نوشیدن قهوه، خوب یا بد؟

طراحی

این احتمال وجود دارد که شما عنوان این مقاله را ببینید و کمی نگران شوید. معمولاً غذاهای لذت بخش عوارض منفی بر بدن ما می گذارند. نوشابه، شکلات و فست فودها نمونه های خوبی از چیزهایی هستند که در زمان استفاده لذت بخش هستند اما اثرات جانبی طولانی مدت بر سلامتی شما دارند. بنابراین چگونه قهوه با این غذاها و نوشیدنی های در یک لسیت قرار می گیرد؟

نوشیدن قهوه یک راه عالی برای هوشیاری، از نظر جسمی و روحی است و کمک می کند تا صبح از خواب بیدار شوید و به بهتر شدن سطح بهره وری شما کمک می کند و همینطور باعث کاهش استرس می شود. بسیاری از مردم روزانه حداکثر ۵ فنجان قهوه، به اشکال مختلف، از یک قهوه اسپرسو گرفته تا یک موکا یا حتی یکی از آن قهوه هایی که می توانند از استارباکس تهیه کنند، می نوشند. با اینحال باید از تأثیر نوشیدن قهوه بر روی بدن خود آگاه باشیم.

 با موارد منفی در مورد قهوه شروع می کنیم.

یکی از شایعات درباره بد بودن قهوه در مورد تأثیر آن بر افزایش فشار خون است. اگرچه افزایش موقت فشار خون رخ می دهد، با اینحال اگر فشار خون شما به طور طبیعی بالا باشد یا باردار باشید، واقعاً مشکل ایجاد می کنند. تحقیقات نشان می دهد که محدود کردن مصرف قهوه به ۲ فنجان در روز باید ضرری که قهوه به سلامتی شما وارد می کند، را کاهش دهد. مصرف بیش از حد قهوه برای شما بد است. اگر بیش از حد قهوه مصرف می کنید (بیش از ۵ فنجان در روز) احتمال نازک شدن مغز استخوان افزایش می یابد. این امر بر میزان افزایش شکستگی در بدن تأثیر می گذارد، بنابراین، به خصوص در افراد مسن، مصرف قهوه را باید تا حدی معقول نگه داشت.

عارضه ی جانبی دیگری که بسیاری از افراد هنگام شروع کردن به نوشیدن قهوه تجربه می کنند ناتوانی در خوابیدن است. اغلب به این دلیل است که قهوه (یا هر چیزی که در آن کافئین موجود باشد) قبل از خواب مصرف شده است. برای غلبه بر این مشکل، من بعد از ساعت ۲ بعد از ظهر هر روز مصرف هر گونه کافئین را متوقف کنم، اما به یاد داشته باشید که این امر در افراد مختلف تأثیر متفاوتی دارد.

مزایای قهوه

برخی از یافته های شگفت آوری در مورد فواید نوشیدن قهوه وجود دارد که شامل:

  • انجمن قهوه انگلیس اظهار داشت كه قهوه می تواند خطر ابتلا به بیماری كشنده كبدی را تا ۴۰٪ كاهش دهد، كه باعث بهبود در افراد مبتلا به كبد از قبل آسیب دیده می شود.
  • به نظر می رسد احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲، که سریعترین نوع دیابت در انگلیس است، با مصرف منظم قهوه کاهش می یابد.
  • سرطان کولورکتال که در جهان رایج ترین نوع سرطان است و اگر چه یافته های پژوهش هنوز قابل استناد کامل نیستند با اینحال نشان از کاهش شانس ابتلا به این نوع سرطان تا چیزی حدود ۲۰-۵۰٪ را دارد.
  • طبق تحقیقات بیشتر، نوشیدن قهوه بصورت معمول ممکن است خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را تا کمتر از۶۰٪ کاهش دهد.

چگونه می توانید از نوشیدن قهوه نهایت استفاده را برد.

سرانجام، چند نکته ساده وجود دارد که هنگام نوشیدن قهوه باید به خاطر بسپارید. شما باید برای یک دستگاه قهوه ساز مناسب سرمایه گذاری کنید زیرا قهوه فوری مناسب نیست. ۲ تا ۴ فنجان در روز بیشتر مصرف نکنید، مگر اینکه دچار فشار خون بالا  داشته باشید یا باردار باشید، در این حالت از پزشک خود در مورد میزان مصرف قهوه سؤال کنید.قهوه تأثیر مثبتی بر سلامتی شما دارد و باید از آن لذت برد. هر فنجان می تواند به همان اندازه که در صبح ها و در طول روز به شما کمک کند، در درازمدت نیز به بدن شما کمک خواهد کند.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه