چند نکته برای یادگیری عمیق‌تر

طراحی
یادگیری عمیق‌ می‌تواند سبب موفقیت در آزمون ها، پیشرفت شغلی،خلاقیت و … شود. بنابراین یادگیری یک مسأله مهم می باشد. نحوه یادگیری عمیق‌تر و سریع‌تر بسیار متنوع می‌باشند، اما ممکن است همه آن‌ها در مورد شما جواب ندهند.
۱- سلامتی
خوردن صبحانه یکی از عوامل بسیار مهم در یادگیری است.همچنین سعی کنید حجم ناهار خود را برای جلوگیری از خواب آلودگی کاهش دهید. هر چند دقیقه پاها و دست‌های خود را حرکت داده و حرکات کششی انجام دهید تا جریان خون بهبود یابد. افت جریان خون سبب کاهش تمرکز می‌شود.
۲- تکنیک روانشناسی
بجای تایپ از نوشتن استفاده کنید. همیشه دفتر یادداشت خود را به همراه داشته باشید. دفتر یادداشت خود را به بخش‌های مختلفی تقسیم کنید. به همراه داشتن یادداشت‌ها سبب می‌شود بتوانید در زمان های مرده مطالب را به راحتی مرور کنید.
3- تا آنجا که می‌توانید بخوانید.
سعی کنید با قلب و علاقه مطالعه کنید.همچنین سعی کنید یک زبان دیگر یاد بگیرید تا برخی از مطالب را از منبع اصلی مطالعه کنید. برخی از محتوا ها در ترجمه ممکن است نادیده گرفته شود یا کمتر به آن پرداخته شود.
4- یاد بگیرید که با خودتان صادق باشید. 
سعی کنید بدانید که چه چیزی می‌دانید و چه چیزی نمی‌دانید. این مسأله به شما کمک می‌کنید تا بهتر یاد ببگیرید.
5- بازنویسی 
مطالب پیچیده اغلب به بازنویسی احتیاج دارند تا مفهوم آن‌ها درک شود. نوشتن مفاهیم سخت به زبان خودتان سبب یادگیری عمیق آن مطلب می‌شود.
6- در حین مطالعه به موسیقی گوش دهید. 
موسیقی ملایم می‌تواند سبب ثبت اطلاعات شود. همچنین هر وقت به آن موسیقی گوش می‌دهید اطلاعات در ذهنتان مرور می‌شود.
7- گاهی اوقات تند خوانی کنید.
خواندن مطالب با سرعت سبب می‌شود تا توجهتان به موارد کم اهمیت جلب نشود.
8- حمام کردن
 حمام و دوش گرفت به بالارفتن تمرکز و یادگیری عمیق شما کمک می‌کند. سعی کنید به طور منظم به حمام بروید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه