راه هایی برای مقابله با ترس و ایجاد تغییر در زندگی

طراحی

تغییر کردن همیشه سخت بوده بخصوص اگر این تغییر یک تغییر بزرگ باشد، دشوار تر خواهد بود. تغییر می تواند شامل موارد بسیاری باشد مانند تغییر شغل، ترک کردن محل کار و ...

نکته جالب این جاست که حتی اگر این تغییر به نفع ما باشد باز هم تغییر کردن برای ما سخت و دشوار خواهد بود. قبل از هر تغییری باید از تصمیمی که گرفته اید مطمئن شوید و اطلاعات کافی کسب کرده باشید. در اینجا نکاتی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید با ترس از تغییر مبارزه کنید.

1.داشتن تمام اطلاعات ممکن نیست

ما اغلب از تصمیم گیری های مهم خودداری می کنیم زیرا می خواهیم اطلاعات بیشتری را قبل از عملی کردن تصمیم خود کسب کنیم. بله ، مطمئناً شما باید تحقیق خود را به صورت کامل انجام دهید، اما اگر منتظر جواب واضح و شفاف هستید که به شما برسد ، مدت طولانی باید در انتظار بمانید. ما به عنوان انسان موجودات کنجکاوی هستیم و نیاز ما به اطلاعات می تواند ما را فلج کند. پس نمی توانید مدت ها منتظر اطلاعات بمانید تا تصمیم خود را عملی کنید.

زندگی حاصل یک سری حدس ها ، اشتباهات و بازنگری ها است. بهترین تصمیم آن است که در زمان خود بگیرید و به جلو حرکت کنید.

2.برای ایجاد شهامت باید اعتماد به نفس داشته باشید

ما به دلیل به وجود آوردن تغییرات مهم بهانه های مختلفی را ایجاد می کنیم ، اما اعتماد به نفس لازم برای انجام آن تغییرات را نداریم.ما فکر می کنیم اگر وارد یک وضعیت جدید شویم ، نمی دانیم چه کاری را باید انجام دهیم یا چگونه واکنش نشان دهیم. در واقع ما نگران این هستیم که قلمرو شخصی خود را نتوانیم کنترل کنیم.

به خود اطمینان بیشتری بدهید.

شما قبلا نیز با تغییرات غیر منتظره ای برخورد کرده اید؟ مثلا وقتی ماشین شما در راه پنچر شد ، چگونه این کار به پایان رسید؟ مهم این است که در آخر موفق شدید خود را نجات دهید و در جاده نمانید. 

اعتماد به نفس کافی برای تغییرات را داشته باشید. مهم نیست که چه اتفاقی می افتد ، بالاخره راهی برای آن پیدا خواهید کرد.

3.بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد چیست؟

بیشتر ترس های شما فقط در ذهن شما ایجاد می شود. وقتی واقعاً می نشینید و به بدترین حالت فکر می کنید ، متوجه خواهید شد که در واقع خطرات بسیار کمی وجود دارد که نمی توانید از پس آن برآیید.

از خود بپرسید ، «بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد چیست؟» وقتی فهمید که بدترین چیز آن قدر هم  بد نیست ، برای خرد کردن و نابود کردن آن آماده خواهید شد.

4.رسیدن به نتیجه تنها هدف نیست

یکی از نگرانی های ما همیشه این است که اگر یک تغییر را شروع کنیم و به نتیجه نرسانیم چه کار کنیم اما در واقع نتیجه تغییر به تنهایی ملاک نیست. چرا که نرسیدن به هدف ، به معنای ناکامی نیست. شما در وهله اول هدف را انتخاب کردید و حال متوجه شدید توانایی رسیدن به آن را ندارید یا دیگر تمایلی برای رسیدن به هدف ندارید، پس می توانید هدف خود را تغییر دهید و از روند رو به جلو خود لذت ببرید.

5. به دنبال فرصت باشید

وقتی یک تصمیم را شروع می کنید ممکن است نگران باشید چون حصاری شما را فراگیرد اما سعی کنید متفاوت فکر کنید و خود را محدود نکنید. در واقع بعد از انجام تصمیم اغلب فرصت های تازه ای به شما روی می آورد.یکی از بهترین موارد پیرامون رسیدن به اهداف مهم با اشتیاق این است كه آنها شانس ها و گزینه هایی را به روی شما باز می كنند كه هرگز در ابتدا نمی توانید انتظار آن ها را داشته باشید.

فرصت های جالبی را که در طول مسیر رسیدن به هدف شما ایجاد می شود را دنبال می کند در این صورت همیشه راهی جدید خواهید داشت و دیگر احساس گیر افتادن ندارید.

6. تمام تلاش خود را به کار گیرید

ساده به نظر می رسد ، اما یکی از دلایل بزرگی که ما تغییر را دوست نداریم این است که ما نمیخواهیم سعی کنیم و به همین دلیل بهانه هایی را ایجاد کرده و از آن ها دوری می کنیم.

در شغلی که از آن متنفر هستید گیر کرده اید؟ چرا هنوز شغل جدیدی پیدا نکرده اید؟ «خوب ، من واقعاً سعی کرده اید کار جدیدی بدست آورید؟»

اگر تلاش کنیم و شکست بخوریم ، شاید شکست خوردیم. اما اگر امتحان نکنیم ، حتما شکست می خوریم.شکست برای همه اتفاق می افتد.

نکته جالب این است که اگر واقعاً تلاش کنید به احتمال خیلی زیاد برنده خواهید شد.

7. با چیزهای کوچک تر شروع کنید

اگر پیاده روی را امتحان نکنید نمی توانید از اورست صعود کنید.

شاید به نظر می رسد در حال حاضر درخواست برای شغل رویایی تان زیاد است پس امروز با چه چیزی می توانید شروع کنید؟

می توانید با کسی صحبت کنید که قبلاً آن موقعیت را داشته و ببینید چگونه رد آن موق شده اند؟ نیازی به تغییر جهان نیست ، فقط باید یک تغییر جزئی در دنیای خود ایجاد کنید.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه