نکات طلایی قبل از امتحان

طراحی
امتحان یکی از دغدغه های افراد می باشد. بخصوص اگر بخواهید اگر امتحانی را رد شده و بخواهید دوباره شانس خود را بیازمایید. شما باید بدانید که با برنامه‌ریزی حتی در سفر هم می‌توانید در امتحان موفق شوید.
معلمین و دبیران ممکن است سؤالات نامرتبط یا سطحی برای امتحان طرح کنند و نمرات را به خوبی بین سؤالات توضیح نکنند اما این نباید شما را نگران کند!
توصیحه های زیر به شما کمک می‌کند تا حتی اگر در امتحانی موفق نشدید و دوباره قصد امتحان دارید، نتیجه مطلوبی کسب کنید.

۱ـ تصور اشتباه از سؤالات امتحان جدید و قدیم

هیچ وقت فکر نکنید اگر قبلاً این امتحان را تجربه کرده اید، امتحان دوم نیز سؤالاتی مشابه امتحان اول خواهد داشت. حتی اگر قبلاً این امتحان را نگذرانده باشید، معلم تصور می‌کنید شما قبلاً از کسی دیگر پرسیده اید، بنابراین سعی می‌کند تا سؤالات منحصر به فردی طرح کند.

۲ـ فرض نکنید هسته سؤالات متفاوت است

با اینکه معلم تلاش می‌کند تا سؤالاتی متفاوت تر از سؤالات امتحان قبلی طرح کند، اما یکسری از اطلاعات هستند که هسته امتحان را تشکیل می دهند. از امتحان قبلی برای پیداکردن هسته امتحان استفاده کنید.
اگر از دوستتان برای یافتن هسته امتحان کمک گرفته‌اید، یادتان باشد در اثر زمان ممکن است دوستتان اطلاعات را فراموش کرده باشد.

۳ـ قالب امتحان را بدانید!

اکثر معلمین با دانستن نوع قالب امتحان مشکلی ندارند و خودشان به دانش آموز اعلام می‌کنند که امتحان از نوع  تستی، پاسخ کوتاه، جای خالی، تشریحی و ..  می باشد. در صورتی هم که معلم به شما عنوان نکرد حتماً خودتان از معلم بپرسید.این به شما در نحوه یادگیری مطالب کمک می کند.

۴ـ از خودتان امتحان بگیرید.

یکی از راه‌های مهم یادگیری و موفقیت در امتحان، امتحان گرفتن از خودتان است. شما می‌توانید سؤالات سخت  و با اهمیت امتحانات اخیر را ترکیب کرده و خودتان را ملزم به پاسخدهی کنید. این یک راه عالی برای آماده سازی شما قبل از امتحان است.

۵ـ امتحانات قدیمی را پیدا کنید

امتحانات دوره های قبل را پیدا کنید و نگاهی به آن‌ها بیندازید. امتحانات قبلی به شما کمک می‌کند تا روند امتحانات را بهتر درک کنید. از طرفی برخی از استادان برای طرح سؤال از امتحانات دوره های پیشین استفاده می کنند.

۶ـ منابع امتحانات را پیدا کنید.

اینترنت می‌تواند به شما برای پیدا کردن منابع امتحانات کمک کند. هنگامی که سؤالی را خواندید و یا مقاله را مطالعه کردید که منبع آن را نمیشناسید می‌توانید از اینترنت کمک بگیرید. شناخت منبع امتحان به شما کمک می‌کند تا هدفمندتر مطالعه کنید.

۷ـ برنامه پیش رو

هر برنامه‌ای که برای امتحان خود انتخاب کردید، اولویت قرار دهید. زمان مشخص کنید و طبق برنامه پیش بروید. برای اینکه بتوانید به همه توصیه‌های بالا برسید باید در اسرع وقت شروع کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه