مورد ANT ، شما به دام افتاده اید. شما این علائم را بارها و بارها تجربه می کنید زیرا چندین افکار منفی در ذهن شما جریان می یابد و نمی توانید از چرخه خارج شوید.
اما برای متوقف کردن این ANT ها ، باید تشخیص دهیم که آنها به چه ترتیب هستند.

چگونه انواع مختلف ANT را تشخیص دهیم؟

در اینجا علائم 6 نوع ANT وجود دارد:

۱. همه یا چیزی فکر نمی کنید

اگر افکار شما همیشه در مطلق مطلق قرار دارد ، به احتمال زیاد  شما مستعد ابتلا به افکار منفی خودکار هستید.
همه یا هیچ چیز نوعی تفکر است که موجب می شود همه چیز را یا سیاه یا سفید ببینید و نمی توانید میانه باشید. بنابراین ، هنگامی که موج اول سختی ها به چشم می خورد ، تمایل دارید بفهمید کدام اشتباه یا درست است.
با افکار منفی خودکار ، شما قادر به دیدن واقعیت ها نیستید.
نمونه هایی از عبارات "همه یا هیچ چیز" شامل موارد زیر است:
من نمی توانم این کلاس را پشت سر بگذارم. من دیروز  در اولین آزمون شکست خوردم.
من خیلی ضعیف هستم.

۲. برچسب زدن

مثال پیدا کردن  کارجویانی که از از پیدا کردن کار ناامید شده و تسلیم شده اند را به یاد دارید؟ این یک مثال عالی از برچسب زدن  است. این اتفاق هنگامی محقق می شود که شما خودتان را با اسم یا اصطلاحاتی که دارای مفاهیم منفی هستند بنامید. هنگامی که این اتفاق می افتد ، مغز شما این سیگنال ها را می گیرد و منجر به یک پیشگویی می شود.
نمونه هایی از عبارات برچسب زدن عبارتند از:
"من چنین بازنده هستم."
"من یک شکست خورده هستم."
نتیجه ناخواسته این است که شما احساس می کنید بازنده هستید حتی اگر اینگونه نباشید. بدن شما برای پاسخ دادن به افکار منفی در اولویت قرار می گیرد و در نتیجه به همان پاسخ می دهد.

۳.با احساسات خود فکر کنید

فکر منفی خودکار از آنچه بیشتر مردم فکر می کنند متداول است و معمولاً با ارائه یک نقاب ، حقیقت را کتمان می کند. در مثال فرد صدمه دیده که می خواهد دوباره عاشق شود ، ANT با نتیجه گیری های منفی در مورد یک عادت ، رفتار و یا هدفحاصل می شود.

۴. بازی سرزنش

افرادی که از این فکر منفی رنج می برند ، به عنوان مضرترین ANT شناخته می شوند ، مستعد ابتلا به مسئولیت های شخصی در قبال اقدامات خود نسبت به دیگران هستند. برای آنها ، مشکلات آنها هرگز نتیجه اقدامات خود (یا عدم تحمل) خودشان نیست.
همیشه کسی وجود دارد که تمایل دارد از بدبختی خود سود ببرد. آنها ناتوان هستند ، همیشه دیگران را مقصر می دانند و هرگز نمی توانند زندگی خود را کنترل کنند.
این دسته از افراد می توانند جملات زیر را بگویند:
این تقصیر شماست که تبلیغی را دریافت نکردم.
من به خاطر تو این همه هستم که اینگونه نیستم.

۵.پیشگویی

این دسته از افراد معمولاً چند قدم جلوتر از  اهداف زندگی خود قرار دارند اما اغلب اوقات ، منفی هستند. در این مورد ، شما همیشه بدترین نتیجه ممکن را برای خودتان پیش بینی می کنید.
شما هرگز هیچ چیز مثبتی  را برای خود تصور نمی کنید زیرا  دائماً  رویداد قبلی را ذهنتان ترسیم می کنید. مانند:
من به هیچ وجه کار ر نمی توانم این کار را انجام دهم 

۶. ذهن خواندن

مانند ANT قبلی ، این تفکر منفی وقتی رخ می دهد که فکر می کنید دقیقا علت رفتار یک شخص نسبت به خودتان را می دانید. شما مطمئن هستید که آنها نمی توانند درباره شما مثبت فکر کنند ، نمی خواهند ببینند که شما موفق هستید یا از شما متنفر هستند.
خواندن ذهن، می تواند به انزوا منجر شود زیرا به این نتیجه رسیده اید که هیچ کس تا به امروز با شما مهربان نیست.
نمونه هایی از عبارات ذهن خوانی عبارتند از:
رئیس من از من متنفر است.
همکاران من به من به عنوان رهبر گروه احترام نمی گذارند.
این افکار منفی می توانند چنان گسترده باشند که روابط بین فرد و زندگی حرفه ای اش را فلج کند. خوشبختانه ، روش هایی برای متوقف کردن آنها وجود دارد.

چگونه می توان افکار منفی خودکار را متوقف کرد؟

در اینجا چند مرحله برای متوقف کردن افکار منفی خودکار هنگام غرق شدن ذکر شده است:

۱. قبل از پیشروی ، ANT  هایی را که با آنها سر و کار دارید مشخص کنید.

اولین قدم برای برطرف کردن یک مشکل ، شناسایی این مسئله است که در وهله اول وجود دارد. سپس ، در مورد ANT ، ضروری است که الگوهای خاص یا محرک هایی را که باعث می شود وارد مارپیچ  اضطراب و افسردگی شود ، پیدا کنید.
آیا دائماً دیگران را سرزنش می کنید؟ آیا همیشه پیش بینی می کنید که مردم شما را چگونه می بینند و مرتباً این افکار را تکرار می کنید؟ آیا برای خود برچسب های منفی ایجاد کرده اید و به این ترتیب یک پیشگویی از خود ایجاد می کنید؟

2. با افکار مثبت با افکار منفی مقابله کنید. سپس آنها را با خودتان تکرار کنید.

 نقطه مقابل تفکر منفی ، مثبت اندیشی است .  ANT با افکار  مثبت برای متوقف کنید.
به گفته محققان ،تاثیر  افکار خودکار مثبت  برای خنثی کردن تأثیر افکار خودکار منفی و استرس نشان داده شده است. همچنین در افراد دارای سطح بالاتری از تفکر خودکار مثبت مشاهده شده است که زندگی خود را معنادارتر و  خوشبخت تر می بینند.
اما در اینجا پایان نمی یابد. اولین قدم را با بیرون آوردن یک برگه خالی بردارید:
در یک ستون ، افکار خودکار منفی را که دائماً شما را آزار می دهد ، بنویسید. در ستون دیگری در کنار آن ، رویداد یا وضعیتی را که موجب آن شده است بنویسید. سپس در یک ستون سوم، این فکر را از یک منفی به یک مثبت بازسازی کنید.
در اینجا مثالی از تغییر نام یک ANT آورده شده است:
فکر قدیمی: "من هرگز شغلی نخواهم گرفت."
فکر جدید: "دستیابی به حرفه رویایی من تلاش و استراتژی می خواهد. من به سخت کوشی ادامه خواهم داد. "
۳. ذهن آگاهی یا مراقبه را تمرین کنید
آیا تاکنون  این گفته شنیده اید که ذهن شلوغ کارگاه شیطان است؟ ایده این است که افکار منفی خودکار طبیعت ذهن را مورد هجوم قرار می دهد. احساساتی که در پی آنها به وجود می آید در اکثر افراد شبیه اضطراب و اختلالات هراسی است. بنابراین ، چگونه می توانید ذهن را آرام کنید؟
ذهن آگاهی و  یا مراقبه یک عمل قدیمی است که نه تنها یک ذهن نامنظم را ساکت می کند ، بلکه اثرات آن در کاهش ضربان قلب ، فشار خون و بالا بردن هورمون های خوب توسط محققان به خوبی ثابت شده است.

۴. به دنبال کمک حرفه ای باشید
بعضی اوقات ، خلاص شدن از افکار منفی خودکار هنگام ناراحتی ، به راحتی نیست و باید از یک متخصص کمک بگیرید. شما باید بدانید که نمی توانید به تنهایی این کار را انجام دهید و به حمایت دیگران احتیاج دارید.
این پشتیبانی می تواند به شکل درمانی باشد که توسط پزشک سلامت روان صورت گیرد.
در کل ، شما مسئولیت زندگی و خوشبختی خود را بر عهده دارید.

نتیجه گیری

در پایان ، افکار منفی خودکار می تواند خرد شوند و تنها راه این است که آنها را به اندازه کافی زود شناسایی کنید ، آنها را به چالش بکشید و در زندگی روزمره خود  افکار مثبت جایگزین کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه