8 نکته برای یادگیری عمیق‌تر

طراحی
 تکنیک های یادگیری روز به روز در حال تغییر و پیشرفت هستند. هر روز بر تعداد تکنیک هایی که سبب یادگیری عمیق می‌شوند، افزوده می شود. در اینجا ما به ۱۰ مورد از تکنیک های یادگیری عمیق پرداخته ایم.

۱ـ برجسته سازی:

یکی از ساده‌ترین بهترین راه یادگیری برجسته سازی متون مهم می باشد. برای این روش کافی است در حین مطالعه مطالب و نکاتی که به نظرتان مهم است را توسط خطوط یا ماژیک و … برجسته کنید. زمانی که شما برای بار دوم خواستید مطالعه کنید می‌توانید تنها مطالب مهم را مطالعه کنید.

دقت داشته باشید که تمام متن را برجسته نکنید، تنها کلمات کلیدی و نکات مهم را برجسته کنید.

۲ـ یادداشت خود را مطالعه کنید

یادداشت برداری یکی از گسترده ترین مهارت های مطالعه در تمام دنیا است. اساسا هدف یادداشت برداری نوشتن خلاصه سخنرانی‌ها و نکاتی است توسط استاد بیان می‌شود و مرور راحت آن‌ها در زمانی دیگر است.

۳ـ نقشه ذهن

ذهن ابزار بسیاری دارد و برای یادگیری عمیق مطالب بهترین راه کمک گرفتن از ابزار های ذهنتان است. برای دروس و مطالبی که مطالعه می‌کنید یک نقشه ذهنی در نظر بگیرید. 

۴ـ  استفاده از فلش کارت ها

استفاده از فلش کارت ها یک روش بسیار مؤثر برای یادگیری است. این روش به شما کمک می‌کند تا تاریخ، فرمول یا واژگان و … را به راحتی به خاطر بسپارید. همچنین شما در این روش می‌توانید از زمان های مرده خود استفاده کنید. علاوه بر این موارد فلش کارت ها سبب سرگرم شدن شما نیز شده، در عین حال که سبب یادگیریتان نیز می شود. 

۵ـ مطالعه موردی

اگر یک مطلب یا یک نظریه از یک درس برایتان مشکل است می‌توانید به مطالعه موردی روی بیاورید. مطالعه موردی سبب درک عمیق‌تر یک مطلب می‌شود و سبب آشنایی بیشتر در یک زمینه می شود.

۶ـ آزمون ها

امتحانات یک روش عالی برای بررسی یادداشت‌های شما در طول مطالعه یا خلاصه‌برداری هایتان است. آزمون ها به شما کمک می‌کنند تا خودتان را بسنجید و نقاط

ضعفتان را پیدا کنید. همچنین می‌توانید با دوستانتان در یک آزمون شرکت کنید و چیز هایی که یادگرفتید و یادداشت هایتان را به اشتراک بگذارید.

۷ـ مطالعه گروهی

با دوستانتان به مطالعه بپردازید. این مسأله سبب می‌شود تا به یکدیگر در نقاط ضعف کمک کنید. و مشکلات یکدیگر را رفع کنید.

۸ـ استفاده از تصاویر به جای متن

تحقیقات نشان می‌دهد اگر به جای متن از تصاویر استفاده کنید، مطلب را بهتر به خاطر می سپارید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه