۷ موردی که قبل از آوردن حیوان خانگی باید در نظر بگیرید.

طراحی

من کاملاً طرفدار مالکیت حیوانات خانگی هستم. فوایدی که فرد از داشتن حیوان خانگی می تواند داشته باشد بسیار زیاد است. سگهایی که من صاحب آنها هستم توانایی غریبی دارند که به من کمک می کنند هر روز خودم را درست شروع کنم. با این حال، باید اعتراف کنم که داشتن حیوانات خانگی برای همه مناسب نیستند.

بنابراین اگر به فکر تهیه حیوان خانگی هستید، این هفت عامل را باید در نظر داشته باشید. قبل از اینکه، متوجه شوید که آوردن حیوانات خانگی مناسب سبک زندگی شما نیست.

۱- زمانی برای وقت گذراندن با حیوان خانگی

بسیاری از حیوانات خانگی مانند توله سگ و بچه گربه ها آنقدر زیبا هستند که بسیاری از مردم نمی توانند در مقابل آوردن آنها به خانه مقاومت کنند. با این حال، واقعیت های مالکیت یک حیوانات خانگی به زودی مشخص می شود، زمانیکه فرد متوجه می شود که مسئولیت های بزرگی در مراقبت از آنها برعهده دارد. یکی از این مسئولیت ها اختصاص زمان مورد نیاز برای حیوانات خانگی است.

متداول ترین حیوانات خانگی مانند سگ و گربه زمان زیادی را برای توجه می طلبند. این به ویژه در مورد سگ ها بیشتر اتفاق می افتد زیرا اگر برای مدت طولانی تنها بمانند غمگین می شوند. اگر نمی توانید روزانه به اندازه کافی برای بازی و تعامل با حیوان خانگی خود اختصاص دهید، حیوان خانگی این چنینی را نیاورید.

حیواناتی را در نظر بگیرید برای مثال ماهی که زمان کمتری برای توجه نیاز دارند. اما به یاد داشته باشید، شما هنوز هم برای تمیز کردن و نگهداری تنگ ماهی نیاز به زمان دارید. بنابراین بخشی از تحقیقات شما باید به میزان زمان نگهداری لازم برای هر نوع حیوان خانگی اختصاص داده شود. نسبت به خودتان کاملاً صادق باشید در مورد اینکه چقدر می توانید به یک حیوان خانگی وقت اختصاص دهید.

۲- هزینه مراقبت از حیوان خانگی

برخی از حیوانات خانگی مانند سگ، گربه و پرنده می توانند هزینه های قابل توجهی برای حفظ سلامتی و درمان داشته باشند، به خصوص اگر بیمار شوند یا مجروح شوند. با صاحبان حیوانات خانگی دیگر صحبت کنید تا بدانید که متوسط ​​هزینه سالانه دامپزشکی آنها چقدر است.

شما نمی خواهید در موقعیتی قرار بگیرید که نمی توانید هزینه های دامپزشکی منظم و غیر منتظره را برای یک حیوان خانگی تحمل کنید. این بسیار تاسف آور است که صاحبان حیوانات خانگی فقط مجبورند از حیوانات خود صرفنظر کنند، زیرا آنها نمی توانند هزینه مراقبت از حیوانات خانگی خود را بپردازند.

۳- مکان مناسب برای حیوان خانگی

حیوانات خانگی مختلف به مکان های مناسب متفاوتی احتیاج دارند. اگرچه گربه ها و ماهی ها تقریباً در هر نوع مکانی راحت هستند، اما سگ ها در برخی از محیط ها عملکرد بهتری دارند. سگها می توانند در هر خانه و ساختمانی بسیار خوشحال باشند تا زمانی که توسط صاحبانشان به پارک ها یا مسیرهای برای پیاده روی برده شوند. بهتر است پارک هایی در نزدیکی خود پیدا کنید تا آنها بتوانند از هوای تازه استفاده کنند و ورزش مورد نیازشان را داشته باشند. حتی می توانید از محوطه ی ساختمانتان استفاده کنید البته همه ساختمانها اجازه داشتن و یا حتی بردن سگها را به این محوطه ها نمی دهند، بنابراین قبل از آوردن یک سگ به خانه، حتماً  قوانین ساختمانی خود در مورد داشتن حیوانات خانگی را چک کنید. چون عامل سر و صدا وجود دارد و شما که نمی خواهید سگ شما همسایگانتان را اذیت کند. این مورد در مورد پرندگان نیز صدق می کند.

۴- میزان زمان مسافرت

میزان بارهایی که به مسافرت می روید با داشتن یک حیوان خانگی رابطه ی مستقیمی دارد. اگر ۵۰٪ از وقت خود را برای گذراندن مسافرتی برای کار صرف می کنید، ممکن است بخواهید مجدداً مورد بررسی قرار دهید که کدام نوع حیوان خانگی برای شما مناسب است یا اصلاً باید آنها را داشته باشید. اگر اعضای خانواده یا دوستانی دارید که می توانید در حین دور بودنتان از حیوان خانگیتان مراقبت کنند، اشکالی ندارد.

با این حال، اگر مجبور هستید هر ماه در طول سفرهای خود به مدت دو هفته از حیوان خانگی خود دور باشید، این ممکن است نشانگر این باشد که شما نباید صاحب حیوان خانگی شوید. چند شبانه روز در ماه اشکالی ندارد، اما برای حیوان خانگی شما واقعاً مناسب نیست.

اگر مجبور هستید به مسافرت های زیادی بروید و هنوز هم می خواهید صاحب حیوان خانگی باشید، در نظر داشته باشید حیواناتی داشته باشید که توجه زیادی نمی خواهند برای مثال ماهی و یا  کسانی که در دور بودن شما از آنها مراقبت می کنند کار را برایتان آسان می کند.

۵- آلرژی و کودکان

اگر شما یا هر یک از اعضای خانواده خود آلرژی دارید، حیوانات خاصی مناسب خانه شما نیستند. بعضی از حیوانات مانند خرگوش و خوکچه هندی مانند بچه گربه ها و برخی از نژادهای سگ نیز با کودکان خوب هستند. با این حال، برخی از نژادهای سگ و حیوانات عجیب و غریب ممکن است در خانواده هایی که دارای نوزادان و فرزندان کوچک هستند مناسب نباشد. باز هم، تحقیقات لازم خود را برای ارزیابی مناسب بودن حیوانات و نژادهای خاص برای خانواده خود حتما انجام دهید.

۶- آموزش لازم برای حیوان خانگی

یکی دیگر از زمینه هایی که واقعاً باید با خودتان صادق باشید تواناییتان و زمانست که در اختیار دارید تا برای آموزش حیوان خانگی صرف کنید. بعضی از حیوانات خانگی (مانند سگ) به تمرین زیادی احتیاج دارند، در حالی که برخی دیگر (مانند پرنده ها) از آنجا که بیشتر در قفس خود باقی می مانند، دیگر نیازی به آموزش نخواهند داشت. بسیاری از سگ ها به دلیل صاحبان ناآگاهی که نتوانسته اند سگ های خود را به درستی آموزش دهند، رها شده اند.

کارشناسان سگ ادعا می کنند که هیچ سگ بدی وجود ندارد. در عوض ، صاحبان سگ های بد وجود دارند که آموزش کافی را برای سگ های خود ارائه نداده اند. اگر احتمالا صاحب سگ هستید، حتماً آموزش مناسب را به سگتان را بدهید، این یعنی آموزش لازم هم برای خودتان و هم برای سگتان.

۷- تحقیقات خود را انجام داده و برای تعهد مادام العمر آماده شوید

مالکیت حیوانات خانگی هرگز نباید موقت باشد. این امر عادلانه نیست، آنها نباید رها شوند و / یا مورد آزار و اذیت قرار گیرند. برای اینکه صاحبان موفقی شوید، تحقیقات کافی انجام دهید و برای تعهد مادام العمر به حیوان خانگی آماده شوید.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه