با این روش ها از بحران های زندگی عبور کنید

طراحی

بحران ، هرج و مرج ، ویرانی ، احساس بودن در جهنم و ... من می دانم که اغلب شما حداقل یک بار در طول زندگی این احساست را داشته اید. گذر از چنین تجربه ای دردناک است اما ، من می دانم حضور در یک بحران به مراتب سخت تر از تلاش برای گذشتن از آن است.
ما هنوز تحت تأثیر یکی از بدترین بحران اقتصادی در تاریخ جهان قرار داریم و بسیاری از ما هنوز هم اثرات آن را احساس می کنیم. شاید شغل خود را از دست داده باشید یا شاید همکار خود را از دست داده باشید. به هر صورت ، ما در حال شنا کردن در اقیانوس آشفته ای هستیم که هر زمان ممکن است یک بحران دیگر به صورت حرفه ای یا شخصی  به وجود بیاید.
در اینجا روش هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از بحران عبور کنید:

1.قبول کنید

بپذیرید که شما نمی توانید همه چیز را کنترل کنید.. انکار یکی از متداول ترین واکنش های بحران و متاسفانه یکی از سمی ترین آنهاست. هرچند ساده و احمقانه به نظر می رسد اما پذیرش اینکه بحران را می توانید پشت سر بگذارید از مهم ترین عوامل عبور از آن است.  فقط بپذیرید که همه چیز مانند آن چه برنامه ریزی کرده اید، پیش نمی رود و ببینید که چگونه می توانید رو به جلو حرکت کنید.

2. تجربه های مشابه را پیدا کنید

باور کنید یا نه ، ما مرتباً اشتباهات تکراری را انجام می دهیم. ممکن است افراد تغییر کنند اما اشتباهات اکثرا تکراری هستند. بنابراین ، اولین کاری که باید در هنگام بحران انجام دهید این است که به گذشته نگاه کنید: آیا قبلاً در آنجا بوده اید؟ چرا؟ برای فرار از آن چه کردید؟ چگونه بحران فعلی متفاوت از آخرین وضعیت مشابه است؟

3. بحران های مشابه افراد دیگر را جستجو کنید

از آنجا که ما افراد خلاقی هستیم ، می توانیم اشتباهات جدیدی نیز مرتکب شویم. در این حالت ممکن است تجربه شخصی شما کمکی نکند. خوشبختانه ، احتمال اینکه افراد دیگر نیز در معرض همان فاجعه ای باشند که اکنون شما به آن مرتکب شده اید، زیاد است. بنابراین ، سعی کنید دریابید که افراد دیگر چگونه با آن برخورد کردند. 

4.فاصله بگیرید

این مانند فرار نیست ، بلکه بیشتر شبیه این است که سعی کنید از روشی متفاوت استفاده کنیدشاید فکر کردن به چیزهای دیگر امکان پذیر نباشد اما گاهی لازم است بگویید تفکر من، من را به اینجا رسانده است، پس بهتر است به چیز دیگری فکر کنم.
5.کمک بخواهید
جستجو کن. بپرس.  در مورد وضعیت خود صادق باشید. آن گاه تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از افراد قابل اعتماد در کنار شما حضور خواند یافت.بسیاری از اوقات بحران ما در حال افزایش است چون ما بدون اینکه با دیگران ارتباط برقرار کنیم ، سعی می کنیم به تنهایی کارهای زیادی انجام دهیم. ما انسان هایی اجتماعی هستیم و درخواست کمک بر خلاف طبیعت ما نیست. غرور را فراموش کن. در زمان بحران ، غرور اولین چیزی است که شما باید از آن دوری کنید.

6.زمان بیشتری بخرید

یکی از دردناک ترین کارها در هنگام بحران ، فشار زیاد است. ما باید خیلی سریع کارها را انجام دهیم (یا به محرکهای مختلف پاسخ دهیم). یک استراتژی که به نظر می رسید برای من کار می کند این بود که سعی کردم مدتی صبر کنم. واکنش ها و تصمیم گیری ها را تا زمانی که می توانید به تعویق بیاندازید. در زمان بحران قدرت دید شما به مسائل پیرامون کاهش می یابد پس بهتر است اندکی فاصله بگیرید.

7.مذاکره کنید

هیچ چیز ابدی نیست. بله ، شما ممکن است چیزی را از دست داده باشید (شغل ، خانه ، روابط) اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید به آن ها واکنش نشان دهید. همیشه مذاکره کنید. شما این حق را دارید و باید از آن استفاده کنید.

8.اثرات را تا حد ممکن کاهش دهید

بدترین کاری که می توانید هنگامی که یک فرد خانه شما را به آتش می کشد انجام دهید این است که آن مرد را تعقیب کنید و خانه خود را در حالی که می سوزد رها کنید. این یک ضرب المثل بودایی بود. در طول بحران همواره باید سعی کنید که هر چه سریعتر خسارت را به حداقل برسانید تا انرژی خود را حفظ کنید. تلاش برای از بین بردن علت بحران در حالی که هنوز تحت تأثیر آن هستید بی فایده است.

9. چیزهایی که نیاز ندارید رها کنید

هر چیزی را که بی فایده است دور بیندازید. در طول بحران ، بسیار مهم است که شما به چیزهایی که نیاز دارید به سرعت دسترسی داشته باشید. بیشتر اوغات وابستگی به چیزهایی که واقعا نیاز ندارید موجب میشود تا برای حل مشکل دچار مشکل شوید.

10.منابع حیاتی ایمن

این ممکن است عجیب و منفعل به نظر برسد ، اما بسیاری از اوقات ، در پایان یک بحران شخصی، دیدم هیچ چیزی از منابع را ندارم. بنابراین تلاش کردم در بحران بعد جلوگیری کنم، به عنوان مثال ، اگر در جنگل گم شدید ، غذای خود را منطقی کنید. اگر اخراج شدید ، از هدر دادن پول جلوگیری کنید. بنابراین در زمان بحران مراقب منابع خود باشید.

11. اشتباهات خود را بنویسید

این کار رویکرد مورد علاقه من است. فقط کافی است یک کاغذ بردارید و هراشتباهی هست را بنویسید. دقت داشته باشید منظورم همه چیز است. بدترین چیزی که ممکن است برای شما رخ دهد را نیز بنویسید. اگر این کار را بدرستی و کاملاً صادقانه انجام دهید، وحشت شما حل می شود. ما بیش از هر چیز از ناشناخته ها می ترسیم. اگر می دانید چه چیزی را انتظار می کشید ، همه چیز دوباره قابل کنترل خواهد بود.

12.تسلیم شوید

ساده ترین گزینه نیست ، اما گاهی اوقات ، تنها موردی که واقعاً در اختیار داریم همین است. بعضی اوقات ، بحران وارد زندگی ما می شود زیرا ما باید رشد کنیم ، باید گذشته را رها کنیم و آینده را در آغوش بگیریم. ما برای تکامل و پیشرفت طراحی شده ایم اما به نوعی تصمیم گرفتیم که اینطور نباشند. در این لحظه ، تنها راهی که می توانیم به بیش از آنچه که اکنون هستیم تبدیل شویم ، عبور از یک بحران است. تسلیم آن شوید و با جریان بروید.
 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه