معرفی رشته گردشگری

طراحی
رشته گردشگری یکی از رشته‌های گروه علوم انسانی می باشد. این رشته از جمله‌های رشته‌های با قدمت طولانی محسوب می‌شود که تقریباً همگی با آن آشنا هستند.در ادامه به معرفی بیشتر این رشته خواهیم پرداخت.

مهارت های رشته گردشگری:

یکی از واجبات رشته گردشگری دانش زبان انگلیسی می باشد. همچنین روابط عمومی برای رشته از ملزومات بوده زیرا شما با افراد مختلف از فرهنگ‌های مختلف مواجه هستید. علاقه به سفر و  فرهنگ کشورهای مختلف نیز بسیار حائز اهمیت می باشد.

دروس رشته گردشگری:

تفسیر موضوعی قرآن کریم، اندیشه اسلامی، تربیت بدنی، فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، اخلاق اسلامی، آیین زندگی، فلسفه اخلاق،آشنایی با قانون جمهوری اسلامی،فارسي عمومی، انقلاب اسلامی ایران، اندیشه سیاسی، دانش خانواده و جمعیت از جمله دروس عمومی این رشته می باشند.
اقتصاد خرد، مباني و اصول سازمان مديريت، رياضيات پايه و مقدمات آمار (۱)، مباني روش تحقيق، اصول حسابداری،ماليه عمومي( اقتصاد بخش عمومی)، شناخت صنعت جهانگردی، فرهنگ عامه،شناخت روحیات ملل،فن راهنمایی، زبان انگلیسی، شناخت صنایع دستی ایران، گذراندن اوقات فراغت، نقشه خوانی و آشنایی با نقشه، امور مسافرت و صدور بلیط، تجزيه و تحليل مسايل اجتماعی ايران، باستانشناسی ايران، هنر و معماری ايران، زبان دوم،مطالعات تطبيقی سياست های جهانگردی، جغرافيای جهانگردی ايران، پروژه و … از جمله دروس اصلی و تخصصصی این رشته می باشد.

بازارکار رشته گردشگری:

باتوجه به پتانسیل های بسیار بالایی که در کشور ما برای صنعت گردشگری وجود دارد، دانش آموختگان این رشته نیز می‌توانند از بازارکار مطلوبی برخوردار باشند. فارغ التحصیلان رشته گردشگردی می‌توانند در مشاغلی چون مدیریت هتل ها، کارمند آژانس های هواپیمایی یا گردشگری، تحقیق و پژوهش در دفاتر و مراکز تحقیقاتی، مدیریت کنفرانس ها، راهنمای انواع تورها،مراکز دولتی چون سازمان گردشگری و … مشغول به کار شوند.

گرایش کارشناسی ارشد:

در مقطع کارشناسی ارشد شما می‌توانید در دو رشته بازاریابی جهانگردی و برنامه‌ریزی توسعه جهانگردی به ادامه تحصیل بپردازی.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه