۷ راه بیدار شدن از خواب بدون خوردن کافئین

طراحی

شنیدن صدای زنگ ساعت سر صبح وقتی که باید برای کار آماده شوید یا برای مدرسه عذاب آور است. بسیاری از ما به کمک کافئین سعی می کنیم تا بیدار و هشیار شویم، متمرکز باشیم و بازدهی بیشتری داشته باشیم. با این وجود نوشیدن کافئین زیاد می تواند منجر به بروز حساسیت شود و همین کار را سخت و سخت تر می کند. در عوض، بهتر است روشهای پایدار تری برای حل مشکلات صبحگاهی خود پیدا کنیم.

۱- دوش با آب سرد 

 در ابتدا ممکن است به نظر ایده ی وحشتناکی به نظر برسد، اما در واقع دوش آب گرم  شما را بی حال تر می کند. با آب گرم حمام کنید، اما به تدریج به سمت دمای سردتر بروید، تا به راحتی از خواب بیدار شوید. برای آخرین لحظه، سعی کنید آب را به همان اندازه که می توانید طاقت بیاورید، سرد کنید. 

۲- صبحانه بدون کربوهیدرات

اگر کربوهیدرات زیادی را برای صبحانه می خورید ، تلاش کنید که آن را کم کنید. بجای شیرینی، غلات یا محصولات مشابه سعی کنید تخم مرغ، سبزیجات و بعضی از میوه ها را میل کنید.

۳- همیشه در زمان مشخصی از خواب بیدار شوید.

 اگر آخر هفته برنامه متنوعی دارید، بدن شما دائماً سعی در تنظیم دارد. وقت بگذارید و در کل هفته در یک زمان مشخص بیدار شوید تا بدن شما به آن عادت کند.

۴- ورزش

انجام ورزش صبحگاهی به رفع خستگی کمک می کند و مطمئناً شما را از خواب بیدار می کند.

۵- به خودتان وقت بدهید.

اگر برای یک جلسه مهم یا امتحان مهم صبح زود بیدار هستید، به خودتان زمان کافی بدهید تا از خواب بیدار شوید. تا زمانی که بتوانید واقعا بیدار شوید تا کار مهمی را که دارید را انجام دهید.

۶- بدن خود را در معرض نور خورشید قرار دهید.

نور طبیعی خورشید شما را بهتر از نور مصنوعی از خواب بیدار می کند.

۷- مغز خود را تحریک کنید.

زمانی که از رختخواب خارج می شوید در فکر یک معما یا مشکل مهم باشید تا وقتی که از رختخواب خارج شدید مغز شما احساس هشدار کند و زودتر هشیار شوید.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه