5 راه فوق العاده برای کاهش استرس

طراحی

شاید شما در حال شروع یک شغل جدید، یا در خانواده و زندگی عاشقانه یا زمان دیگری استرس ذهنی را تجربه کرده باشید، حتی ممکن است احساس کنید که کارهای زیادی برای انجام دادن دارید اما زمان کافی برای انجام آن ندارید یا حس می کنید روشی که پیش گرفته اید اشتباه است!

بله ، همه ما استرس ذهنی را هر از گاهی تجربه می کنیم و زمانی که ابزار ، تکنیک و دانش لازم را در اختیار دارید می تواند حتی به شما کمک کند. 

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک م یکند زمانی که استرس دارید بهترین عملکرد را داشته باشید.

1.خوش بین باشید

استرس ذهنی با درک شما از تجربیات شما شروع می شود. به عنوان مثال ، بیشتر افراد وقتی از خود شناختی ندارند، دچار استرس می شوند. در اصل ، آنها همیشه تصوراتی در ذهن خود دارند و به محض اینکه واقعیت با تصورات آنها جور نمی شود، دچار استرس می شوند. این روند به سادگی از ادراک شما نتیجه می شود و می توان با تشخیص و درک صحیح از زندگی آن را بر طرف کنید.

سعی کنید خوش بین باشید و سعی کنید به این فکر کنید که همه چیز برای رشد و پیشرفت شما استاز هر اتفاقی یک تجربه خوب بیاموزید این نتیجه خوش بینی است.

2. ذهنتان را آزاد کنید

در هنگام شروع هر کاری ممکن است دچار استرس شوید در این زمان بهترین عملکرد می تواند آزاد کردن ذهن باشد. چگونه ذهن خود را آزاد کنید؟ ساده است فقط باید مراقب ذهن خود باشید. آنگونه که بعضی ها فکر می کنند تقریبا دشوار و پیچیده نیست ، بنابراین ، اگر هنوز مراقبه نمی کنید ، آن را امتحان کنیدمثلا هر 30 دقیقه 5 دقیقه مدیتیشن کنید. این یک روش مطمئن برای کاهش استرس روانی است. مدیتیشن از نظر علمی برای شل کردن بدن (اثبات فشار روانی کمتر) به اثبات رسیده است ، ضمن اینکه اضطراب و فشار خون بالا را نیز کاهش می دهد.

 3. کافئین

اکثرا افراد روزانه کافئین مصرف می کنند اما کافئین خود عامل استرس است.مدتی از کافئین خودداری کنید و ببینید که چه احساسی دارید و اگر احساس بهتری داشتید ،سعی کنید آن را به حداقل برسانید.  ممکن است متوجه شوید که با کاهش مصرف کافئین ، بسیاری از استرس های روانی شما به طرز مرموزی از بین می رود.

4. تاثیر تفکر برا هستی

جسم و ذهن شما بخشی از کل هستی هستند و دائماً بر یکدیگر تأثیر می گذارند. اگر استرس ذهنی زیادی را تجربه می کنید ، سعی کنید آن را با آرام کردن بدن کاهش دهید، یک بدن آرام با یک ذهن آرام شروع می شود.

چگونه بدن خود را آرام کرده و استرس جسمی را کاهش دهیم؟ یک راه عالی برای کاهش استرس جسمی (در نتیجه کاهش استرس روانی) مصرف دمنوش های طبیعی است که ثابت می شود ضمن بالا بردن روحیه ، استرس و اضطراب را کاهش می دهد. شما می توانید از گیاهانی که برای کاهش استرس مفید هستند استفاده کنید.

5.تمرین روزانه

ورزش به طور کلی  و پیاده روی ، دویدن و می تواند برای کاهش استرس بسیار مفید باشد. هنگامی جسم شما در وضعیت خوبی باشد اندورفین  تولید کرده و به سلامت روان شما نیز کمک می کند.


از نکات بیان شده استفاده کنید تا بتوانید بدون استرس یا با کمترین استرس به فعالیت های مورد نظر خود بپردازید. 


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه