راز حافظه فعال چیست ؟

طراحی
برای اینکه حافظه فعالی داشته باشیم چه کنیم؟ از کدام یک از راهکار های مطاعه و یادآوری برای فعال شدن مغز استفاده کنیم؟
فلش کارت ها یکی از راه‌های مهم و اساسی برای فعال شدن مغز می‌باشند. بر خلاف تصور عموم که فکر می‌کنند فلش کارت ها تنها برای کودکان مناسب هستند، آن‌ها برای هر رده سنی قابل استفاده هستند.
فلش کارت ها با فعال شدن حافظه شما به یادگیری و ترمیم سلول‌های مغزی شما کمک می کند. همچنین با توجه به اینکه به راحتی می‌توانید از آن استفاده کنید، یک روش عالی برای یادگیری می باشد.
فلش کارت ها نیز مانند مطالعه هر کتابی احتیاج به مرور دوره ای دارند تا در حافظه بمانند. هر روزی که کارتی را مطالعه کردید، یک هفته بعد۷ یک ماه بعد و … دوباره مرور کنید. آنگه متوجه خواهید شد که چگونه مطلالب به حافظه بلند مدت شما ارسال می شوند.
شما زمانی که مطالعه می‌کنید تا زمانی که آن را تکرار نکنید، به حافظه بلند مدت شما منتقل نمی شود. فلش کارت ها امکان انتقال اطلاعات را به حافظه بلند مدت به راحتی برایتان فراهم می کنند.
شما می‌توانید خودتان فلش کارت ها را بسازید. از طرفی امروز  فلش کارت های آماده بسیاری نیز وجود دارد. حتی فلش کارت های الکترونیکی نیز موجود می باشد.
همانطور که بیان شد هر رده سنی می‌توانند از فلش کارت ها استفاده کنند، علاوه بر آن یکی از مهم‌ترین مزایای فلش کارت ها استفاده آن‌ها بدون نیاز به مکان خاص می باشد. شما می‌توانید در صف اتبوس یا وقتی سوار تاکسی هستید و در هر زمان مرده دیگری فلش کارت هایتان از کیف خارج کرده و مطالعه کنید. استفاده از آنی زمان های مرده بر یادگیری عمیق شما بسیار مؤثر می باشد. از طرفی سبب می وشد تا مطالب برایتان مرور شود.
نتایج حاصل از استفاده از فلش کارت ها را پس از مدتی استفاده متوجه خواهید شد!

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه