روش های مقابله با افراد منفی

طراحی

آیا شما نیز دوستان یا همکاران منفی دارید؟ اگر چنین است ، حتما می دانید که آنها افراد لذت بخشی محسوب نمی شوند. افراد منفی در هر مکالمه می توانند فرد را آزار دهند. مهم نیست که چه اتفاقی افتاده است، آن ها همیشه راهی برای انتخاب جملات منفی داند. 
وقتی افراد منفی در کنارمن بودند، من سعی کردم رفتار عادلانه ای داشته باشم. این رفتار شامل مواردی می شود که برای شما نیز توضیح خواهم داد.

وارد بحث نشوید

یکی از مهمترین چیزهایی که یاد گرفتم بحث و گفتگو نکردن با شخص منفی است. یک فرد منفی احتمالاً دیدگاه های بسیار محکمی دارد و قرار نیست آن را فقط به دلیل آنچه شما می گویید تغییر دهد، او می تواند 10 دلیل مختلف برای دفاع از دیدگاه خود بیاورید.هرچه از بحث بگذرد، بحث منفی تر خواهد شد و در نهایت از کوره در رفته و باهم درگیر خواهید شد. پس بهتر از بحث نکنید و بی اعتنا باشید.

با آنها همدلی کنید

آیا تا به حال شده که ناراحت شوید و بعد کسی به شما بگوید آرامش داشته باشید؟ چه احساسی داشتید؟ بعد از این پیشنهاد حس بهتری نداشتید؟
افرادی که منفی هستند یا برای آن موضوع ناراحت هستند بیش از پیشنهادات با او همدلی کنید. سعی کنید باهم راه حلی برای مشکل به وجود آمده پیدا کنید. این کار موجب می شود تا کمتر به سمت ناراحت کردن شما بروند.

کمک کنید

برخی از افراد از گریه به عنوان راهی برای کمک می توانند استفاده کنند. گاهی درد دل هایشن را به عنوان شکایت مطرح می کنند. در این زمان تنها لازم است این جمله را بگویید« آیا من کاری برای کمک به شما می توانم انجام دهم؟»

موضوعات را روشن کنید

برخی از افراد منفی توسط موضوعات خاص برانگیخته می شوند. برای مثال: یکی از دوستان من هر وقت در مورد کار او صحبت می کردم جبه می گرفت. مهم نیست که چه می گویم (یا نگویم) ، هنگامی که در مورد کار صحبت می کنیم ، او شکایت می کند.
غریزه اول ما با افراد منفی باید کمک کند تا آنها را به مکانی مثبت تر (یعنی مراحل شماره 2 و 3) برسانیم. اما اگر فرد در منفی بودنش گیر کرده باشد ، ممکن است این ناراحتی بیش از حد ریشه داشته باشد بنابرین بهتر است علت آن را پیدا کنید. برای روشن شدن موضوع حال و هوای جدیدی را وارد کنید. موارد ساده مانند فیلم های جدید ، وقایع روزانه ، دوستان عادی ، باعث ایجاد مکالمه سبک می شوند. 

نظرات منفی را نادیده بگیرید

یک راه برای كمک به شخص منفی و دریافت آن ، نادیده گرفتن نظرات منفی است. اگر او به سمت منفی می رود ، با یک خب یا باشه از مسئله عبور کنید. تکرار این کار موجب می شود تا به مرور زمان دست از رفتار خود بردارند.

شخص را به خاطر موارد مثبت ستایش کنید

افراد منفی فقط برای دیگران منفی نیستند، نسبت به خودشان نیز منفی هستند. اگر نسبت به آنها احساس منفی دارید ، کمی در مورد شخصت آن ها تعمل کنید.مواردی که شخص در آن خوب است چیست؟ نظر شما در مورد این شخص چیست؟ موارد مثبت را بشناسید و آن ها را به وی بازگو کنید. او در ابتدا شگفت زده خواهد شد و ممکن است فکر کند تعارف می کنید و نپذیرد ، اما از درون احساس مثبت خواهد کرد. بنابراین اولین بذر مثبت شما در او کاشته می شود و در دراز مدت شکوفا می شود.

مسئول واکنش خود باشید

این که فرد منفی باشد یا نباشد ، در نهایت شما کسی هستید که حرف طرف مقابل را می پذیرید. وقتی این موضوع را تشخیص دهید ، در واقع منفی بودن محصول دیدگاه شماست. مسئولیت درک خود را بر عهده بگیرید.  هر صفت را به صورت مثبت و منفی تعبیر کنید. یاد بگیرید که نعمت های شخص را ببینید. ممکن است در ابتدا سخت باشد ، اما وقتی این مهارت را پرورش دهید ، تبدیل به ماهیت شما می شود.

تماس با آن ها را کاهش دهید

در صورت عدم موفقیت ، تماس با آنها را کاهش داده یا از آنها اجتناب کنید. اگر دوست خوبي است ، از احساسی که دارید به او اطلاع دهيدوقت خود را با افرادی که آزارتان می دهند تلف نکنید. وقت شما گرانبهاست ، بنابراین آن را با افرادی سپری کنید که تأثیرات مثبتی بر شما دارند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه