نکات کلیدی مدیریت زمان برای افزایش بهره وری

طراحی
شما معمولاً وقت شناس هستید یا همیشه دیر می رسید؟ آیا شما در زمانی که تعیین کردید ، کارها را تمام می کنید؟ آیا گزارش کار خود را به موقع تحویل می دهید؟ آیا می توانید قبل از مهلت مقرر ، کاری را که می خواهید انجام دهید، انجام دهید؟ آیا شما وقت خود را به خوبی مدیریت می کنید؟
اگر پاسخ شما به سوالات بالا خیر است ، بدین معنی است که شما وقت خود را آنطور که می خواهید مدیریت نمی کنید. در اینجا 15 نکته برای مدیریت زمان بهتر برای شما وجود دارد:

1.برنامه روزانه ایجاد کنید

قبل از شروع روز برای خود برنامه ریزی کنید. بهتر است این کار را شب قبل یا حتی صبح اول وقت انجام دهید. این کار یک نمای کلی برای کل روز به شما ارائه می دهد تا روز بهتری داشته باشید. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود روز خود را بهتر تمام کنید.

2.محدودیت زمانی ایجاد کنید

واضح است كه شما باید تا ساعت 10:30 بعد از ظهر ، كار X را به پایان برسانید و وظیفه Y را انجام دهید. این کار باعث می شود تا هرکاری را در زمان خودش انجام دهید و زمانتان صرف چیزهای دیگر نشود.

3.از تقویم استفاده کنید

داشتن یک تقویم اساسی ترین مرحله برای مدیریت فعالیت های روزانه شما است.تقویم به شما در برنامه ریزی کمک می کند.

4.یاد بگیرید نه بگویید

بیش از آنچه می توانید رسیدگی نکنید. برای حواس پرتی هایی که هنگام انجام کارهای دیگر به وجود می آیند ، برنامه ریزی کنید یا آن را برای دوره بعدی به تعویق بیندازید. نه گفتن هنری است که گاهی لازمتان می شود.

5.تعیین هدف

وقتی برای خود هدفی داشته باشید و طبق آن برنامه ریزی کنید، دیگر دیر نمی رسید و کارها را به موقع انجام می دهید.
برای قرار ملاقات ها ، سعی کنید زودتر برسید.گزارش ها را قبل از موعد مقرر ارسال کنید.

6.قرار دادن ساعت در جلوی دید

بعضی اوقات ما آنقدر در کارهایمان غرق می شویم که زمان را از دست می دهیم. داشتن یک ساعت در مقابل خود ، موجب می شود تا به زمان را از دست ندهید.

7. تنظیم یک یادآور

 اکثر تقویم های موبایل عملکرد یادآوری دارند. اگر باید در جلسه مهمی حضور یابید ، 15 دقیقه قبل زنگ آن را تنظیم کنید.

8. تمرکز کنید

آیا شما آنقدر کار دارید که نمیرسید انها را انجام دهید؟ اگر چنین است ، فقط در یک زمان فقط روی یک کار کلیدی متمرکز شوید. انجام چند وظیفه موجب می شود هیچ کدام را به دقت انجام ندهید.
تمام برنامه هایی را که استفاده نمی کنید ، ببندید.  زبانه هایی که نیاز ندارید را در مرورگر خود ببندید زیرا که موجب می شود توجه شما جلب شود. تمرکز روی یک کار موجب می شود تا در آن کار کارآمد تر شوید.

9.حواس پرتی ها را از خود دور کنید

چه چیزی موجب می شود حواستان در کارتان پرت شود؟ پیام های فوری؟ تلفن زنگ می خورد؟ پیامهای متنی ظاهر می شوند؟
وقتی کاری ندارید وارد پیام رسان ها نشوید. وقتی کار مهمی انجام می دهید ، تلفن خود را نیز خاموش کنید. اگر تماس مهمی باشد بعدا متوجه خواهید شد و با وی تماس خواهید گرفت

10. زمانی را که صرف کرده اید پیدا کنید

وقتی شروع به ردیابی وقت خود می کنید ، از نحوه گذراندن وقت خود آگاه تر هستید. به عنوان مثال ، می توانید یک تایمر شمارش معکوس ساده تنظیم کنید تا مطمئن شوید که یک کار را در یک بازه زمانی انجام داده اید ، مثلاً 30 دقیقه یا 1 ساعت. زمان می تواند شما را به سمت تمرکز و کارآمدتر شدن سوق دهد.

11.سخت نگیرید

شما هرگز نمی توانید همه کارها را درست و دقیق انجام دهید به گونه ای که هیچ ایرادی بر آن وارد نباشد. بیش از حد کمال گرا نباشید و ذهن خود را درگیر جزییات نکنید.

12.اولویت بندی کنید

از آنجا که شما نمی توانید همه کارها را انجام دهید ، یاد بگیرید که کارهای مهم را اولویت بندی کنید و بقیه را کنار بگذارید.
اصل 80/20 است که یک اصل کلیدی در اولویت بندی است. که می توانید از آن استفاده کنید.

13. تعیین نماینده

اگر مواردی وجود دارد که توسط دیگران بهتر انجام می شود یا کارهایی که اهمیت چندانی ندارند ، به دیگران واگذار کنید. این کار باعث می شود تا در کارهای مهم متمرکز شوید.
تقسیم کار باعث مش ود تا در کارهای مهم تر متمرکز تر شوید.

14.کارهای مشابه را با هم جمع کنید

کارهای مرتبط را با هم جمع کنید.
به عنوان مثال ، کار من را می توان در این گروه های اصلی طبقه بندی کرد:
نوشتن (مقاله ها ، کتاب آینده من)
مربیگری
توسعه کارگاه
توسعه تجاری
اداری
من تمام کارهای مرتبط را با هم جمع می کنم تا بتوانم بهتر برنامه ریزی کنم.

15. زمان استراحت

همه کارها را باهم جمع نکنید سعی کنید یک زمان استراحت بگذارید. این کار سبب می شود تا تجدید قوا کرده و برای کار بعدی آماده شوید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه