۶ نکته تغذیه سالم در هنگام مسافرت

طراحی

مزایای زیادی در سفر وجود دارد مثل دیدن مکان های عجیب و غریب، ملاقات با افراد جالب، تجربه چیزهایی که در خانه برایتان اتفاق نمی افتد و البته تست طعم های جدید.

حتی مسافرت کاری هم می تواند سرگرم کننده باشد مثل سفر به مکانهایی که معمولاً توریستها فکرش را نمی کند که باید از آن بازدید کنند.

اما دور بودن از خانه و امور روزمره ی ما می تواند به معنای این باشد که مراقبت از خودمان مشکل تر می شود. به طور قطع، می توان آسیب ها را به حداقل رساند.

در اینجا ۶ نکته برای کمک به سالم ماندن در مسافرت آورده شده است.

۶ نکته برای  سالم غذا خوردن در هنگام مسافرت.

۱- غذایتان را خودتان آماده کنید.

همه ما می دانیم که غذای خانگی از غذاهای رستوران یا سرویس اتاق ها سالم تر است. بنابراین گهگاهی تهیه وعده های غذایی در هنگام مسافرت می تواند به شما کمک کند. نیازی نیست که که با وسایل آشپزی به آنجا مسافرت کنید. معمولا هتل ها حداقل امکانات برای آشپزی را دارند.

وعده غذایی سالم و مورد علاقه من در سفر رفتن به سوپر مارکت محلی و برداشتن برگهای سالاد مخلوط شسته شده، یک قوطی ماهی و یک لیمو است. من همچنین طرفدار نخودهای کنسرو شده هستم که با کمی آبلیمو و پنیر پارمزان از قبل رنده شده مزه دار شوند. همچنین حبوبات جوانه زده را با آب لیمو، آووکادو و بادام دوست دارم.

۲- مقداری میان وعده سالم بسته بندی کنید.

بادام بو داده یا آجیل دیگر میان وعده من است، اما هر آنچه که برای شما مفید است بسته بندی کنید. این برای آرامش خاطر است بنابراین اگر گیر کردید و گرسنه شدید، دیگر نیازی به متوسل کردن به غذاهای چرب نیست.

۳- خود را برای یادگیری برخی از عادت های جدید آماده کنید.

یکی از مواردی که من در مورد سفر دوست دارم فرصتی برای جدا شدن از روتین های روزمره و شکل گیری موارد جدید است. در سفر اخیرم به نیویورک، من روزها، کلاسهای یوگا را شروع کردم، چیزی که قبلا انجام نمی دادم.

۴- تخم مرغ برای صبحانه. 

صبحانه در کافه ها، رستوران ها و هتل ها می تواند یک تجربه فوق العاده باشد. وقت خود را برای جستجوی مکانهای اینگونه بگذارید و حتما مطمئن شوید که پروتئین خود را صبح می خورید.

۵- کمی امتحان کنید ولی زیاده روی نکنید.

بخشی از لذت بازدید از مکان های جدید و تجربه فرهنگ های جدید، امتحان غذا است. فلسفه من این است که اندکی از همه چیز را امتحان کنم اما بیش از حد افراط نکنیم. هدف این است که تجربه داشته باشید اما زیاده روی نکنید.

۶- قانون ۸۰/۲۰ را بخاطر بسپارید.

اگر تمام مدت سعی می کنید ۱۰۰٪ سالم باشید و تغذیه ی سالمی داشته باشید، استرس در زندگیتان را زیاد می کند و باعث شود که یکباره بخواهید همه آنها را کنار بگذارید.

درعوض ، به یاد داشته باشید تا زمانی که بیشتر وقت سالم غذا می خورید، با خوردن چند شیرینی یا شکلات کوچک قرار نیست جهان پایان یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه