معرفی رشته مدیریت مالی

طراحی
رشته مدیریت مالی از مجموعه مدیریت و زیرمجموعه گروه علوم انسانی می باشد. همانطور که از نام این رشته تحصیلی پیداست مرتبط با نظام های مالی و سرمایه‌گذاری و … می باشد. در ادامه به معرفی بیشتر این رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی می پردازیم.

مهارت های رشته مدیریت مالی:

این رشته شاید اندکی مشابه رشته حسابداری باشد اما تفاوت بسیار مهمی با رشته‌هایی چون حسابداری دارد و آن ایده پردازی است. در‌واقع آنچه که در مدیریت مالی اهمیت دارد توانایی تحلیل و ارائه راهکار برای آینده است نه ثبت اسناد مالی. بنابراین توانایی تجزیه و تحلیل، ارائه راهکارهای جدید، توانایی ارزیابی و تصمیم گیری از ارکان این رشته می باشد.

دروس رشته مدریت مالی:

مبانی نظری اسلام، اخلاق اسلامی، انقلاب اسلامی، تاریخ و تمدن اسلامی، منابع اسلامی، ادبیات فارسی، زبان عمومی، تربیت بدنی از جمله دروس عمومی و اصول حسابداری، رياضيات و كاربرد آن در مديريت مالی، آمار و كاربرد آن در مديريت، رياضيات و كاربرد آن در مديريت، آمار و كاربرد آن در مديريت مالی، اقتصاد خرد، روش تحقيق در مديريت، روانشناسي كار، رياضيات و كاربرد آن در مديريت، كامپيوتر و كاربرد آن در مديريت، اقتصاد كلان، توسعه اقتصادی و برنامه ريزی،حسابرسی از جمله دروس پایه این رشته می باشد.
دروس اصلی و تخصصی رشته مدیریت مالی شامل مبانی سازمان و مديريت، مديريت منابع انسانی، پول و ارز و بانكداری، مديريت استراتژيك، مديريت رفتار سازمانی، تحقيق در عمليات، اقتصاد سنجی مالی و اصول مديريت مالی، مديريت مالي در ايران، بازار پول و سرمايه، مبانی مديريت و سرمايه گذاری، نهادهای پولی و مالی، مبانی مهندسی مالی، قراردادهای بيمه، مبانی بانكداری و مديريت بانك، متون مالی می باشد.

بازارکار رشته مدیرت مالی:

حوضه کاری فارغ التحصیلان این رشته می‌تواند گسترده باشدو در بسیاری از مراکز، ادارات دولتی و غیر دولتی، شرکت ها و … مشغول به کار شوند. کارشناسان مدیریت مالی می‌توانند به عنوان مدیر مالی، مدیر بخش سرمایه‌گذاری، تأمین مالی، بخش‌های مختلف بانکی و … مشغول به کار شوند.

گرایش کارشناسی ارشد:

شما می‌توانید در همین رشته و یا گرایش ارشد سایر رشته به ادامه تحصیل بپردازید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه