چگونه چربی شکم را از بین ببریم.

طراحی

 اکثر مردم چربی های اضافه ی شکمشان را دوست ندارند. اکثر ما انواع رژیم ها را امتحان کرده ایم یا یک ویدئو آموزشی خریداری کرده ایم که به ما می آموزد چگونه رژیم بگیریم. اما ممکن است توصیه های بسیار متناقضی در آنجا وجود داشته باشد و علاوه بر این، ما در گذشته نیز شکست خورده ایم، بنابراین هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.

توجه داشته باشید، یک استراتژی واقعاً مؤثر برای از بین بردن چربی شکم وجود دارد، اما ممکن است شما مجبور شوید برخی از پیش فرض های قدیمی را رها کنید. لطفا توجه داشته باشید که در این مقاله، من به طور خاص در مورد کاهش چربی شکم صحبت می کنم نه کاهش وزن کلی که شامل(چربی ، ماهیچه و آب بدن) است.

این استراتژی شامل رژیم و ورزش است

رژیم غذایی 

تغذیه کم کربوهیدرات یکی از مؤثرترین روش ها برای از بین بردن چربی های بدن است.

چرا؟

اصولاً بدن به ترتیب زیر انرژی می سوزاند:

۱- کربوهیدرات (از مواد غذایی و گلیکوژنهای ذخیره شده در آن)

۲- چربی (از مواد غذایی و بدن)

۳- پروتئین (از مواد غذایی و بافت ماهیچه ای)

اگر آنچه را که بیشتر دستورالعملهای رایج توصیه می کنند بخورید، کربوهیدرات می خورید، پس آشکار می شود که برای تبدیل شدن به بدن به یک چربی سوز، باید منبع اصلی انرژی فعلی یعنی کربوهیدرات را کاهش دهید.

هنگامی که این کار را انجام می دهید، بدن شما چند روز طول می کشد تا یک سوئیچ متابولیکی بکند و به یک چربی سوز تبدیل شود. در آن مرحله، ابتدا چربی ای که می خورید مصرف می شود و سپس شروع به سوزاندن چربی های بدن به عنوان منبع اصلی انرژی خود می کند. این به معنای مصرف زیاد چربی و حذف کربوهیدرات نیست. زیر ۱۰۰ گرم کربوهیدرات در روز "کم کربوهیدرات" محسوب می شود، اما در حالت ایده آل زیر ۶۰ گرم نتایج بسیار خوبی خواهد داشت.

در رژیم های کم چربی (که طبیعتاً رژیم های کم کربوهیدرات هستند)، هنگامی که کالری غذایی شما از بین می رود، بدن مخلوطی از چربی و بافت ماهیچه ای (پروتئین) را می سوزاند. از آنجا که ماهیچه های بدن از نظر متابولیکی فعال هستند از دست دادن آن یک فاجعه برای کسانیست که رژیم دارند. متابولیسم آنها به مرور زمان کاهش می یابد.

این یکی از اصلی ترین دلایلی است که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات اغلب نتایج موقتی در پی دارد: شما مدتی وزن کم می کنید، اما پس از آن همه چیز متوقف می شود (چون سوخت و ساز بدن شما دچار مشکل شده است).

نکته 

رژیم کم کربوهیدرات برای بسیاری از افراد کار می کند اما ممکن است برای همه موثر نباشد. نکته مهم این است که همیشه ببینید کدام یک برای شما بهتر کار می کند. با وجود پیشنهاد و توضیحات فوق، امیدوارم بتوانم چشم انداز و رویکرد جدیدی را برای خلاص شدن از شر چربی شکم شما فراهم کنم. فقط آن را امتحان کنید و حتما به واکنش بدن خود گوش دهید!

ورزش 

انجام مکرر کاردیو درست است یا اشتباه؟

انجام بیش از حد ورزش های کاردیو بدن شما را نیز در وضعیتی قرار می دهد که عضله بافت چربی را تجزیه می کند. بنابراین سوال اینجاست که چگونه ما می توانیم استراتژی بچینیم که رژیم غذایی چربی سوزیمان را با ورزش چربی سوز تکمیل کنیم.

ایده این است که کاردیو را به صورت متناسبی انجام دهیم، یعنی در شروع با شدت کمتر و به دنبال آن به شدت آن بیفزایم.

چرا؟

تحقیقات نشان می دهد که این روش چربی سوزی بیشتری را نسبت به روش ثابت در پی دارد چیزی در حدود معمولاً ۵۰٪. همچنین، با توجه به خاصیت چربی شکم، تحقیقات نشان داده است (اگرچه دلیل آن در حال حاضر مشخص نیست) که این روش می تواند باعث کاهش چربی بیشتری در ناحیه شکم نسبت به سایر قسمت های بدن شود. یک مطالعه نشان داده که گروهی که از این روش استفاده کرده اند به طور قابل توجهی چربی شکم بیشتری نسبت به گروه که از کاردیو ثابت که در واقع دو بار در هفته ورزش می کردند از دست داده اند!

خبر بهتر این است که انجام اینگونه کاردیو فقط به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه نیاز دارد.

امیدوارم توجه کنید که این رویکردهای منحصر به فرد در مورد رژیم غذایی و ورزش به صورت همزمان باعث کاهش چربی شکم می شود:

۱- کاری کنید بدنتان با سوزاندن چربی انرژی بدست بیاورد.

۲- سپس ورزش هایی را اضافه کنید که چربی سوز هستند.

پر واضح است چیزهای بیشتری در مورد این موضوع وجود دارد، اما تنها با یک پست نمی توان به آن پرداخت. امیدوارم که از آن لذت ببرید و یا هرگونه برنامه کاهش وزنی را که احساس می کنید که می توانید با آن کار کنید تا نتایج دائمی داشته باشید را پیدا کنید.

دیدگاه خود را بیان کنید

خبرنامه