راه‌های یادگیری کودکان در خانه

طراحی
اگر کودکانمان از یادگیری لذت ببرند، به مطالعه و جستجو علاقه بیشتری نشان می دهند. والدین می‌توانند با استفاده از راهکار هایی به لذت بردن هرچه بیشتر کودکشان از یادگیری کمک کنند. در این مطلب چند نمونه از روش‌های یادگیری مخصوص کودکان را باه بررسی می کنیم.

۱ـ استفاده از کاردستی

شما می‌توانید با فرزندتان اقدام به یادگیری کنید. شما می‌توانید با ساختن یک کاردستی به او اسم یک شی یا کاربرد آن را آموزش دهید. کودکان از ساختن و خلق کردن لذت می برندو آن را بخاطر می سپارند.

۲ـ اجازه دهید فرزندتان با بازی کردن آموزش ببیند.

مهم‌ترین اصل یادگیری، لذت بردن از آن است.اجازه دهید فرزندتان با بازی کردن، تماشای فیلم و … یادبگیرید.یادگیری با استفاده از بازی‌های جذاب یا فیلم‌هایی که مورد علاقه کودکان است سبب بهبود کیفیت یادگیری آنان می شود.

۳ـ رنگ‌ها

رنگ‌ها همواره برای کودکان جذاب هستند. برای یادگیری مطالب از رنگ‌های متنوع استفاده کنید. کودکان به سمت رنگ‌ها جذب می‌شوند و به یادگیری علاقه نشان می دهند.

۴ـ بازی کنید

کودکان بازی را دوست دارند و با بازی کردن بهتر یاد می‌گیرند اما نه به تنهایی! خودتان نیز در بازی‌ها شرکت کنید و به آن علاقه نشان دهید. در طول بازی سعی کنید به نکات کلیدی که مد نظرتان از اشاره کنید. یا با پرسش سؤالاتی ذهن کودک را برای یادگیری آماده کنید.

۵ـ آموزش با ریتم

اگر قرار است شعر یا متن خاصی را به فرزندتان آموزش دهید، می‌توانید آن را با ریتم خاصی بخوانید یا به صورت آواز بخوانید. کودکان به وسیله موسیقی بهتر یاد میگیرند.

۶ـ دادن مسئولیت های کوتاه

به فرزندتان مسئولیت های کوتاه بدهید. مثلاً  از او بخواهید ظرف های شام را بیاورد و سپس بپرسید چند ظرف آورده است؟ یا اسم ظرف ها را از او بپرسید.

۷ـ از کودکان مشورت بگیرید

از کودکان برای حل مسائل مختلف مشورت بگیرید. با آن‌ها گفتگو کنیدو در حین گفتگو مطالب جدید را به آن‌ها بیاموزید.
از انجام روش‌های تکراری و یکنواخت خودداری کنید.زیرا سبب دلسردی کودکان از یادگیری می شود.
 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه