چرا آموزش بهتر از مدرسه است؟

طراحی
مدرسه رفتن یکی از بهترین دوران زندگی هر فرد می باشد. از هر فردی بخواهید درباره بهترین دوران زندگی‌اش بگوید قطعاً در مورد دوران مدرسه نیز خواهد گفت. بازی، بودن در جمع دوستان، انجام فعالیت‌های گروهی و … از جمله چیزهایی است که هر فرد به یاد می‌آورد اما چقدر در مدرسه آموخته اید؟
در اصل، مدرسه به منظور انتقال دانش و آماده سازی افراد برای حضور در جامعه است. از زمان کودکی به ما آموختند که مدرسه رفتن امری ضروری و واجب است. همیشه با این جملات مواجه بودیم: تکالیفت را انجام د اده ای؟ مدرسه‌ات دیر نشود؟ به حرف‌های معلمت به خوبی گوش کن!
این عقاید سبب می‌شود تا همیشه رها کردن مدرسه و درس نخواندن به عنوان یک چیز بد شناخته شود و کسانی که به تحصیل خود ادامه ندهند برای پیدا کردن کار دچار مشکل می شوند.
با وجود این حتماً دقت اشته اید که خلاق ترین و موفق ترین افراد دنیا مدرسه را رها کرده اند.
مدرسه بسیار مهم است اما نباید با آموزش اشتباه گرفته شود. آموزش بسیار مهم‌تر از مدرسه می باشد.
تصورات رایج درباره آموزش را کنار بگذارید. آنگاه متوجه می‌شوید، آموزش روند بسیار ساده‌ای داشته که شامل یادگیری یا کسب دانش، مهارت ها، ارزش ها، باورها و عادات است.
مدرسه محل خاصی است اما آموزش در هر کجا و هر زمان می‌تواند صورت گیرد.به طور خلاصه، آموزش و پرورش یک نوع بی حد و حصر از یادگیری است.
به عنوان مثال ریچارد برانسون، بنیانگذار ویرجین، موفق به پایان دادن به دبیرستان شد. او دچار نارساخوانی بود و عمل‌کرد تحصیلی ضعیفی داشت. او در سن ۱۶ سالگی مدرسه را رها کرد و اقدام به یادگیری کرد. اکنون ارزش مالی وی در حدود 4 میلیارد دلار است!
در مدرسه شما نظریه‌ها را یاد می‌گیرید اما فرصتی برای بروز دانش ندارید،معمولا در پایان مدرسه از خود می‌پرسید چیزی آموخته اید؟
برای موفقیت در مدرسه شما مکلف به اطاعت هستید و باید آنچه را که آموزگاران از شما انتظار دارند اجرا کنند. در‌واقع بجای آنکه شما از یادگیری برای زندگی بهتر استفاده کنید، هدف به برآورده کردن انتظارات دیگران تبدیل می شود.
مدرسه تا دنیای واقعیت بسیار فاصله دارد. در‌واقع شما برای موفقیت باید یاد بگیرید که چگونه از فکر و ایده‌های خود استفاده کنید. 
تا اینجا متوجه شدیم که آموزش بسیار مهم‌تر از صرفاً مدرسه رفتن می باشد.جنبه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند به آموزش شما کمک کند. این جنبه‌ها را باهم مرور می کنیم.

یادگیری به مدرسه محدود نمی شود:

اگر می خواهید در زندگی پیشرفت کنید، هیچ وقت یادگیری خود را منحصر به مدرسه، دانشگاه و … نکنید. چیزی که اهمیت دارد پیدا کردن راه‌های جدید یادگیری می باشد. این یادگری می‌تواند از طریق کتاب، فیلم، شرکت در کنفرانس و … باشد.

یادگیری غیر مرتبط:

همواره به دنبال یک موضوع برای یادگیری نباشید. یادگیری درباره ابعاد دیگر سبب رشد شخصیت شما می شود. مثلاً اگر شما یک نویسنده هستید، شروع به یادگیری موسیقی کنید. پس از مدتی شگفت زده خواهید شد از تأثیر یادگیری جدید بر کارهای قبلی.

با افراد باهوش صحبت کنید:

افراد موفق معمولاً با افراد موفق معاشرت می‌کنندو این معاشرت تصادفی نیست. در‌واقع همکاری افراد  موفق باهم سبب یادگیری بیشتر هرکدام می شود. پس اندکی اعتماد به نفستان را بالا ببرید و شروع با صرف وقت با افراد خلاق، مثبت و موفق کنید. اینکار به شما کمک می‌کند تا ایده‌های خلاق به ذهنتان خطور کند و به اجرای آن‌ها بیندیشید.بگذارید موفقیت آنها بر شما غلبه کند.

چیزها را مطرح کنید و فراتر از آن آگاه باشید:

فکر کنید. سعی کنید پرس هایی در ذهنتان مطرح کنید و از دیگران نیز بپرسید. اینکار چشم انداز شما را به چیزهای جدیدی باز می‌کند و سبب آموزش بیشتر شما می شوداگر نگاهی به تاریخ گذشته بیاندازید، دستاورد های بزرگ نیاز مند خلاقیت‌های بزرگ هستند. شمار افرادی که در این فهرست قرار دارند عبارتند از: هنری فورد، بیل گیتس، استیو جابز و الون ماسک.

آموزش یک‌طرفه نیست:

یادگیری نباید خیابان یک طرفه باشد. آموزش و مشاوره به دیگران نیز موجب بالا رفتن مهارت های شما می شود. یادتان باشد همیشه کسی که کمتر از شما بلد است وجود دارد.پیشنهاد من این است که به طور فعال به دنبال فرصت هایی برای به اشتراک گذاشتن مهارت ها و دانش های خود باشید.
 
 
آموزش و یادگیری از صرفاً به مدرسه رفتن بسیار مهم‌تر است. پس خودتان را به مدرسه محدود نکنید و از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه