چگونه اجازه ندهیم کلمات آزارمان دهند؟

طراحی

«تو چاق هستی!»
«تو زشتی»
«نهایت توان تو این است؟»
حرف ها و جملات آزار دهنده مردم مدام در ذهنتان ایجاد می شود تا جایی که می توانید آن ها را فراموش کنید. حتی گاهی وقتی کسی این جملات را درباره شما می گوید، او را ناراحت می کنید.
آیا این تا به حال برای شما اتفاق افتاده است؟

ما باید با افرادی که به ما آسیب می رسانند ملاقات کنیم:

در طول زندگی ما با انواع مختلفی از مردم ملاقات می کنیم اما همه آنها دوست ما نیستند. همه ما دارای ارزش ها و اصول مختلفی هستیم ، بنابراین وقتی با شخصی آشنا می شویم که دیدگاهمان با یکدیگر متفاوت است ممکن است سخنان ناخوشایندی به یک دیگر بزنیم .

ممکن است در مورد آنچه دیگران فکر می کنند بیش از حد بها می دهید:

این یک مسئله اساسی است که بسیاری از ما از آن رنج می بریم. ما دائماً به آنچه دیگران فکر می کنند و چگونه ما را می بینند اهمیت می دهیم. بسیاری از ما دوست نداریم که مورد قضاوت قرار بگیریم و نگران تصویری هستیم که برای دیگران به نمایش می گذاریم. این ممکن است عادی باشد چرا که ما در جامعه زندگی می کنیم و نمی توانیم بی تفاوت باشیم.
با این حال ، چه میزان زیاد است؟ چرا باید به آنچه دیگران فکر می کنند آنقدر اهمیت دهیم که تا جایی که روز ما خراب شود و ما از کارهایی که می خواهیم انجام دهیم باز دارد؟
کلماتی که از دهان دیگران بیرون می آید ما را آزار می دهدو در نتیجه ما به آنها اجازه می دهیم به ما صدمه بزنند.

چگونه نگذاریم سخنان دیگران به ما صدمه بزند:

این ها مراحلی است که من برای اطمینان از صدمه دیدن از دیگران و آنچه می گویند، انجام می دهم. ممکن است راه حل مناسب  و قطعی نباشد اما راهی در صورتی که به درستی انجام گیرد می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد.
آن را با یک فکر مثبت جایگزین کنید:
وقتی کسی به شما توهین کند یا چیزی بگوید که کاملاً با آن مخالف نیستید ، بارها و بارها در ذهنتان تکرار می شود.  دلیل اینکه همچنان در ذهن ما ادامه می یابد این است که ، بیش از این ، به ما آموزش داده می شود که به آن ها توجه کرده و آن را به منطقی نزدیک كنیم. با آن استدلال كنیم و حتی آن را تحلیل كنیم ... كه در اثر برخورد منفعلانه با این اندیشه ، به یک چرخه طعنه آمیز تبدیل می شود كه در وهله اول به شما آسیب می رساند.
به سادگی بفهمید که این ها فقط افکار ساده ای هستند که از ذهن شما عبور می کنند. ذهنتان را با فکر مثبت تر جایگزین کنید. این می تواند یک حافظه خوب ، یک نگاه خوش بینانه به آینده یا برخی از سناریوهای جالب که واقعاً دوست دارید، باشد. شاید شما آن تفکر را آرزو بنامید ، اما اگر آن ها فقط افکار ساده ای هستند ، چرا از افکار منفی استفاده کنید و بگذارید روز شما را خراب کند؟
اجازه ندهید که سخنان آزار دهنده دیگران کنترل ذهن شما را بگیرد. ذهن شما ذهن شماست ، بنابراین افکار خود را کنترل کنید و خود را تشویق کنید.
سخنان آنها را تلافی کنید
بسیاری اوقات سخنان مردم به ما آسیب می رساند زیرا ما کاری در این باره نکردیم. ما تلافی نکردیم و موضع خودمان را نگرفتیم.
ممکن است فکر کنید ، «اوه من فقط نمی خواستم مشکل ایجاد کنم» یا «این فرد ارزشش را نداشت» اما ممکن است متوجه نشوید که به سادگی خود را سرکوب می کنید وهنگامی که سرکوب می شوید ، احساس پوچی می کنید.بنابراین اینجاست که صدمه میبینید. 
برای اینکه دیگران به شما آسیب نرسانند ، مجبورید در هنگام مخالفت با آنچه می گویند ، در مقابل بایستید و از خود دفاع کنید. حرف زدن و به نوعی تلافی کردن موجب می شود ذهنتان آرام شود.
اجتناب
نکته آخر این است که به سادگی از افرادی که آزارتان می دهند، برای جلوگیری از صدمه دیدن دوری کنی. 
مشکل اینجاست که مردم همیشه بهانه ای دارند که چرا با افرادی که دوست ندارند ارتباط دارند. برخی از افراد به دلیل شغل خود با افرادی که دوست ندارند، معاشرت می کنند. بنابراین شما باید مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید. ممکن است شما تعهدات خود را داشته باشید ، اما این بدان معنا نیست که نمی توانید تلاش کنید تا خود را با افراد مثبت محاصره کنید ، چیزی که اغلب مردم فراموش می کنند.
بنابراین تعهدات خود را فراموش کنید یا برای یک ثانیه مطابق انتظارات عمل کنید. به جای آن که محیط اطراف خود را تغییر دهید، افراد مثبت را همراهی کنید.
صدمه زدن توسط سخنان دیگران مسئله بسیار متداولی است که همه ما در زندگی با آن روبرو هستیم. مگر اینکه در زندگی بسیار مثبت باشید و کاملاً متمرکز باشید. سخت نیست تنها احتیاج به اندکی تلاش دارد.


 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه