روش حفظ دروس کنکور از مدرسه تا خانه

طراحی

حفظ کردن دروس حفظی یکی از دغدغه های اکثر دانش آموزان می باشد. شما نام، تاریخ تولد، آدرس، شماره تلفن و … را حفظ هستید و به راحتی به یاد می‌آورید پس چرا دروس خود را به یاد نمی اورید؟
شما برای یادگیری موضوعات جدید باید از راهکار های زیر استفاده کنید. این راهکار ها به شما کمک می‌کنند تا دروس را بهتر به یاد بیاورید.
انعطاف پذیر باشید:
سعی کنید از هر روشی به شما کمک می‌کند و سبب تأثیر مثبت می‌شود کمک بگیرید. روش‌های کارآمد جدید و قدیم ندارند۷ پس خودتان را محدود نکنید.
برنامه ریزی:
برنامه‌ریزی درست به افزایش تمرکز و یادگیری شما کمک می کند. حتماً می‌پرسید چطور؟ شما وقتی برنامه‌ریزی می دانید در چه زمان چه چیزی بخوانید و این از استرس شما می کاهد. کاهش استرس سبب تمرکز بیشتر می شود. همچنین در زمان مطالعه از کار با گوشی یا تماشای تلویزیون پرهیز کنید.
چیزهای جدید یاد بگیر:
مطالعه به روش‌های جدید و انجام راهکار های جدید سبب گسترش دانش شما می شود. مثلاً درباره آنچه یاد گرفته‌اید صحبت کنید یا مفاهیم جدیدی که آموخته اید را بنویسید. این روش‌ها سبب می‌شود اطلاعات جدید وارد مغز شود.
با اشتیاق بخوانید:
سعی کنید با اشتیاق به سر کلاس بروید. شاید کلاس درس آن چیزی نباشد که شوق شما را برانگیزد اما به هدفی که در آینده دارید فکر کنید. اشتیاق سبب می‌شود تا بهتر به مطالب گوش بدهید در نتیجه دروس را بهتر درک می کنید.
اولویت بندی موضوعات ضروری:
اولین‌های خود را پیدا کنید. این سبب می‌شود تا کلاس‌های مهم را شناسایی کنید و مطالب مهم را از دست ندهید. در طول کلاس به دقت گوش کنید زیرا بهترین جای یادگیری سر کلاس می باشد. اشتباهات گذشته خود را تجزیه و تحلیل کنید و از آن‌ها در پیشبرد اهدافتان استفاده کنید اما در گیر اشتباهات گذشته نباشید.
با یک دوست پرسش و پاسخ کنید:
برای اینکه مطالب را بهتر حفظ و بدانید چه میزان یاد گرفته‌اید بهتر است با یک دوست پرسش و پاسخ کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بدانید چه مطالبی را حفظ کرده‌اید و چه مطالبی را هنوز بلد نیستید.

یادتان نرود که شما باید به مرور حفظ کنید و نباید دروس را به شب کنکور موکول کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه