روش هایی ساده اما مهم برای افزایش سلامت زندگی

طراحی

شما درختخواب هستید و خوابتان می‌آید، ناگهان در معده خود احساس درد دارید، به یاد می آورید که این ناشیاز اپر خوری شب گذشته است. در آن لحظه  با خود می‌اندیشید که چقدر چاق شده‌اید و از فردا دیگر پر خوری نمی‌کنید! تصور می‌کنید فردا روز متفاوتی خواهد بود. ورزش می کنید. غذای سالم می خورید و رژیم جدید را شروع می کنید. در صورتی که فردا دوباره به ورال قبل ادامه می‌دهید و نقشه های خود را فراموش می کنید.

زندگی سالم و داشتن عادات سلامت موجب ایجاد اتفاق های مثبتی در شما می‌شود. در اینجا به چند نمونه از این اتفاق های مثبت اشاره کرده ایم:

  • انرژی بیشتری دریافت می کنید
  • تمرکز بیشتری خواهید داشت
  • افزایش عزت نفس
  •  بخواب بهتری تجربه خواهید کرد
  • افزایش طول عمر
  • احساس بهتر
  • داشتن احساس شادی
  • عملکرد جنسی بهتری خواهید داشت

با وجود همه این مزایا شما بازهم به سمت خوراکی ها می روید. به نظرتان علت چیست.

باید صبور باشید

سالم بودن کار ساده ای نیست، حتی گاهی دشوار نیز هست.هر زمان که به صورت تصادفی و بدون برنامه میان وعده‌هایی را بخورید به سلامت خود می‌توانید ضرر بزنید. در‌واقع می‌توان گفت بیشتر غذاهای خریداری شده در فروشگاه ها و یا غذاهای موجود در رستوران ها به طور کلی سالم نیستند.

یادتان باشد نوشابه رژیم غذایی سالم نیست ، یک کلوچه کم چرب سالم نیست. نخوردن یک وعده غذایی رژیم نیست. گرسنه ماندن سالم بودن نیست.

تصمیم بگیرید سالم زندگی کنید

مهم‌ترین نکته در سالم زندگی کردن تصمیم آن  است. شما باید در ابتدا مصمم باشید. اگر تصمیم قطعی نگیرید پس مدتی دوباره روش قبل بر می گردید و عادت‌های خود را فراموش می کنید.

روش‌هایی برای ایجاد عادت‌های تغذیه سالم:

وقتی تصمیم خود را گرفتی باید از گفتن جملاتی چون «من وقت ندارم»، «من بلد نیستم چه کنم»، «خیلی هزینه دارد» پرهیز کنید و  توصیه‌های را در دستور کار قرار دهید.

1. با روغن زیتون بپزید

روغن زیتون دارای چربی های بسیار سالم است و دارای مواد مغذی است که به عمل‌کرد بهتر بدن کمک می‌کند.کره ، روغن نباتی و هرگونه روغن مضر را با روغن زیتون جایگزین کنید.

2. 8 ساعت بخوابید

این یکی از مهم‌ترین عوامل است! ۸ ساعت خواب در طول شب به شما کمک می‌کند تا روزتان را پر انرژی و با آمادگی بیشتری شروع کنید.. وقتی کمتر از 8 ساعت استراحت می کنیم ، تمرکز خود را از دست می دهیم و ناکارآمد هستیم.

اگر خواب کافی داشته باشید ، می فهمید که در مدت زمان کمتری می توانید کارهای قابل توجهی انجام دهید. در صورتی که برای انجام همان کارها اگر ۵ ساعت خوابیده باشید، باید زمان بیشتری صرف کنید.

3. همیشه یک میان وعده سالم داشته باشید

در طول روز ممکن است درگیر مسايل مختلفی شوید و ناگهان احساس گرسنگی داشته باشید.

هنگامی که گرسنه می شوید ، طبیعتاً هر غذایی که در اطرافتان باشد را برداشته و می خورید. پس بهتر است همیشه یک میان وعده سالم  آماده کنید تا در چنین مواقعی از آن استفاده کنید. من هر روز یک سیب ، کشمش و بادام را در یک ظرف همراه خود دارم در صورت گرسنگی از آن استفاده کنم.

4. میوه را به غلات خود اضافه کنید

مقداری کشمش ، توت ، موز یا پرتقال خریداری کنید. میوه را به میان وعده‌های خود اضافه کنید و صبح ها همراه خود اندکی میوه بردارید تا در محل کار بخورید.

5. سبزیجات بخورید

همیشه سبزیجات بخورید. دوست نداشتن سبزیجات معادل دوست نداشتن خود است.سبزیجات تنوع بسیار زیادی دارد. سعی کنید تک تک را امتحان کنید تا به سبزی دلخواه خود برسید.

6. پیاده روی ، دویدن یا دوچرخه سواری 

دفعه بعد که می خواهید به جایی بروید ، سوییچ اتومبیل خود را در خانه بگذارید. پیاده روی ، دویدن یا دوچرخه سواری به سالم تر شدن بدنتان کمک می کند.

7. آشپزی در خانه

وقتی خودتان آشپزی کنید ۱۰۰ درصد کاری که صورت گرفته را می‌دانید، پس از ترکیب غذایی نا سالم استفاده نمی کنید.. هنگامی که به یک رستوران می روید ، کنترل کمتری از آنچه در مواد غذایی وجود دارد ، دارید و حتی آن‌ها مقدار غذای شما را تعیین می کنند.

8. یک صبحانه کامل بخورید

هنگامی که از خواب بیدار می شویم ، بدن ما مدت زمان زیادی را با هیچ غذایی گذارنده است ، حتی اگر گرسنه نیستید ، بدن شما به تغذیه نیاز دارد. با خوردن یک صبحانه خوب ، متابولیسم خود را شروع می کنید.

علاوه بر این ، خوردن یک صبحانه خوشمزه و سالم دنیای خوبی را برای شما رقم خواهد زد. شما متابولیسم خود را تسریع می کنید و می توانید یک وعده غذایی خوشمزه و سالم بخورید .

9. همیشه آب بنوشید

به طور متوسط ​​یک فرد باید روزانه 64 اونس آب بنوشاند ، اما متأسفانه بیشتر افراد هر روز در اطراف کم آبی بدن قدم می زنند. از آنجایی که ما این کار را انجام می دهیم اغلب به آن عادت می کنیم و معتقدیم که حالت کم آبی بدن طبیعی است. توصیه می کنم یک ظرف آب خریداری کنید و هر کجا که می خواهید با خود حمل کنید.

10. یک اسموتی درست کنید

اسموتی ها عالی هستند! 2 یا 3 میوه مورد علاقه خود را انتخاب کنید ، به آن یخ و پودر پروتئین اضافه کنید. غذایی سالم و پر انرژی برای یک میان وعده.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه