7 راه مطمئن برای مقابله با اضطراب

طراحی

همه ما هر از گاهی اضطراب را تجربه می کنیم. طبعا شما نمی توانید مداوم به دارو مراجعه کنید، به خصوص اگر نگرانی های شما موقتی باشد. خوشبختانه ، می توانید با استفاده از این هفت روش با اضطراب خود مقابله کنید.

1.یک لیست درست کنید

وقتی یک لیست طولانی از کارها وجود دارد ، می تواند هر کسی را دچار اضطراب کند. سعی کنید همه مواردی که ذهن شما را مخصوصاً در شب ها آشفته می کند را بنویسید. نوشتن آن روی کاغذ می تواند به راحتی ذهن شما کمک کند. شما آنچه را که باید انجام دهید به یاد خواهید آورد و با انجام آن ها آرامش را احساس کنید.

2.مدیتیشن

فقط کمی تنفس عمیق می تواند شما را فوراً آرام کند. روزی دوبار عمیق نفس بکشید. این یک تمرین روزانه بسیار خوب برای شما محسوب می شود.
اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، در مکانی ساکت بنشینید.با گرفتن 10 نفس عمیق شروع کنید. نفس های عمیق خود را ادامه دهید ، یا به یک کلمه یا عبارت تمرکز کنید. کلمه ای که شما انتخاب می کنید می تواند چیزی مثبت باشد ، مانند «صلح» ، یا «عشق» یا عبارتی مانند «من آرام هستم» . وقتی احساس کردید ذهنتان آَشفته است به این افکار فکر کنید.
در ابتدا ، این تمرین می تواند دشوار باشد اما به یاد داشته باشید ، ایده فقط تمرکز روی تنفس است. هر روز چند دقیقه این کار را انجام دهید و تا ده یا پانزده دقیقه ادامه دهید.
البته اگر این کار احساس خوبی به شما نداد، فورا آن را متوقف کنید و به کار دیگری بپردازید.

3.ورزش

ورزش روشی اثبات شده برای کاهش استرس و اضطراب است. شما می توانید نگرانی های خود را در مورد فعالیت های موجود در نظر بگیرید. اگر به عنوان مثال تنیس را دوست دارید ، عمل ضربه زدن به عقب و جلو می تواند واقعاً به انرژی اضطراب شما از راه های سالم کمک کند.

پیاده روی یکی دیگر از فعالیت های خوب است. می توانید 10 دقیقه پیاده روی کوتاه در اطراف خانه را برنامه ریزی کنید ، به یک پارک بروید یا در طول مسیر پیاده روی کنید. عمل بیرون رفتن می تواند فضای نفس کشیدن به شما بدهد ، به شما امکان می دهد از صداهای طبیعت لذت ببرید و به آرامش برسید.
هر ورزش را که ترجیح می دهید ، انجام دهید اما مداوم و منظم انجام دهید.

4. آروماتراپی

رایحه اسطوخودوس می تواند به کاهش استرس و فشار خون کمک کند. با مقداری روغن اسطوخودوس یا بخور آن شروع کنید. یک قطره روغن ضروری روی بالشت خود بریزید. بنشینید یا دراز بکشید و اجازه دهید عطر به شما کمک کند تا آرام شوید.بخور اسطوخودوس نیز تاثیر گذار است، اگرچه به اندازه اسانس قوی نیست.

5.چای و دمنوش

عمل تهیه چای یک روند آرام بخش است. روند تهیه چای و انتظار برای دم کشیدن به طور خودکار سبب آرامش می شود.
برخی گیاهان خوب برای دمنوش عبارتند از اسطوخودوس ، بابونه یا زنجبیل. اسطوخودوس و بابونه هر دو آرام بخش هستند.زنجبیل می تواند به آرامش معده عصبی کمک کند.
آب تازه را درون یک کتری بریزید و بگذارید جوش بیاید. روی کیسه گیاه یا برگ گیاه شسته شده بریزید و بگذارید تا تا دم بکشد. در یک مکان آرام بنشینید و همه سر و صدا ها از جمله تلفن های همراه ، موسیقی ، تلویزیون ، رادیو و ... را خاموش کنید. به مدت 20 دقیقه با نوشیدنی خود باشید و به آرامی آن را میل کنید.

6. موسیقی آرامش بخش

موسیقی آرامش بخش را روشن کنید. بسیاری از انواع مختلف موسیقی وجود دارند که می توانند به آرامش ذهن کمک کنند. 
اگر موسیقی مخصوص خود را ندارید ، می توانید از انواع مختلف آن که در اینترنت موجود است استفاده کنید. بنشینید، نقاشی کنید، نفس بکشید و به موسیقی مود علاقه و آرامش بخشتان گوش دهید.

7.یوگا

برای راهنمایی کامل در مورد نحوه انجام این فعالیت به نزدیکترین مرکز یوگا خود بروید. همچنین می توانید فیلم هایی را در اینترنت پیدا کنید یا یک فیلم یوگا خریداری کنید. فقط بخاطر داشته باشید که شما راهنمایی دقیقی را که با مربی یوگا می توانید داشته باشید، ندارید.
یوگا شامل تنفس و حرکات دقیق بدن است که برای کمک به تمرکز ذهن طراحی شده است. برای انجام صحیح تمرینات یوگا باید بر حرکات متمرکز شوید. به همین ترتیب ، شما توجه خود را از مسائل روزمره دور می کنید و می توانید موقعیت درست یوگا را دریابید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه