استفاده از اینترنت برای دانش آموزان

طراحی
دانشجویان و دانش آموزان در بخش‌های مختلفی چون  پژوهش، دوره های آنلاین، مشاغل نیمه وقت، ارتباطات، شبکه های اجتماعی، لوازم التحریر آموزشی، ابزار و برنامه های کاربردی، ارسال فرم، آزمون آنلاین و … از اینترنت استفاده می کنند. در‌واقع بخش بزرگی از کاربران اینترنت را داشن اموزان و د انشجویان تشکیل می دهند.
این ابزارها و برنامه‌ها می‌توانند کمک بسیاری به قشر از جامعه بکنند. در صورتی که از این ابزارها و امکانات استفاده نکنند مجبور به پرداخت هزینه‌های زیاد، صرف زمان بسیار زیاد و … می شوند.
 در این مقاله به بررسی انواع استفاده از اینترنت برای دانش اموزان و دانشجویان می پردازیم.

۱ـ پلت فرم های پژوهشی برای دانش آموزان:

تحقیق مهم ترین مهارت زندگی و حرفه ای است. دانش آموزان و معلمان در مورد موضوعات مختلف تحقیق می کنند.این موضعات می‌تواند دامنه گسترده ای اعم از علم، پزشکی، فرهنگ، جغرافیایی، انسان، حیوانات، ارتباطات، زمان، محیط زیست، محصولات و … را در بر گیرد.
البته ناگفته نماند که در تحقیق گاهی ممکن است، نیازی به اینترنت نباشد و به صورت میدانی صورت گیرد.
شاید اشتباه باشد اما اعتقاد من این است برای یک محقق همه چیز باید ابزاری برای تحقیق باشد. یک محقق  همیشه سعی می کند اطلاعات را جمع آوری و مقایسه کند. سپس اقدام به تولید نتایج تحقیقات خود کند.
تقریباً همه چیزهایی که امروزه استفاده می‌کنیم بر اساس یک تحقیق شکل گرفته اند.
بنابراین اینترنت می‌تواند یک ابزار مهم برای دانش اموزان و معلمین برای تحقیقات باشد.

۲ـ دوره های آنلاین برای دانش آموزان:

حتی اگر شما در دانشگاه مدرسه تحصیل کنید، می‌توانید از دوره های آنلاین نیز استفاده کنید. دروزه های آنلاین در هر زمینه‌ای از زبان جدید تا کامپیوتر و … وجود داردند. این سبب می‌شود مهارت های دانش اموزان بالا برود.

حتی اگر دانش آموزان کالج در کالج و دانشگاه تحصیل کنند، این بدان معنا نیست که اگر زمان داشته باشند، نمی توانند مهارت های پیشرفته و عملی را یاد بگیرند یا بدست آورند. 

برای این منظور دانش آموزان می توانند دوره های آنلاین را پیوست کنند. دانش آموزان می توانند دفتر آنلاین مایکروسافت را یاد بگیرند، دانش آموزان می توانند دوره آلمانی را بخوانند، دانش آموزان می توانند ریاضیات اضافی و علوم علمی را در اینترنت پیگیری کنند.

۳ـ برنامه های آنلاین دانشگاه برای دانش آموزان:

بسیاری از دانش اموزان از روستاهای کوچک می‌توانند به صورت آنلاین تحصیل کنند. بسیاری از افراد که قادر به پرداخت هزینه‌های رفت وامد نیستند می‌توانند به صورت آنلاین تحصیل کنند.

اروزه دانشجویان می‌توانند در دوره های مختلف دانشگاهی در دانشگاه‌های مختلف مشغول به تحصیل شوند. به عنوان مثال دانشگاه هاروارد با دوره های آزاد آنلاین گسترده  (MOOCs) امکان تحصیل را فراهم می کند.
۴ـ استفاده از رسانه‌های اجتماعی:

استفاده از رسانه های اجتماعی برای دانش آموزان بسیار مهم است، اما در صورتی که صرفاً برای یادگیری و تحقیق استفاده شود. استفاده از رسانه‌های اجتماعی در مواردی بجز تحقیق و درسی می‌تواند سبب کاهش چشم گیر رشد و پیرشفت دانشجو شود.
شما می‌توانید به گروه‌های مطالعاتی بپیوندید و مطالب علمی جدید باخبر شده و با دیگران بررسی کنید.

۵ـ استفاده از ایمیل:

ایمیل یک توافق رسمی بین تمامی افراد است. دانش آموزان می‌توانند از طریق ایمیل برای مقامات درخواست ارسال کنند. می‌توانند نتایج تحقیقات خود را ارسال کنند . همچنین می‌توانند متن، تصاویر و … برای برقراری ارتباط با معلمین خود استفاده کنند.

۶ـ روزمه

دانش اموزان می‌توانند از طریق اینترنت رزومه و نمونه کارهای خود را در اختیار شرکت ها و محل های تحقیقاتی بگذارند..این امکان برای جذب افراد با استعداد در هرکجای دنیا مفید خواهد بود.
۷ـ ذخیره سازی
شما در طول دوران تحصیل ممکن است داده‌های زیادی را جمع آوری کرده باشید و اسناد علمی متعددی داشته باشید. حمل فیزیکی همه این اسناد و مدارک شاید برای شما مقدور نباشد. اینترنت به شما کمک می‌کند تا در هرجا بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

۸ـ وبلاگ نویسی

شما می‌توانید رد طول تحصیل تمامی آنچه را که آموخته اید با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید با استفاده از وبلاگ درآمدی برای خود کسب کنید.
 از طرفی ممکن است در طول دوران تحصیل، پیدا کردن  شغل بسی سخت باشد. از این رو شما می‌توانید با استفاده از اینترنت به مشاغل آنلاین روی بیاورید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه