در کمتر از 15 دقیقه استرس خود را کاهش دهید!

طراحی

همه ما گاهی اوقات دچار احساس غرق شدن و استرس کرده ایم.
شاید شما یک مشکل خانوادگی داشته باشید که نیاز به وقت و توجه بیشتری دارد.
شاید شما همکار خاصی داشته باشید که فقط به شما استرس انتقال می دهد.
شاید شما مریض باشید یا افرادی که دوستشان دارید مریض هستند.
پس وقتی احساس خشم ، غرق شدن و استرس در مورد چیزی می کنید و باعث می شود کنترل خود را از دست بدهید ، چه کاری می توانید انجام دهید؟
من معتقدم که اگر مدیریت استرس را به سبک زندگی روزمره خود اضافه کنید ، می توانید با سهولت بیشتری واکنش خود را نسبت به موقعیت های استرس زا که برداشت می کنید ، کنترل کنید.
می خواهم بگویم که شما می توانید استرس را کاملاً از بین ببرید اگر نگویید من نمی توانم. با این وجود ، کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید خود را آماده کنید ، تا وقتی با این موقعیت ها روبرو شدید ، همچنان آرامش درونی خود را داشته باشید.

برای رسیدن به صلح مراحل زیر انجام دهید:

ورزش: یکی از راه های رفع فشار روحی و اضطراب فعالیت بدنی است. می توانید به یک سالن ورزشی بروید ، در اتاق خواب یا پارکینگ خود ورزش کنید ، یا فقط پیاده روی کنید.  یک راه عالی برای اینکه اندورفین در بدن شما ترش شود و شما را شاداب تر و خوشحال تر کند ورزش کردن است. همچنین می توانید در کنار خانواده خود ورزش کنید. یکی از مزایای ورزش با هم این است که بعد از آن احساس آرامش خواهید کرد.  وقتی همه در کنار هم استرس دارید ، می توانید اینگونه به یکدیگر کمک کنید. 
لبخند: لبخند زدن و خندیدن یکی از بهترین راه ها برای بهتر شدن روحیه در کمترین زمان است. یک شوخی خوب با یک دوست ، یک فیلم خوب با همسرتان یا فقط لبخند زدن به اطرافیانتان می تواند شروع خوبی باشد.
به موسیقی گوش دهید: سعی کنید کاری را انجام دهید که آرامش ذهنی داشته باشد تا استرس به شما دست ندهد. موسیقی یکی از بهترین راه های آرامش و استرس است و محبوبیت آن در بین افراد در هر سنی و هر سطح درآمدی و .... وجود دارد. موسیقی مورد نظر خود را انتخاب کنید. به موسیقی گوش دهید تا احساس آرامش بیشتری کنید.   چندین سبک موسیقی مختلف را امتحان کنید آنوقت چیزی که واقعا برای بهش ما احساس خوبی می دهد را می توانید پیدا کنید و هنگامی که آن را پیدا کردید ، می توانید هر زمان که بخواهید برای به آرامش رسیدن گوش دهید.
خواندن: خواندن نیز روش خوبی برای کاهش استرس است. کتاب سبکی انتخاب کنید که طنز یا عاشقانه باشد  به طور کلی چیزی که مطالعه آن حس خوبی به شما می دهد. اگر خیلی تمایل دارید می توانید کتاب مذهبی یا معنوی بخوانید. هر کتابی که پیام خوب و مثبتی در مورد جهان یا افراد موجود در آن داشته باشد می تواند به شما کمک کند که احساس بهتری داشته باشید و آرامش بیشتری دریافت کنید. 
تجسم: صحنه مانند یک علفزار یا ساحل را تصویر کنید و از تمام تمرکز خود را به آن اختصاص دهید. بوی یاس در هوا را احساس می کنید؟ آیا می توانید پرندگان را در حال آواز خواندن یا تابیدن  نور بر روی پوست خود را احساس کنید؟ بدن شما نمی تواند تفاوت بین یک فکر و یک واقعیت واقعی را تشخیص دهد ، بنابراین دقایق که احساس اضطراب می کنید صحنه آرامی را به ذهن بسپارید. می توانید استرس ناشی از بدن خود را تجسم کردن کاهش دهید.
سپاسگزار باشید: وقتی احساس استرس می کنید سعی کنید نعمت های خود را بشمارید. آنها را در یک دفترچه سپاسگزاری بنویسید. همیشه چیزی وجود دارد که می توانید از آن سپاسگزار باشید. گاهی اوقات به سادگی از خواب بیدار شدن است. به همه چیزهایی که در زندگی دوست دارید، فکر کنید.وقتی روی قدردانی و تمجید تمرکز می کنید ، چیزهای دیگری را نیز در زندگی خود مشاهده خواهید کرد. وقتی فکر منفی می کنید احساس عصبانیت و استرس بیشتر به سراغ شما می آید. از طرف دیگر تفکر مثبت به پراکنده شدن خشم شما کمک می کند و احساس خوب تری را برای شما به ارمغان می آورد!
نفس کشیدن: وقتی گرفتار احساسات قوی و استرس شدید ، آرام نفس بکشید. این اقدام دارای چندین مزیت است. وقتی نفس عمیقی می کشید ، اکسیژن به مغز شما فرستاده می شود و عضلات شما شل می شود. همچنین این امکان را به شما می دهد که یک قدم ذهنی به عقب بردارید و به اتفاقات با دید بهتری نگاه کنید.
وقتی به خودتان فرصت می دهید تا فکر کنید ، احتمالاً کمتر از نظر کلامی یا جسمی تحلیل می روید 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه