روش هایی برای سپری کردن زمان با فرزندتان هنگامی که وقت ندارید!

طراحی

دکتر آنتونی پی. توام بیان می دارد «کودکان عشق را احساس می کنند.» اکثر والدین احساس می کنند که هیمشه زمان دارند در صورتی که زمان کالایی ارزشمد است که بسیار زود سپری می شود. داشتن فرزند به معنای مرتب کردن تخت خواب و درست کردن یک لیوان چای نیست. کودکان ما به چیزهای بیشتری نیاز دارند و فقدان این مسئله سبب می شود کودک احساس کند که ما او را دوست نداریم. 
وقت سپری کردن البته با کیفیت در کنار فرزندان برای رشد و شادی آنها بسیار مهم است. من با هزاران کودک در سراسر جهان مصاحبه کردم و همه آنها به من گفتند لازم نیست والدین وقت طولانی در کنار آنها باشند، اما باید با کیفیت باشد. ما باید روش هایی پیدا کنیم که زمان در کنار فرزندانمان به یادماندنی تر کند و به فرزندانمان بفهمانیم كه آنها را دوست داریم و از آنها مراقبت می كنیم.
بسیاری از کودکان اگر احساس کنند که توجه لازم را به آنها نمی کنید به روش های مختلفی این عصبانیت را بروز می دهند. برخی با همکلاسی های خود درگیر می شوند، برخی نیزافسرده شده و خشم و اندوه خود را در خود می ریزند. گاهی حتی سعی می کنند با انجام کارهایی که دوست ندارید، توجه شما را به خود جلب کنند.
در اینجا روش هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها زمان هایی با کیفیت در کنار فرزندانتان سپری کنید:

برنامه ریزی :

وقتی که کاری را انجام می دهید که هر دو از آن لذت ببرید ، تنها وقت با فرزندتان است. این زمان را می توانید به تنهایی یا پدر یا با برادر خواهر دیگر باشد. وقت گذراندن می تواند به معنای دیدن یک فیلم ، رفتن به تئاتر محلی برای دیدن سیندرلا ، یا فقط نشستن در پارک روی یک نیمکت و صحبت کردن باشد. تعداد دفعات به شما بستگی دارد ، اما کودکانی که من با آنها مصاحبه کرده ام گفتند حداقل یکبار در ماه کافی است. اگر شما یک مادر تنها با بیش از یک فرزند هستید می توانید جوری ترتیب دهید تا هر شنبه با یکی از فرزندان خود وقت بگذرانید و آخرین شنبه ماه را به عنوان یک خانواده با هم سپری کنید.
مشخص کردن تاریخ ها در یک تقویم ایده خوبی است و به فرزندانتان نشان می دهد که آن ها را در اولویت قرار داده اید.

کودکان را در کارهای خود شریک کنید

کودکان دوست دارند کمک کنند. آیا نامه پستی دارید؟ از آنها بخواهید تمبرها را روی پاکت ها بگذارند. نیاز به خرید دارید؟ این خرید را باهم انجام دهید. باید شام درست کنید؟ بگذارید آنها با مشارکت در روند آماده سازی غذا به شما کمک کنند. ممکن است در ابتدا زمان بیشتری لازم باشد، اما خواهید دید که کودکان بزرگترین دوست شما خواهند بود و با خوشحالی در کنار شما خواهند بود.

فانتزی باشید

خیلی درگیر هستید و نمی توانید هیچ زمانی برا فرزندتان بگذارید. یادداشت بنویسید و آنها را درون جعبه های ناهار او پنهان کنید. این یکی از مواردی بود که بچه ها به من گفتند که باعث می شود والدین خود را دوست داشته و حس خوبی از آن ها دریافت کنند. ایده های دیگر این است که با استفاده از یک دوربین فیلمی کوتاه برای آنها ضبط کنید و آن را در زمان صبحانه برای آن بفرستید. خلاق باشید!

 زمان استراحت: 

همه مشغول کار هستند. بعضی از والدین شلوغ تر از دیگران هستند. در زمان استراحت حتی اگر شده 15 دقیقه باهم باشید.حتی  اگر نیاز دارید یک تایمر تنظیم کنید تا سر وقت به کارتانب رسید. حتی اگر زمان استراحت ندارید 15 دقیقه زود تر از خواب بیدار شوید. شاید فکر کنید که 15 دقیقه اصلاً زمان قابل توجهی نیست ، اما برای یک کودک ، 15 دقیقه هم ارزشمند است!
گذراندن وقت با فرزندانتان فرصتی برای یادگیری و شنیدن آنها برای آنها فراهم می کند. مهمتر از همه ، این امکان را برای شما و فرزندانتان فراهم می کند تا بتوانید ارتباط برقرار کنید. این ارتباطات باعث می شود فرزندان شما احساس دوست داشتن کنند. بنابراین برای چند دقیقه دیگر تختها را بدون استفاده رها کنید و قهوه را روی یک تایمر خودکار قرار دهید. آن لحظات اضافی را برای گذراندن کنار فرزندان خود اختصاص دهید. وقتی به عقب نگاه کنید ، از خاطره‌ها سپاسگذار خواهید بود.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه