4 روش مراقبت از پوست که تاکنون امتحان نکرده اید!

طراحی

احتمالا شما فکر می کنید برای داشتن پوستی سالم و شفاف تمامی روش ها و راهکارها را امتحان کرده اید اما باید بگویم شما روش های بسیار ساده ای وجد دارد که هنوز امتحان نکرده اید.
به جای رفتن به داروخانه ، کابینت آشپزخانه خود را بررسی کنید ، احتمالاً این 4 لوازم این چهار روش را پیدا می کنید. بااستفاده از روش های سنتی پوست خود از آلودگی ها پاک کنید.

آسپرین و عسل

ترکیبی از آسپیرین و عسل می تواند فوراً اثرات آکنه را کاهش دهد و به از بین بردن قرمزی ناشی از سوزش پوست کمک کند. آسپرین تورم و قرمزی ناشی از آکنه را کاهش می دهد ، در حالی که عسل آنتی بیوتیکی است که می تواند منافذ شما را ضد عفونی کند (که در وهله اول باعث ایجاد آکنه شده است). 
در خانه امتحان کنید: پوست خود را با تونر کاملاً تمیز کنید تا منافذ شما باز شود. در یک کاسه ، یک آسپرین را خرد کرده و سپس مقدار کمی تونر اضافه کنید تا خمیر غلیظی ایجاد شود. خمیر را مستقیماً روی لکه های آکنه بمالید و بگذارید پنج دقیقه بماند. وقتی پنج دقیقه شد ، خمیر را بشویید و سپس یک مقدار کمی عسل را روی جوش ها بمالید. بعد از 10 دقیقه عسل را بشویید و خواهید دید پوست شما شفاف تر شده است.

خمیر دندان

امیدوارم شما قبلاً از خمیردندان برای تمیز و سالم نگه داشتن دندان خود استفاده کرده باشید! ، اما چیزی که شاید نمی دانید این است که خمیر دندان می تواند باعث کاهش آکنه و رفع جای جوش شود و به از بین بردن خارش های پوستی پوست کمک کند. 
در خانه امتحان کنید: خمیر دندان سفید (نه ژل) را مستقیماً روی آکنه خود بمالید ، بگذارید خشک شود و سپس بخوابید. صبح که بیدار شدید خمیر دندان را بشویید.

لیمو و شکر

لیمو یک ضد عفونی کننده طبیعی است و برای از بین بردن آلودگی و باکتری از منافذ بسیار عالی عمل می کند. لیمو همچنین کمک می کند پوست کمتر چرب شود که به مرور زمان می تواند شما را از آکنه خلاص کند. شکر به عنوان یک لایه بردار عمل می کند و منافذ را باز می کند تا لیمو بتواند به پوست نفوذ کند. 
در خانه امتحان کنید: یک لیمو را از وسط برش دهید ، شکر را روی یکی از نیمه های  آن بپاشید و سپس آن را هر شب روی صورت خود فشار دهید تا پوست مرده برداشته شود. این کار در حالی که پوست را درخشان تر می کند ، شما را از جوش های سر سیاه و آکنه خلاص می کند.

نمک دریایی

نمک دریایی، مانند لیمو یک ماده ضد عفونی کننده طبیعی است. در واقع به همین دلیل است که بسیاری از افراد بعد از قرار گرفتن در ساحل ، پوست خود را پاک می کنند. برای به دست آوردن فواید نمک دریایی می توانید مخلوطی از نمک دریا و آب را به طور مستقیم روی پوست خود برای کاهش آکنه ، لکه های قدیمی و چین و چروک قرار دهید.
در خانه امتحان کنید: یک قاشق غذاخوری نمک دریا را به یک بطری اسپری آب گرم اضافه کنید. این ترکیب را روی پوست خود اسپری کنید و بگذارید نمک کار خود را انجام دهد.
منتظر چی هستید؟ به کابینت آشپزخانه خود بروید و پوست خود شادابی ببخشید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه