روش یادداشت برداری از کلاس

طراحی
یادداشت برداری کامل و صحیح  یک عامل بسیار مؤثر در مطالعه موفق می باشد. اگرشما به عنوان سخنران تمام مطالب سخنرانی را به طور کامل بنویسید یا به عنوان یک مخاطب قطعاً برایتان بسیار خسته‌کننده می‌شود اگر تمام سخنرانی را یادداشت کنید. در این صورت شما نه به عنوان یک سخنران و  نه به عنوان یک مخاطب نمی‌توانید بازدهی مناسبی را داشته باشید.
چگونه می‌توانید یادداشت‌های خود را ارتقا دهید؟ در کلاس درس چگونه یادداشت برداری موفقی داشته باشیم؟

مطالعه قبل از کلاس:

یک هفته قبل از این سخنرانی یا شرکت در کلاس مطالعه کنید. اینکار به شما کمک می‌کند تا در هنگام سخنرانی مطالب قدیمی را بشناسید و تنها مطالب جدید را یادداشت کنید.

لوازم مورد نیاز:

قبل از شرکت در کلاس تمامی لوازم مورد نیاز اعم از دفترچه، خودکار، خودکار رنگی و … به همراه داشته باشید. اینکار موجب می‌شود تا بتوانید مطالب مهم را علامت گذاری کنید و مطالب را از هم جدا کنید.

تمرکز:

برخی از استادان همزمان هم به صورت صوتی و هم با پاورپویت و … تدریس می‌کنند. این سبب می‌شود که شما گیج شوید. سعی کنید یا روی سخنان استاد و یا روی مطالب پاورپویت تمرکز کنید تا بهتر متوجه شده، در نتیجه بهتر یادداشت بردارید.

تاریخ:

همیشه موضوع و تاریخ یادداشت‌های خود را بنویسد تا بعد ها برای مرتب سازی آن دچار مشکل نشوید. همچنین سعی کنید یادداشت‌های خود را حداکثر تا فردای آن روز مرتب سازی کنید.

بازدیدکنندگان کتابخانه و موزه:

هرگز کلاس‌های آزمایشگاهی و بازدیدی را از دست ندهید. کلاس‌های علمی به درک بهتر شما کمک می کنند. از نحوه عمل‌کرد و مراحل بازدیدتان یادداشت بردارید. این یادداشت‌ها بعد ها به یادآوری مطالب به شما بسیار کمک می کند.

یادداشت برداری می‌تواند دارای شیوه منحصر به فرد هر شخص باشد اما راهکار های بالا سبب می‌شود تا شما مهارت بیشتری کسب کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه