چگونه حافظه قوی تری داشته باشیم

طراحی
شاید تاکنون برای شما هم پیش آمده باشد که ناگهان مطلبی را از یاد برده‌اید یا برای انجام کاری برخاستید و دیگر چیزی به یادتان نیامد.
در این اینجا ما چند روش به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از آن‌ها حافظه قوی تری داشته باشید.

استفاده از بازی ها:

سعی کنید از بازی‌های ذهنی مختلف استفاده کنید. از بازی‌هایی که عمل‌کرد آنها با استفاده از بخاطر سپاری مطلب یا با استفاده از اطلاعات موجود در تصاویر است، استفاده کنید.

تکرار اطلاعات:

هر مطلب مهمی را می‌خواهید بخاطر بسپارید را با خود تکرار کنید. آن را در جایی بنویسید و مدام آن‌ها را چک کنید تا ذهنتان تقویت شود. اگر دروس امتحانی خود را می‌خواهید بخاطر بسپارید از فلش کارت ها استفاده کنید.

یادآوری خاطرات:

خاطرات خود را سعی کنید به یاد بیاورید، آن را برای دیگران تعریف کنید. نام، نام خانودگی خود را مرور کنید. یا نام خانودگی افراد مشهور را به یاد بیاورید. نامه‌ها و مکالمات قدیمی خود را با دیگران مرور کنید.

مثبت فکر کنید:

در مورد حافظه‌تان مثبت فکر کنید. هر قدر بیشتر به خودتان و اطرافیانتان بگویید که حافظه‌تان بد است، بد تر می شود. خودتان را متقاعد کنید که حافظه خوبی دارید. سعی کنید با این تکرار و تلقین رشد منفی حافظه‌تان را خاتمه بدهید.

نفس عمیق بکشید:

نفس عمیق سبب می‌شود امواج در مغزتان بهتر ارسال گردد و عمل‌کرد مغزتان بهبود یابد. سعی کنید آرام و عمیق تنفس کنید.

ورزش هوازی:

مطالعات نسان می‌دهد که ورزش کردن تنها برای ساختار بدن مفید نیست بلکه سبب تقویت حافظه نیز می شود.ورزش های هوازی از تحلیل حافظه ناشی از سن جلوگیری می‌کند و گردش خون را مغز بهبود می بخشد. یک پیاده روی نیم ساعته در طول روز می‌تواند تأثیر شگفتی روی حافظه‌تان بگذارد.

رزماری:

گفته می‌شود استنشاق بوی رزماری برای حافظه بسیار مفید است. از این رو توصیه می‌شود از این گیاه استفاده کنید.
 راهکار های بالا را امتحان کنید تا بتوانید حافظه قوی تری داشته باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه