چگونه برای ساده سازی زندگی کم تر خرید کنیم؟

طراحی

زندگی امروزی بسیار پیچیده است. ما می توانیم (و باید) زندگی خود را ساده کنیم زیرا نه تنها استرس را کاهش می دهد بلکه به ما کمک می کند تا آنچه را که واقعاً نیاز داریم ببینیم. اگر به زندگی خودمان نگاه کنیم، موارد بسیاری وجود دارد که فکر می کنیم وقتی گزینه های کاملاً مناسب، ارزان هستند ولی در واقع به هیچ وجه به آنها نیاز نداریم. مهمترین نکته که به شما نشان می دهد که برای ساده سازی زندگی چکار کنید این است که:

از چیزهایی که برای تحت تأثیر قرار دادن افراد می خرید دست بردارید.

به این روش فکر کنید که برای مثال من این وسایل اضافی را دارم، در حالکیه با داشتنشان می خواهم در هر کجا که بشود زندگی کنم،حال باید چه کرد؟ مسلما باید وسایلی را که با خودم حمل می کنم، به حداقل ممکن برسانم. خلاص شدن از شر خریدن جدیدترین وسایل کار ساده ای نیست، اما وقتی هدف شما این است که بتوانید زندگی خود را در یک چمدان قرار دهید، کاملاً ممکن می شود. 

خریدن سوغاتی یک نمونه مهم است. وقتی در مورد آن فکر می کنید، ارزش مکانی که بازدید کرده اید، در حافظه شما است نه خرید سوغاتی از آن مکان. با داشتن تصویری از آنجا، همان اثر را خواهید گرفت و چیز کمتری حمل می کنید. سعی کنید بیشتر پول خود را صرف تجربیات جدید کنیم نه خرید کالاهای فیزیکی.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه