علائمی که نشان می دهد شما در حال کار بیش از حد هستید

طراحی

 در یک تحقیق که از کارآفرینان صورت گرفت از آن ها خواسته شد تا علائم مخفی فرسودگی کاری و زمان نیاز به استراحت را بیان کنند. در مجموع عوامل بیان شده جمع آوری شده و به صورت زیر جمع بندی شد.

1.ورودی در مقابل خروجی

آیا شما بسیار سخت کار می کنید ، احساس می کنید باتری های انرژیتان تخلیه شده است؟ این بدان معنی است که ورودی / خروجی شما از تعادل خارج است.  شما باید کارآمد و مؤثر کار کنید  و بیشتر از آنکه سرمایه گذاری کنید ، تولید کنید ، بنابراین اگر این فرایند برقرار نیست بهتر است مدتی کنار بکشید.

2.آیا سرگرم کننده است؟

وقتی عاشق کاری هستید که انجام می دهید ، نسبت "کار بریتان سرگرم کننده خواهد بود. شما از بیدار شدن و رسیدن به سر کار خشنود هستید و این به شما انرژی می دهد. شما کارها را سریع انجام می دهید و در جریان زندگی هستید. اما زمنی می رسد که همه چیز شروع به تغییر می کند و  دیگر هیچ چیز برای شما لذت بخش نیست. بنابراین برای بدست آوردن آن اشتیاق ، انرژی و سرگرمی باید شروع به استراحت کنید.

3. تمرکز کم

اگر در تمرکز مشکل دارید به این دلیل است که چیزهای مختلفی را به خود اختصاص داده اید ، کارتان رنجتان می دهد و د رنتیجه شما متوجه کمبود شور و شوق ، عدم علاقه و به طور کلی عدم کیفیت محصول خواهید شد. برای اینکه بتوانید انتظارات مشتریان خود را برآورده کنید، احتمالاً خیلی زیاد تلاش می کنید. روی آنچه می توانید و باید انجام دهید متمرکز شوید و راهی برای کاهش دادن بقیه پیدا کنید.

4.پیام صوتی کامل است!

اگر تماس های دلهره آوری از سمت مشتری دریافت می کنید ، این علامت آن است که چیزی از تعادل خارج شده است. از این هشدار برای ارزیابی میزان کار استفاده کنید و ببینید آیا بیش از حد کار می کنید؟، بنابراین می توانید بدون اینکه احساس خستگی داشته باشید ، از هر مکالمه مشتری کاملاً لذت ببرید.

5. بی خوابی غیر ضروری

اگر شب ها نمی توانید به درستی بخوابید و مدام باید آرامبخش یا خواب آور میل کنید ، این علامت آن است که ممکن است زیاد روی کرده باشید.این یک چرخه خود مختار خطرناک نیز هست؛ اگر نمی توانید بخوابید به معنای آن است که ذهن شما خیلی فعال است ، بنابراین روز بعد بیشتر خسته خواهید شد. به دنبال راه هایی برای تفویض کارهای خود و کاهش بخشی از امور روزمره خود باشید.

6. از کجا شروع کنم؟

لیست بی نظمی از وظایف مختلف از شلوغی کارآفرین است. این حجم وظایف به شما احساس نوعی غرق شدن می دهد و نمی دانید از کجا شروع کنید. توصیه می کنم هر شب ده دقیقه وقت بگذارید تا لیست کار خود را برای روز بعد مرور کنید و سلسله مراتبی را که می خواهید ایجاد کنید .

7. گشت و گذار اجتماعی

یکی از نشانه های اینکه می دانستم من در حال فروپاشی هستم این است که وقت زیادی را در فیس بوک ، توییتر ، پیام ها، وبلاگها ،  سایتهای خبری و... می گذرانم تا از کار جدا شوم . در واقع می توان گفت در ابتدا اشتیاق کار را داشتم اما به مرور به وقت گذراندن در شبکه های اجتماعی و ... کردم و این یعنی زمان اسراحت فرا رسیده است.

8. فرمان دور شدن از محل کار

هر وقت من احساس فرسودگی را تجربه می کنم ، آخرین جایی که به سراغ آن می روم دفترکارم است. ترجیح می دهم لباس های شسته شده را اتو کنم ، حمام را تمیز کنم یا یک روز را پیاده روی کنم تا اینکه بنشینم و کار کنم. اگر احساسات مشابهی را تجربه می کنید ، چند ساعت یا یک روز کامل کار را کم کنید و به انجام کاری کاملاً سرگرم کننده و بی پروا بپردازید. مغز و بدن شما بی نهایت از شما تشکر خواهند کرد!

9. آزار دهنده است؟

می دانید وقتی بسیار تحریک دارید و سعی می کنید فرسودگی خود را کنترل کنید ، دققیقا دارید فرسودگی را تجربه می کنید. شما تمایل دارید که به سمت افرادی که تحت تأثیر این طغیان قرار ندارند هجوم بیاورید. سپس وقت آن است که استراحت کنید!

10. فرسودگی چیست؟

اگر به جایی برسید که از خود بپرسید فرسودگی شغلی چیست ، احتمالاً در حال حاضر در نقطه‌ای قرار دارید که باید مقداری از کار دور باشید. تحمل کردن سخت پس یک روز یا مدتی خود را کار و تمامی لوازم ارتباطی دور کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه