چگونه با استرس برخورد کنیم؟

طراحی

به آخرین هفته کاری خود فکر کنید . دقیقا چه چیزی  شما را آزار می دهد؟ به هفته هایی فکر کنید که مجبورید آن پروژه بزرگ و حیاتی را تحویل بگیرید. رایانه شما خراب است و شما باید ایمیل ها فوری و مهم ارسال کنید. چه احساسی دارید؟
احتمالا در این زمان دچار ترس و استرس می شوید و احساس خوشایندی نخواهید داشت. در اینجا سه گام مهم برای توقف استرس وجود دارد که باهم به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

متوقف کردن

در را ببندید و یک کاغذ بزرگ با  عنوان مزاحم نشویدبر روی آن قرار دهید. می توانید نقشه جمجمه یا علائم خطر یا مرگ اضافه کنید.  خلاق باشید ، اما اطمینان حاصل کنید که هیچ کس در اتاق شما را باز نمی کند تا اینکه نشان را از بین ببرید مگر اینکه ساختمان در آتش باشد یا گودزیلا شهر را ویران می کند.
اگر همسردارید ، برای وی توضیح دهید که مدتی در دسترس نخواهید بود. . توانید از هدفون استفاده کنید. من شخصاً عاشق هدفون هایی هستم که صدای محیط را می گیرند. اگر در یک دفتر باز کار می کنید ، سعی کنید چیزی بپوشید که بیانگر مزاحم نشوید، باشد. به عنوان مثال ، دوست دختر من وقتی نمی تواند صحبت کند ، به عنوان نشانه ای برای همکاران خود ، کلاه می پوشد.
تلفن دفتر خود و تلفن همراه خود را جدا کنید. نگران نباشید ، این فقط نیم ساعت طول خواهد کشید ، احتمال وقوع یک اتفاق واقعاً مهم بسیار نزدیک به صفر است.. نگران نباشید ، افراد مهم دوباره تماس می گیرند. ایمیل ، توییتر ، گپ و هر آنچه را که شما را به دنیای خارج وصل می کند ، ببندید.
به ذهن خود حداقل 5 دقیقه استراحت بدهید. بدون تماس های استرس زا ، بدون هیچ چیز. فقط مدتی استراحت کنید و به هیچ چیز فکر نکنید. شما به این کار نیاز دارید. فقط آن را انجام دهید ، به لحظه اکنون فکر کنید. به مکان آرامش بخش که دوست دارید فکر کنید.

نگاه کن

تمام کارهای مهم خود را یادداشت کنید. تمام آن کارهایی که باید در این هفته انجام دهید ، مهم نیست که چه مقدار انرژی نیاز دارید و چقدر باید شب بیداری بکشید. قرار ملاقاتهای خود ،شام با X ، بازی بچه ها ، بازدید از دامپزشک و ...تعهدات وقت گیر معمولی را یادداشت کنید.

به این لیست نگاهی بیندازید ، و سپس حداقل 20٪ کارها را حذف کنید.  یا به آنها را به افراد و زمان دیگری واگذار کنید.
حال ، ببینید که آیا می توانید از 20٪ دیگر از همان لیست خلاص شوید.
تا آنجا که می توانید برنامه ریزی کنید ، حتی اگر لازم است از همکاران خود بخواهید که به شما کمک کنند (لطفاً شماره های این گزارش را برای من پیدا کنید در عوض دوشنبه آینده من از مشکلات سرور مراقبت خواهم کرد) یا خانواده شما (این هفته می توانید سگ را بیرون ببرید ، در عوض هفته بعد با تهیه شام جبران می كنم).

گوش بده

حال اگرچه کمی جدید به نظر می رسد اما به قلب خود گوش دهید و کارهایی را که باید انجام دهید اضافه کنید. چیزهایی که در زندگی که دوست دارید اضافه کنید.
اولین باری که این روش را دنبال می کنید ، در مرحله "نگاه" به احتمال زیاد تمام موارد را برای تمام کردن کارتان اضافه می کنید. شما در مورد پروژه بزرگی فکر می کنید و در نتیجه آن را مخالف تماشای مسابقات فوتبال با پدر خود قرار می دهید و به جای آن هفته آینده با پدرتان تماس می گیرید.
کار و زندگی باید متعادل باشد. شما نباید اجازه دهید کارتان زمان شخصسیتان را از شما بگیرد. اگر رئیس تان بیش از حد کار از شما طلب کار می کند ، با او صحبت کنید. اگر پروژه بزرگ یا کارهایی که از شما می خواهد از یک روزه به اتمام نمی رسد ، از او بخواهید که در اولویت بندی شما به شما کمک کند.

با کنترل بیشتر این حس استرس شما از بین می رود ، زیرا احساس سرکوب کننده کارهایی که بدون کنترل روی سرمان ریخته است موجب می شود احاساس غرق شدن کنیم. این روش به شما کمک می کند تا با آرامش بتوانید استرس خود را کنترل کنید.
معمولا زمانی در زمانی که دچار استرس و ناراحتی هستید بی معنی است: تعداد مشخصی از کارها که باید به زودی انجام شوند وجود دارد  و تنها راه نوشتن آن ها بر یک تکه کاغذ است. تا زمانی که همه آن ها را بنویسید، فکر شما نیز آرامش خواهد یافت.
این هفته ، سعی کنید بر استرس خود کمی کنترل پیدا کنید. . هفته آینده ، من مطمئن هستم که همه چیز متفاوت خواهد بود ... 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه