چگونه افرادی که آزارمان می دهند را مدیریت کنیم؟

طراحی

آیا تاکنون با افرادی روبرو شده اید که شما را آزار می دهند؟ من مطمئن هستم که همه ما قبلاً با چنین افرادی روبرو بوده ایم. اشکالی ندارد اگر فقط یک یا دو بار با چنین افرادی روبرو شویم اما مواقعی وجود دارد که این افراد در جنبه های مختلف زندگی ما حضور دارند و مجبوریم به طور مداوم با آنها برخورد کنیم.  این افراد می توانند شامل دوستان، خانواده، همکاران، شرکای کاری و ... باشند. در زیر راهکارهای برای مقابله با این افراد وجود دارد.

1.شما تنها قادرید خود را تغییر دهید

هنگام برخورد با افراد ، همیشه به یاد داشته باشید که شما نمی توانید دیگران را تغییر دهید بلکه تنها می توانید خود را تغییر دهید. شما می توانید سعی کنید دیگران را تغییر دهید اما احتمالا موفق نخواهید شد. بهترین راه برای رسیدگی به وضعیت تغییر نحوه درک موضوع و نحوه واکنش شما نسبت به آن است. با تغییر آن ، هر چیز دیگری متعاقباً تغییر خواهد کرد.

2.مرزهای خود را مشخص کنید

مرزهای خود را برای مشخص کردن افکارتان تقویت کنید. سپس روی آن ها ایستادگی کنید. مشخص کردن مرزهای شخصی موجب می شود تا دیگران نیز در برابر شما روشن تر بوده و بدانند چگونه رفتار کنند. اگر این کار را نکنید دیگران آنجور که خود فکر می کنند درست است با شما رفتار خواهند کرد.

3.با افراد رک و راحت صحبت کنید

اگر فردی سابقه تجاوز به فضای شخصی شما را دارد، مرزهای خود را دفعه بعد به او بگویید. مردم نمی توانند ذهن شما را بخوانند و بعضی اوقات ممکن است آگاه نباشند که به فضای شما تجاوز می کنند. ارائه برخی از شاخص ها به فرد برای ارتباط بهتر کمک می کند. اگر او تمایل دارد وقت شما را بگیرد ، در شروع مکالمه به او بگویید که شما چند دقیقه وقت دارید. اگر ترجیح می دهید از طریق ایمیل ، شبکه های اجتماعی و ...، با او صحبت کنید، به او بگویید.

4.محکم باشید

اگر شخصی حریم شخصی شما را رعایت نکرد در ابتدا با او با ملایمت تذکر بدهید. اگر او هنوز هیچ توجهی نمی کند پس محکم باشید و با جدیت برخورد کنید. محکم نبودن در رابطه بسیار آسیب زننده خواهد بود.

5.آن ها را نادیده بگیرید

نادیده گرفتن در لحظات مناسب مؤثر است. وقتی تذکر می دهیدولی آن ها رفتار خود را ادامه می دهند. کافی است که فقط آن ها را نادیده بگیرید. در این زمان آنها چاره ای جز جستجوی شخص دیگری ندارند.

6. برخورد او را با دیگران بسنجید

تماشای دیگران با همان شخصی که شما را ناراحت می کند می تواند یک چشم انداز برای شما باشد که بدانید چگونه رفتار کنید. وقتی با فرد مورد نظر هستید شخص دیگری را نیز وارد گفتگو کنید و سپس شما سکوت کرده و تماشاچی رفتار آن ها باشید. این کار به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید برخورد کنید

7. مهربانی خود را نشان دهید

اغلب اوقات ، به این دلیل که به دنبال گوشی برا شنیدن هستند ، اینکار را انجام می دهند.  آنچه را که می گویند بشنوید و نسبت به آنها همدلی کنید. به آنها محبت و مهربانی بدهید.

8.کمک کنید

در صورت نیاز به راهنمایی با آنها مشورت کنید یا اینکه آیا کاری وجود دارد که بتوانید به آنها کمک کنید. بعضی اوقات ، این امکان وجود دارد که آنها نیاز به کمک دارند ، اما آنها نمی دانند چگونه آن را بیان کنند. به آنها کمک کنید تا مشکل خود را کشف کنند ، سپس با آنها همکاری کنید تا مسئله را تحلیل کرده و راه حل را پیدا کنید. مهم این است که هنوز هم به آنها اجازه دهید مسئولیت این وضعیت را به عهده بگیرند ، زیرا نتیجه نهایی این است که شما می خواهید یاد بگیرند کنترل اوضاع را به دست بگیرند و برای کمک همیشه به شما وابسته نباشند.


دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه