۴ مزیت سیب که ممکن است در مورد آن ندانید.

طراحی

"خوردن یک عدد سیب در روز شما را از پزشک بی نیاز می کند". ضرب المثلی، مربوط به قرن نوزدهم، که به نظر می رسد درست باشد!

فواید سیب برای بدن انسان فراتر از هر اعتقادی هست: خوردن سیب حافظه را بهبود می بخشد، خطر حملات قلبی را کاهش می دهد و حتی ممکن است باعث طول عمر شود.

ارزش غذایی سیب

 در نگاه اول از نظر ارزش غذایی ممکن است کمی ضعیف به نظر برسد: فاقد چربی، پروتئین، مقدار کم کربوهیدرات. با این وجود، سیب حاوی مقادیر نسبتاً زیادی ویتامین است. به ویژه ویتامین C. پس راز آن چیست؟

فیتوشیمیایی فایده اصلی آن هست: فیتوشیمیایی ترکیبات آلی موجود در گیاهان هستند که دارای  اثرات بیولوژیکی هستند اما  هیچ ارزش غذایی ندارند. فیتوشیمیایی ها هنوز به طور عمیق مورد بررسی قرار نگرفته اند، اما به نظر می رسد که به دلیل خاصیت متابولیکی و ضد التهابی عمومی مورد استفاده قرار می گیرند.

۱- زندگی طولانی تر

براساس مطالعه انجمن شیمی آمریکا  در سال ۲۰۱۱، محققان دریافتند خوردن سیب  باعث افزایش طول حیات به میزان 10٪ بر روی حیوانات می شود. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد ترکیب شیمیایی موجود در آن توانایی حرکتی حیوانات آزمایش شده را حفظ می کند.

اگرچه این تحقیق در حال حاضر در مورد حیوانات آزمایش انجام شده، اما مانند سایر مطالعات بالینی هیچ ایرادی در استفاده از یافته های کلی بر روی انسان وجود ندارد.

۲- بهبود حافظه

براساس مطالعه دانشگاه ماساچوست، مصرف سیب باعث افزایش میزان تولید انتقال دهنده عصبی به نام استیل کولین در مغز می شود. استیل کولین هورمونی است که وظایف مختلفی دارد و یکی از آنها نوعی تلفیق نوروپلاستی است که باعث ایجاد توانایی مغز در تغییر و ساخت ساختارهای جدید می شود.

مقادیر بیشتر استیل کولین در مغز منجر به بهبود حافظه می شود و در حقیقت، درمانی برای بیماری آلزایمر است. بدین صورت که با افزایش میزان استیل کولین در مغز به بهبود کاهش سرعت ذهنی بیماران کمک کند. "این یافته ها نشان داده که مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مانند سیب و آب سیب می تواند کمک شایانی به کاهش مشکلات مرتبط به از دست دادن حافظه کند".

 ۳- کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی 

حمله قلبی، سكته مغزی و تصلب شرایین همه در دو چیز مشترک هستند :

 الف) همه ی آنها خیلی خیلی بد هستند.

ب) آنها اغلب به دلیل وجود كلسترول LDL ("كلسترول بد") ایجاد می شوند.

حدس بزنید چه شده است؟ خوردن سیب توانسته میزان کلسترول LDL در افراد را ۲۳٪ کاهش دهد.

این یک کاهش باورنکردنی است: در درمان بیماران مبتلا به کلسترول بالا، کاهش ۲۳٪ از طریق دارو بسیار مطلوب است. داروهای استاندارد میزان کلسترول LDL را بین ۱۸ تا ۵۰ درصد کاهش می دهند، اما مجموعه ای از عوارض ویرانگری را به همراه دارد، ولی سیب اینگونه نیست.

۴- کاهش خطر ابتلا به سرطان

طبق مطالعه ای که در هاوایی انجام شده است، بین مصرف سیب و خطر ابتلا به سرطان ریه ارتباطی وجود دارد: هرچه میزان مصرف سیب بیشتر باشد، خطر ابتلا به سرطان ریه نیز کمتر می شود. در حقیقت، نتایج نشان می دهد بیشترین میزان مصرف سیب کاهش باورنکردنی ریسک ابتلا به سرطان ریه را تا میزان بین۴۰ تا ۵۰ درصد را در پی دارد.

این ممکن است به دلیل وجود آنتی اکسیدان زیاد در سیب باشد که آنزیم های خاصی را غیرفعال می کنند (ترکیبات شیمیایی فعال کننده برخی فرایندها در بدن انسان)  که وظیفه ایجاد سرطان ریه را بر عهده دارند.

مطالعه دیگری توسط دانشکده پزشکی هاروارد انجام شده است، که ۲۱٪ کاهش سرطان ریه را در گروه زنان اثبات می کند.

میوه دیگر، با همان اثر؟

آیا مزیت های ذکر شده فقط در مورد مصرف سیب است؟ آیا میوه های دیگری با همین مزایا برای بدن انسان وجود دارد؟

بله، وجود دارد! تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه کرنل نشان می دهد که فعالیت آنتی اکسیدانی در میوه های مختلف، باعث بهبود حافظه، کاهش خطرات بیماری های مختلف و افزایش طول عمر می شود. آیا سیب بخشی از غذای روزانه شما است؟ 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه