چگونه مشکلات ریاضی را حل کنیم ؟

طراحی
ریاضی مطلبی است که نمی‌توانید از آن اجتناب کنید. برخی از افراد به رایاضی علاقه دارند اما اکثر مردم از ریاضی متنفر هستند.همه ما به صورت روزمره از ریاضی استفاده می‌کنیم اما نحوه مطالعه آن را به خوبی بلد نیستیم. شما شاید ساعت‌ها مطالعه کنید و هیچ چیزی یاد نگیرید.در این مطلب به شما کمک می‌کنیم تا ریاضی را بهتر یاد بگیرید.

۱- تمرین حل کنید:

برای یادگیری ریاضی، خواندن و گوش دادن کافی نیست. شما باید تمرین حل کنید. هرچه تمرینات بیشتری حل کنید احتمال یادگیری و حل مشکلات شما بالاتر می رود. حل تمرین باعث می‌شود تا با سؤالات مختلف آشنا شوید و سر امتحان هیچ سؤالی برایتان ناآشنا نباشد.

۲-بررسی اشتباهات:

وقتی تمرین حل می‌کند طبعا برای حل تمرینات مشکل دارید. مشکلات را یادداشت کنید و سپس به بررسی مشکلات بپردازید. درک این مطلب که ریشه مشکلتان در کجا بوده می‌تواند از اشتباهات آینده جلوگیری کند.

۳- درک مفاهیم کلیدی:

سعی کنید از حفظ کردن در یادگیری ریاضی پرهیز کنید. زیرا اگر تنها حفظ کنید پس از مدتی فراموش خواهید کرد. سعی کنید مفاهیم را درک کنید تا در حافظه بلند مدت شما ثبت شود.

۴-پیدا کردن جواب تردیدهایتان:

گاهی اوقات در هنگام حل تمرین به سؤالی برمی خورید که ظاهراً بریتان سخت است و تردید به سراغتان می‌آید که از سؤال عبور کنید. اینکار بسیار اشتباه می‌باشد و شما باید سؤال را مطالعه و تلاش کنید تا پاسخ آن را در یابید و گرنه مانع از پیشترفت شما در یادگیری می شود.

۵- محیط مطالعه آرام:

برای یادگیری ریاضی شما به محیط مطالعه‌ای آرام نیاز دارید تا بتوانید تمرکز کافی داشته باشید. تمرکز در ریاضیات از واجبات می‌باشد. ک موسیقی ملایم می‌توانید به جریان اطلاعات در شما بیشتر کمک کند.

۶- دیکشنری ریاضی:

ریاضی دارای اصطلاحات بسیاری است که ممکن است در طول زمان فراموش کنید. یادداشتی از اصطلاحاتی که در طول تمرین به آن‌ها بر میخورید تهیه کنید و به صورت دوره ای مطالعه کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه