18 ترفند برای ساختن عادت های جدید

طراحی

نظرتان چیست همه چیز را به صورت خودکار اجرا کنید؟ کارها ، ورزش ، تغذیه سالم و... . اگر یک رفتار درست تبدیل به عادت نشود به سادگی از بین خواهد رفت. بنابراین باید تلاش کنید تا رفتارهای درست در شما تبدیل به عادت شود. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا عادات جدید در خود ایجاد کنید.

1.    تعهد به سی روز :

سه تا چهار هفته زمان لازم است که یک عادت جدید در خود پرورش دهید. اگر بتوانید آن را در مرحله اولیه درست کنید ، پایداری آن بسیار ساده تر خواهد شد. یک ماه زمان خوبی برای تعهد به تغییر است زیرا به راحتی می توانید خود را با تقویم هماهنگ کنید.

2.روزانه آن را درست کنید :

 اگر می خواهید یک عادت درست کنید ، قوام آن بسیار مهم است. اگر می خواهید ورزش را شروع کنید ، برای سی روز اول خود هر روز ملزم به ورزش کنید. فعالیت هایی که هر چند روز یک بار انجام می دهید تبدیل کردن آن به عادت دشوارتر خواهد بود. 

3.شروع ساده :

 سعی نکنید زندگی خود را در یک روزه کاملاً تغییر دهید. در طول زمان انگیزه به سراغتان خواهد آمد. اگر می خواستید روزی دو ساعت مطالعه کنید ، ابتدا عادت کنید که سی دقیقه مطالعه کنید.

4. یادآوری کنید:

بعد از دو هفته  می توانید این مورد را کم کم نادیده بگیرید اما قبل از آن یادآوری کنید تا هر روز عادت خود را در زمان ماسب اجرا کنید. اگر این کار را نکنید بعد از مدتی ممکن است به طور کل آن را فراموش کنید.

5. پایدار باشید:

هرچه عادت شما پایدار تر باشد ، راحت تر خواهد بود. اگر می خواهید ورزش را شروع کنید ، سعی کنید به مدت سی روز به همان مکان بروید. هنگامی که سرنخ هایی مانند زمان روز ، مکان و شرایط در هر حالت یکسان است ، راحت تر می توان عادت ساخت.

6. یک دوست بدست آورید :

شخصی را پیدا کنید که همراه شما باشد و به شما برای ساختن عادت جدید، انگیزه بدهد.

7.تشکیل یک محرک :

یک تلنگر خاص پیدا کنید که به شما برای اجرای عادت کمک می کند. اگر می خواهید زودتر از خواب بیدار شوید ، این تلنگر می تواند به معنای بیدار شدن از خواب به طور یکسان در هر روز باشد. اگر می خواهید سیگار را ترک کنید ، می توانید هر بار که احساس می کنید نیاز بهسیگار را  دارید انگشت خود را بزنید.

8. نیازهای جدید جایگزین کنید:

اگر چیزی را از عادت های خود رها می کنید ، اطمینان حاصل کنید که به آن دیگر نیاز ندارید. اگر تماشای تلویزیون راهی برای استراحت به شما می دهید ، می توانید از این زمان برای ساختن عادت جدید استفاده کنید.

9. ناقص باشید :

انتظار نداشته باشید که تمام تلاش های شما برای تغییر عادات سریعاً عملی شوند. تمام تلاش خود را بکنید ، اما در این راه قطعا مشکلات و شکست وجود دارد.

10. از «اما» استفاده کنید :

یک متخصص برای تغییر کردن یک تکنیک بسیار عالی به من معرفی کرد.هنگامی که شروع به فکر کردن به افکار منفی می کنید ، از کلمه «اما» برای قطع آن استفاده کنید. «من در این مورد خوب نیستم ، اما اگر در آن کار کنم ممکن است بعداً بهتر شوم»

11. وسوسه را حذف کنید :

محیط خود را مجدداً تنظیم کنید تا در سی روز اول شما را وسوسه نکند. غذای نامناسب را از خانه خود جدا کنید ، اشتراک اینترنت خود را لغو کنید ، سیگار را بیرون بیندازید تا بعداً نیازی نباشد با اراده خود مبارزه کنید.

12. با آنچه که می خواهید در ارتباط باشید :

از افرادی که عادت هایی را که می خواهید در خود بسازید دارند ، الگوبرداری کنید. یک مطالعه جدید نشان داد که داشتن یک دوست چاق احتمال چاق شدن را بیشتر می کند. شما به آنچه که وقت می گذرانید تبدیل می شوید.

13. به عنوان یک آزمایش انجام دهید:

قضاوت را تا یک ماه بعد از انجام آن خودداری کنید و از آن به عنوان آزمایش در رفتار استفاده کنید. آزمایش ها نمی توانند شکست بخورند ، آنها فقط نتایج متفاوتی دارند ، بنابراین می توانید دیدگاه متفاوتی در مورد تغییر عادت به شما ارائه دهند.

14. تجسم کنید.

 خود را تجسم کنید که عادت بد را کنار گذاشته اید و یک جایگزین را انجام می دهید. سرانجام ، آن سکانس را با تصویری از خود در یک وضعیت بسیار مثبت به پایان برسانید. به خودتان نگاه کنید که سیگار را رها کرده اید، ببینید که ورزش می کنید.

15. آن را بنویسید:

یک تکه کاغذ بردارید و بنویسید . نوشتن ایده ها شما را واضح تر می کند و شما را به نتیجه نهایی خود نزدیک تر می کند.

16.مزایا را بشناسید :

خود را با مزایای ایجاد تغییر آشنا کنید. کتاب هایی تهیه کنید که مزایای ورزش منظم را نشان می دهد. بعد از شروع رژیم جدید ، به تغییر در سطح انرژی توجه کنید. بعد از بهبود عادات مطالعه تصور کنید نمرات بهتری کسب کنید.

17. مشکلات را بشناسید: 

باید از عواقب آن نیز آگاه باشید. قرار گرفتن در معرض اطلاعات واقع بینانه در مورد نقاط ضعف و عدم ایجاد تغییر ، انگیزه دیگری به شما می بخشد.

18. این کار را برای خودتان انجام دهید:

در مورد تمام چیزهایی که به عنوان عادت نگرانید ، نگران نباشید. درعوض ، عادات خود را به سمت اهداف خود و چیزهایی که باعث ایجاد انگیزه می شوند ، بکار بگیرید.
 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه