با این روش های ساده خوشبین تر شوید

طراحی

چه احساسی در مورد زندگی خود دارید؟ آیا از زندگی خود احساس رضایت دارید؟ افراد خوشبین اعلام می کنند که ما در بهترین جهان ممکن زندگی می کنیم و افراد  بدبین مدام منتظر یک اتفاق بد هستند.

خوش بینی چیست؟

دوست داشتن زندگی با خوش بینی موجب ساده تر شدن زندگی و دیدن جلوه های درخشان زندگی است. خوش بینی چشم اندازی است که در آن فرد جهان را به عنوان یک مکان مثبت نگاه می کند. با انجام این کار ، فرد متوجه می شود که یک زندگی شگفت انگیز دارد که ارزش دوست داشتن دارد. اغلب اوقات ، ما درگیر دام منفی می شویم و ممکن است احساس کنیم که همه چیز برعلیه ما است. احساس غرق شدن و کنترل می کنیم ، اما خبر خوب این است که راه هایی وجود دارد که بتوانیم از این نگاه خلاص شویم.

انتخاب ما

اینكه گرفتار شرایط منفی هستیم به این معنی نیست كه باید به آنها اجازه دهیم احساسات ما را كنترل كنند. ما این انتخاب را داریم كه احساس خود را تغییر دهیم. تحقیقات در علوم مختلف نشان داده است که خوش بینی می تواند نه تنها در نحوه تفکر ما بلکه در کل زندگی ما تأثیر بگذارد و سهم بسزایی در نحوه زندگی ما دارد.

گزینه های مثبت

ما می توانیم خودمان برنامه ریزی کنیم که به مرور زمان، مثبت فکر کنیم. تبدیل شدن خوش بینی به یک عادت وابسته به انتخاب فرد است. من شخصاً دوست دارم از تکنیک Flip Switchاستفاده کنم که به شما امکان می دهد فوراً احساسات و افکار خود را کنترل کنید. این روش واقعاً بسیار ساده است: در طول روز بر افکار و احساسات خود نظارت داشته و وقتی متوجه احساسات منفی شدید ، این کار را انجام دهید:

به محض اینکه احساسات منفی در خود پیدا کردید ، توقف کنید!  فکری که در ذهنتان است و کاری که انجام می دهید را متوقف کنید.

کاملاً از افکار و احساسات خود آگاه باشید. لحظاتی را صرف بررسی دقیق آنچه احساس می کنید ، کنید.

تصمیم بگیرید که فکر مثبت تری داشته باشید.فکر مثبت شما می تواند ناشی از سپاس گذاری برای زنده بودن یا سلامت بودن باشد. 

حدود 20 ثانیه به اندیشه های مثبت خود ادامه دهید.

حالا به روال عادی زندگی برگردید و ببینید آیا تاثیرگذار بوده است؟

اکثر مردم در می یابند که این چند ثانیه کوتاه تأثیر بسزایی در بهبود احساست آنها خواهد گذاشت.  بعد از اینکه چند بار این روش را تمرین کردید ، کم کم یک مثبت اندیش خواهید بود.

چگونه می توان الهام های بیشتری برای خوش بینی پیدا کرد؟

به دنبال یک نقطه مثبت باشید: من می دانم این کلیشه است اما واقعاً خیلی کاربردی می باشد.شاید دشوار باشد اما زمانی که در یک موثعیت منفی هستید، چند دقیقه به لحاظ روحی عقب نشینی کرده و به دنبال یک علت و یا موقعیت مثبت برای ادامه باشید.

دوستان مثبت: انتخاب کنید تا با مثبت ترین افرادی که می شناسید ، وقت بگذارید. وقت گذراندن با افراد مثبت جالب و سرگرم کننده خواهد بود.

به دنبال الهام باشید: روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از اطراف خود اهام بگیرید ، مانند گذراندن وقت با نوزادان خندان ، یا خواندن کتاب های الهام بخش ، اظهارات و نقل قول ها.

سپاسگزار باشید: همیشه چیزی وجود دارد که می توانید از آن سپاسگزار باشید ، پس آن را تصدیق کنید ، آن را با صدای بلند بگویید. مانند «من سپاسگذارم برای نفس هایم»

هرچه بیشتر از واکنشهای منفی خود آگاه باشید ، بیشتر برای تغییر تفکر خود تلاش خواهید کرد و هرچه بیشتر به دنبال الهام گرفتن از زندگی خود باشید ، زندگی شما خوش بین تر خواهد شد. هنگامی که در چهارچوب ذهنی مثبت قرار گرفتید ، تصمیم گیری برای زندگی راحت تر خواهد بود .

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه