چگونه سریع به خواب برویم؟

طراحی

این روزها داشتن خواب کافی برای بسیاری از افراد یک مشکل است و بسیاری نمی توانند به سادگی و به سرعت به خواب بروند. خبر خوب این است که می توانید سریع بخوابید و تا آنجا ه لازم دارید بخوابید.

تغییر سبک زندگی برای سریع تر به خواب رفتن:

اگر شاغل نیستید و فعالیت بدنی ندارید، ورزش منظم می تواند به شما کمک کند سریعتر بخوابید ، بیشتر بخوابید و حتی هنگام بیدار شدن احساس آرامش بیشتری داشته باشید.افرادی که کم تحرک هستند ، هنگام خواب کمتر مدام از خواب بیدار می شوند و کیفیت خواب کمتری دارند.
اگرچه معتقدند كه ورزش در زمان نزدیک به خواب موجب سخت تر خوابیدن می شود اما تحقیقات جدید نشان می دهد كه ورزش در هر ساعت از شبانه روز به افراد كمك می كند تا خواب بهتری داشته باشند.
رفتن به رختخواب و بیدار شدن در ساعت های ثابت در طول هفته حتی در آخر هفته می تواند به شما در سریع تر خوابیدن کمک کند.. داشتن روال ثابت خواب ، به معنای کارهایی که قبل از خواب انجام می دهید تا وقتی سر خود را روی بالشت گذاشتید هرچه سریع تر به خواب بروید. اگر حدود یک ساعت قبل از خواب تلویزیون ، کامپیوتر ، آی پد ، تلفن و هر دستگاه دیگر را خاموش کنید وافکار خود را بیرون از اتاق خواب بگذارید، بهتر به خواب خواهید رفت.

آماده شدن برای تختخواب: چگونه سریع بخوابیم؟

اگر نمی توانید افکار خود را خاموش کنید و مدام در فکر کارهای فردا و ... هستید پس یک فهرست از کارهای فردا اماده کنید تا در ذهن شمامدام تکرار نشود. 
زمان خواب نور اتاق را کاهش دهید و از سرو صدا جلوگیری کنید. اتاقی را که در آن می خوابید خنک نگه دارید ، زیرا بیشتر افراد در محیط خنک نسبت به محیط گرم بهتر می خوابند و کیفیت خواب بهتری نیز دارند.
تا حد امکان تختخواب خود را راحت قرار دهید تا وضعیت خواب خوبی را برای شما ایجاد کند. خوابیدن در کنار یا پشت با گردن مستقیم ، بهترین راه ممکن برای خوابیدن است. ممکن است لازم باشد که یک بالش بین پاهای خود قرار دهید تا در هنگام خواب باسن شما در تراز با بدنتان باشد.
اگر هنوز در خوابیدن مشکل دارید ، یک روش آرامش پیشرو را امتحان کنید . به عنوان مثال ، با پای خود شروع کنید و احساس آرامش کنید. بدن خود را به آرامی بالا ببرید و در هر قسمت احساس آرامش به آن القا کنید. سعی کنید نفس های بلند و عمیق بکشید.

هنوز مشکل خوابیدن دارید؟

اگر این پیشنهادات به شما کمک نکرد، ممکن است نیاز به کمک بیشتری داشته باشید تا آنچه را که شما را از راحت خوابیدن منع می کند، مشخص کنید.  بنابراین برای چند هفته جزییات سبک زندگی خود را بنویسید:

  • چقدر خواب دارید
  • چقدر کافئین می نوشید
  • چه می خورید
  • چقدر ورزش می کنید
  • سطح انرژی شما در طول روز
  • و هر چیزی که به شما کمک می کند تا به خواب بروید و میزان تاثیر آن

با داشتن این اطلاعات ممکن است بتوانید بفهمید که چه عواملی باعث ایجاد مشکلات خواب در شما شده است. حالا می توانید به یک متخصص مراجعه کنید و علت بدخوابی خود را جویا شوید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه