تکنیک های سبک بصری و فیزیکی برای مطالعه بهتر

طراحی
سبک بصری و فیزیکی دو نوع از انواع سبک های یاد‌گیری می‌باشند. سبک کلامی، شنوایی، منطقی تنها  از جمله سبک های یادگیری می باشند.هر کدام از این سبک ها احتیاج به نحوه یادگیری مخصوص به خود را دارند که در ادامه به تکنیک های سبک بصری و فیزیکی خواهیم پرداخت. 
افراد با سبک بصری
تصاویر : بهتر است هنگام مطالعه از تصاویر استفاده کنید.  به تصاویر دقت کنید و آن‌ها برای خود تفسیر کنید.
فیلم: دیدن فیلم‌های آموزشی باعث می‌شود به راحتی مطالب را بخاطر بسپارید. بخصوص برای حل تمرینات ریاضی بهتر است از فیلم‌های حل تمرین استفاده کنید.
کتاب: حافظه تصویری این افراد از قدرت بالاتری برخودار است، پس مطالعه مطالب از روی کتاب سبب افزایش یادگیری آن‌ها می‌شود.
یادداشت برداری منظم: یادداشت برداشتن از مطالب نیز به یادگیری عمیق افراد بصری کمک می‌کند. در یادداشت‌های خود از  رنگ، نمودارها و تصاویر استفاده کنید. 
نمودار ها: برای درک بهتر مطالب آنچه را که مطالعه کرده‌اید را به شکل یک نمودار درختی درآورید. این افراد نمودار ها را به راحتی بخاطر می سپارند.
برجسته کردن متون: از ماژیک های رنگی یا خودکار های رنگی برای انتخاب بخش‌های مهم استفاده کنید. این روش برای افرادی که از طریق بصری بهتر یاد می گیرند، بسیار مفید می‌باشد.
افراد با سبک فیزیکی
آزمایش: یادگیرندگان فیزیکی بهتر است مطالب را از طریق تجربه بیاموزند. این افراد بهتر است از آزمایش استفاده کنند. با دوستانتان دست به آزمایش مطالب خوانده شده بزنید و با آن‌ها در حل مسائل دروس مشارکت کنید
کارهای گروهی:کارهایی گروهی به شما کمک می‌کند مطالب را بهتر بخاطر بسپارید. 
تجربه کردن: اگر می‌خواهید قایقرانی یاد بگیرید، تجربه یک ساعت حضور در قایق برای شما از ساعت‌ها کتاب خواندن مفید تر است.
انجام کارهای عملی: وقتی به سخنرانی یا مطلبی گوش می‌دهید برای یادگیری بیشتر اقدام به دوچرخه سواری، پیاده روی یا حرکت‌های ورزشی کنید.
توپ: وقتی مطالعه می‌کنید سعی کنید چیزی در دستتان باشد. مثلاً یک توپ را در دستتان نگه دارید و با آن بازی کنید.

تکنیک های سبک بصری و فیزیکی می‌تواند سبب عمیق‌تر شدن مطالعه شما شده و بازده شما نسبت به زمانی که صرف می‌کنید بالاتر ببرد.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه