۴ ترفند سریع و آسان تغذیه ی سالم

طراحی

لزوما سالم غذا خوردن دشوار یا وقت گیر نیست. بیایید امروز ۴ ترفند سریع و آسان برای سالم غذا خوردن را بررسی کنیم که می تواند شامل تغییر وعده غذایی معمولتان در صبحانه، یا حذف چیزی از برنامه غذایی روزانه تان و یا شروع یک وعده غذایی خاص باشد، این ترفندها به شما در مسیر سالم غذا خوردن کمک شایانی خواهد کرد.

 اسموتی سلامتی

نوشیدن اسموتی یک روش ساده و آسان برای مصرف بیشتر ویتامین ها و مواد معدنی است. اسموتی ها می توانند به عنوان میان وعده استفاده شوند و یا حتی جایگزین وعده های غذایی باشند، نوشیدنشان می تواند سرگرم کننده باشد و هنگام خارج شدن از خانه می توانید به راحتی آنها را با خود ببرید.

با یک دستور تهیه آسان شروع می کنیم:

  • ۲-۱ فنجان آب
  • ۱/۲ - ۳/۴ فنجان میوه منجمد
  • ۳ حبه یخ

اکنون اسموتی را به سلیقه خودتان تنظیم کنید:

بسته به میزان شیرینی که می خواهید اسموتی شما داشته باشد، مقدار میوه را می توانید تنظیم کنید. برای تعویض وعده غذاییتان با اسموتی حتماً یک منبع پروتئین به آن اضافه کنید: ماست یا پودرهای پروتئین رایج ترین منابع هستند.

تعداد کمی از ما روزانه حداقل ۵ وعده سبزیجات مصرف می کنیم: می توانید ۱ تا ۲ عدد از سبزیجات را به اسموتی خود اضافه کنید تا خواص آنها را در چند وعده به راحتی دریافت کنید. اسفناج و کلم فقط چند مورد از گزینه های بسیار عالی هستند. ترکیب میوه های مختلف و سبزیجات را در اسموتی خود امتحان کنید. غذاهای دیگری برای تقویت نوشیدنی وجود دارد، مانند جوانه گندم یا دانه چیا که می توانید به اسموتی اضافه کنید.

وعده های غذایی را با یک سالاد شروع کنید

سالادها غذاهایی سریع و آسانی هستند که واقعاً شما را در مسیر غذایی سالم تری قرار می دهند. اگر شروع به اضافه کردن سبزیجات به اسموتی کرده اید، احتمالاً یک کیسه بزرگ بیبی اسفناج در یخچال دارید. به سادگی ۱ تا ۲ فنجان را به یک بشقاب کوچک اضافه کنید، مقداری بادام خرد شده و چند برش سیب و در نهایت یک سالاد عالی دارید. کافی است روغن زیتون را با کمی سرکه بالزامیک ترکیب کنید تا یک سس سالاد سریع و آسان به دست بیاید. 

اگر این کار بسیار دشوار بنظر می رسد، از خریدن سالادهای آماده در فروشگاه شروع کنید: گزینه های مختلف و ترکیبات با طعم های متنوعی وجود دارد و راهی عالی برای شروع خوردن سالاد است. فقط مطمئن باشید که مخلوط های سبک را انتخاب کنید.

یک نوع غذا را برای داشتن رژیم سالم تر حذف کنید

تعدادی از انواع غذاها وجود دارد که برای بسیاری از افراد مشکل ایجاد می کنند. قطع کردن یکی از این مواد غذایی ممکن است در سلامت شما تغییر بزرگی ایجاد کند، بنابراین فقط یکی از این غذاها را انتخاب کنید و آن را کاملاً از رژیم غذایی خود قطع کنید. ۳۰ روز این کار را امتحان کنید و ببینید که آیا احساس بهتری دارید یا نه.

  • گلوتن
  • لبنیات
  • سویا
  • شکر و شیرین کننده های مصنوعی

بسیاری از افراد نسبت به این غذاها حساسیت دارند زیرا بسیاری از این محصولات درقفسه ی فروشگاه های مواد غذایی موجود هستند. ما در هر وعده غذایی آنها را مصرف می کنیم بدون اینکه بدانیم. با حذف آنها بگذارید بدن شما مدتی استراحت کند، می تواند زمان کافی برای بهبودی به شما بدهد.

سوپ 

سوپ یکی از گزینه های آسان و سریع غذایی موجود است: می توانید مقداری آب مرغ را در یک قابلمه بریزید و سبزیجات خرد شده، گوشت و ادویه را اضافه کنید. چند بار از این دستور العمل استفاده کنید و سپس فقط با آزمایش ترکیب عطر و طعم مختلف به سوپ مورد علاقه ی خود برسید.

سوپ را می توان به راحتی شب قبل تهیه کرد. از آنجاییکه سوپ به مرور زمان طبخ می شود، باعث می شود تا طعم ها واقعاً زنده باشند (و هنگامی که به خانه می روید بدون نیاز به کار اضافی، آماده خواهد بود).

امروز برای شروع سالم تر غذا خوردن چه تغییراتی ایجاد خواهید کرد؟


 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه