تکنیک تست زدن در خانه

طراحی
برای موفقیت در کنکور باید از روش‌ها و راهکار های مختلفی استفاده کنید. علاوه تکنیک های صحیح مطالعه که یادگیری بسیار مؤثر است، تکنیک تست زدن در خانه برای آمادگی بیشتر سر جلسه امتحان از واجبات می باشد. 
دروس از دو نوع تحلیلی و توصیفی تشکیل می شوند. دروس تحلیل نیاز به تست و تمرین نیاز دارند تا بتوانید به خوبی یاد بگیرید اما دروس توصیفی با تکرار و مرور خواندن مطلب می‌توانید در آن مهارت پیدا کنید.
حال سؤال این است چگونه در خانه تست بزنیم؟
هدف شما  از تست زدن در خانه چیست؟
آیا برای یادگیری تست می‌زنید یا برای سنجش میزان یادگیریتان؟ اگر برای یادگیری تست می زنید، پس زمان و درصد جواب صحیح اهمیتی ندارد. چون درصد جواب و زمان در این تست مطرح نیست پس سؤالات سخت تری انتخاب کنید. تنوع سؤالات را نیز بالا برید و سعی کنید تمام درس را پوشش بدهد.
این‌گونه تست ها بهتر است بلافاصله بعد از مطالعه درس یا پس از گذشت زمان اندکی بعد از مطالعه انجام شود.
پاسخ‌ها را بعد از تست با جواب مربوطه مقایسه کنید. جواب‌ها را مطالعه کنید و نکته‌های مربوط به آن را یادداشت کنید.
اگر هدف شما از تست زدن سنجش میزان یادگیریتان می‌باشد باید محیطی شبیه آزمون را فراهم کنید. در این روش زمان، تعداد تست، سختی و درصد جواب صحیح حائز اهمیت است.
بهتر از چند دروس استفاده کنید و به میزان کنکور برای آن زمان اختصاص دهید. سختی آن را نیز مطابق با کنکور انتخاب کنید. یادتان نرود بعد از تست زدن میزان جواب صحیح خود را اندازه بگیرید و با پاسخ نامه مقایسه کنید.همچنین نکات مهم را مثل تست یادگیری در دفترچه یادداشت خود بنویسید.
همچنین بهتر است حتی طرز نشستن را نیز مانند کنکور شبیه سازی کنید.
پس اینکه متوجه شدید در چه مباحثی ضعیف هستید و تست های مربوط به آن را کمتر پاسخ دادید بهتر است برای رفع این مشکل تلاش کنید. مباحثی که ضعیف هستید را دوباره مطالعه کنید و تست های تمرینی بیشتری از آن حل کنید. سعی کنید با سؤالات درگیر شوید تا ذهنتان خلاق تر شود.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه