از مزایای چای چقدر آگاهی دارید؟

طراحی

چای یکی از نوشیدنی های عالی است. در واقع بدون کمک یک فنجان چای هیچ مشکلی یا بحرانی وجود ندارد که حل نشود اما اکثر مرم تمایل به نوشیدن قهوه دارند. چای قرن هاست که در بین مردم بوده و قدمتی بسیار طولانی دارد.

1.چای در آبرسانی بدن و افزایش مایعات شما فوق العاده است.

چای در واقع H2O خالصی است با عطر و طعم عالی . شاید قهوه نیز آبرسانی کند اما به میزان کتر. این به این معنی می باشد که وقتی یک روز گرم تابستانی است ، نوشیدن مقداری چای (گرم یا سرد) بسیار مفیدتر است. چای مایعاتی را که از طریق تعریق از دست داده اید را جایگزین خواهید کرد.  همچنین چای برای پوست فوق العاده است و سریعتر موجب هیدراته شدن آن می شود.

2.کمک به کاهش احتمال ابتلا به انواع خاصی از سرطان ها و تومورها

این واقعیت که چای با بهبود سلامتی شما مرتبط بوده است اگر چه هنوز به طور کامل تاثیر آن بر کاهش خطر ابتلا به سرطان ها به اثبات نرسیده است. شاید به سبب تاثیر آن بر سلامتی باشد که پادشاهان چینی همواره چای می نوشند.

3.چای باعث می شود مدت زمان بیشتری ادامه یابد.

در حالی که اظهار شده است که چای کافئین کمتری نسبت به قهوه دارد ، این در حقیقت درست نیست. چای نیز به مقدار کافی کافئین داشته و مانند قهوه یک محرک محسوب می شود. از طرفی قهوه تأثیر افسردگی بسیار بیشتری نسبت به چای دارد (شما را ناراحت نمی کند بلکه باعث کاهش سطح انرژی شما می شود). چای و قهوه هردو موجب افزایش تحرک شما می شوند اما شما به میزان بیشتری می توانید از چای نسبت به قهوه استفاده کنید.

4. تهیه چای از قهوه راحت تر است.

در عصر مدرن ، تهیه یک فنجان چای بسیار ساده تر است.  روی چای خشک در یک فنجان آب گرم ریخته ، بعد از چند دقیقه آن را بردارید، چای آماده است. مسلماً استفاده از قهوه فوری ، نوشیدن قهوه را بسیار راحت تر می کند ، اما نوشیدن یک لیوان چای که خودتان تهیه کرده باشید بسیار لذت بخش تر است.

5. مقدار آنتی اکسیدان چای، بسیار بیشتر قهوه است.

آنتی اکسیدان ها برای حفظ سلامتی بدن و افزایش ایمنی بدن ضروری هستند ، از این رو بسیاری از محصولات روی مقدار آنتی اکسیدانشان مانور می دهند. چای یک نوشیدنی است که دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است.

6.چای می تواند به کاهش وزن کمک کند.

تحقیقات اخیر نشان داده است که چای سبز می تواند کمک بزرگی برای افرادی باشد که می خواهند وزن کم کنند. در واقع چای سبز به سوخت و ساز بدن کمک می کند و به عنوان یک نوشیدنی بدون کالری می تواند عالی باشد. 

7.چای برای دندان های شما نیز بسیار مناسب است.

در مقایسه با قهوه چای مانند یک فلوراید دندان عمل می کند. البته باید  یک مقدار معقول بنوشید. چای برخلاف قهوه موجب تغییر رنگ دندان نمی شود.

8. می تواند از استخوان های شما محافظت کند.

اخیراً یک مطالعه در استرالیا نشان داد افرادی که به طور مرتب چای می نوشند دارای استخوان های قوی تری هستند. به دلیل وجود مقادیر زیادی کاتچین، چای احتمال ابتلا به پوکی استخوان را کاهش می دهد. علاوه بر این ، یک مطالعه دیگر چند سال قبل نشان داد که نوشیدن چای به تقویت تشکیل استخوان سالم کمک می کند.  البته نوشیدن مقدار زیادی چای نیز مضر می باشد. در نتیجه می توان گفت نوشیدن یک فنجان چای می تواند برای قوی نگه داشتن استخوان های شما مفید باشد.

9.چای می تواند به کاهش استرس کمک کند

مزیتی که همه ما گاهی اوقات می توانیم از آن استفاده کنیم . این یک واقعیت است که نوشیدن چای در هر زمان می تواند به ما بهتر شدن حالمان کمک کند. به عنوان مثال نوشیدن چای سبز برای درمان افسردگی بسیار مفید است. امتحان کنید! خواهید دید چقدر روحیه شما بعد از نوشیدن منظم چای سبز بهبود پیدا کرده است.

10. چای می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

وقتی سرما می خورید یا دچار آنفولانزا شدید می شوید شاید چای بتواند به شما کمک کند. چای موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. شاید بار اول احساس نکنید اما نوشیدن چای را در زمان بیماری امتحان کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه