سوالاتی که باید قبل از راه اندازی یک کسب و کار از خود بپرسید.

طراحی

راه اندازی مشاغل کوچک موتورهایی برای رشد اقتصادی، نوآوری و اشتغال هستند. ما به فعالیت کارآفرینی بیشتری نیاز داریم و این بدان معناست که افراد بیشتری برای شروع کار خود تصمیمات خطرناک، دشوار و شجاعانه باید بگیرند. چگونه می خواهید شروع به کار جدید کنید؟ خوب بدیهی است که شما  ابتدا به یک ایده خوب نیاز دارید. هنگامی که ایده وجود دارد، توصیه می کنم این سؤالات را از خود بپرسید:

۱- آیا من در این مورد خوب هستم؟

آیا من مهارت دارم؛ استعدادها و تجربه های لازم را دارم که به من کمک کنند تا در این سرمایه گذاری موفق شوم؟ لیستی از نقاط قوت و ضعف خود تهیه کنید. آیا این سرمایه گذاری بر پایه نقاط قوت شما است؟ چگونه می توانید نقاط ضعف خود را جبران کنید؟

۲- آیا مردم به آنچه من می خواهم ارائه دهم واقعاً نیاز دارند؟

چه کسی آن را خریداری می کند و چرا آنها به آن احتیاج دارند؟ اگر مشتری نیازی به ما نداشته باشد آنگاه تجارت شکست خواهد خورد.

۳- آیا می توانم با انجام این کار درآمد کسب کنم؟

پس از اتمام کار و اجرای آن، آیا سود خوبی خواهیم داشت؟ اگر نه، چرا زحمت می کشید؟

۴- آیا برنامه ی مشخص کاری دارم؟ 

کارها مطابق برنامه شما پیش نمی رود اما عملکرد تهیه این طرح به شما کمک زیادی می کند. اگر می خواهید سرمایه گذاری کنید، به یک برنامه مکتوب نیاز دارید.

۵- آیا من نیازی به منابع مالی برای این کار ندارم؟

مشاغل جدید به طور کلی زمان و پول بیشتری از آنچه که در ابتدا انتظار دارید، می گیرند. آیا تا زمانی که جریان نقدی مثبت شود، قادر به تأمین هزینه های زندگی خود خواهید بود؟

۶- آیا خانواده من در این ابتکار عمل مرا حمایت می کنند؟

مهم است که در مورد برنامه های خود با خانواده نزدیک خود صحبت کنید و چون در ماههای دشوار پیش رو حمایت آنها مورد نیاز خواهد بود.

۷- در مورد شغل من چه چیزی با بقیه فرقی دارد؟

آیا به مشاغل دیگر شباهت دارد یا من چیزی منحصر به فرد برای ارائه کردن دارم؟ چرا مشتریان ما را انتخاب می کنند؟ مهمتر چیز اینست که متفاوت بودن بهتر است.

۸- استراتژی فروش و بازاریابی من چیست؟ 

بازار هدف کیست و چگونه به آنها خواهم رسید؟ آیا می توانیم پیشنهاد فروش را با برخی از مشتری های را قبل از شروع هدف آزمایش کنیم؟

۹- آیا من یک شبکه پشتیبانی دارم؟

 آیا من یک شبکه پشتیبان از همکاران یا دوستان دارم که بتوانند به من کمک کنند تا نقاط ضعف یا عدم تجربه خود را متوجه شوم؟بیشترین کسب وکارهای نوپا موفق به دلیل مشارکتهایی هستند که باعث قوت آنها می شود. اگر تجربه ای در تجارت ندارید، آیا شبکه ای از مخاطبین و یاران دارید که می توانند به شما مشاوره دهند و یا کمکتان کنند؟

۱۰- آیا پلن بی وجود دارد؟ 

اگر کارها طبق برنامه پیش نرفت، آیا استراتژی برای عدم سقوط برای شخص من و تجارتم وجود دارد؟ آیا من به اندازه کافی انعطاف پذیر هستم که با مجاورت یک استارتاپ دیگر سازگار شوم و کنار بیام؟

سعی کنید به بیشتر سوالات پاسخ دهید. تلاش سختی برای  رسیدن به موفقیت در سرمایه گذاری جدید پیش رویتان است. با عرض پوزش می گویم که بیشتر مبتدیان تازه کار با شکست در کسب و کارشان مواجه می شوند. با این حال، برای کسانی که موفق می شوند، پاداش های شخصی و مالی زیادی  وجود دارد. مهمتر از همه، بنیانگذار می تواند از ایجاد چیزی با ارزش واقعی برای کل جامعه لذت ببرد. موفق باشید! 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه